Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőjeként kezel,...

Legjobb barátnőjeként kezel, pedig attól igen messze vagyunk. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem a megfelelő kategória, de úgy látom, itt válaszolnak a legtöbben, és leghasznosabbakat.


Van egy lányismerősöm, közös sport során ismerkedtünk meg, általában a helyszínen szoktunk összefutni, és akkor tényleg jól elbeszélgetünk. Néha telefonon is felhívjuk egymást, bár ő többször keres, mint én őt. Sőt olyan is volt, hogy beültünk egy teára, kávéra, stb. Jól elvagyunk, nagyon aranyos lány, de igazából nem nevezném őt olyan igazi barátnőnek, inkább csak egy kedves ismerősnek.

Mivel már nem vagyunk annyira fiatalok, mindkettőnknek kialakult baráti társasága van, komolyabb-mélyebb barátságokkal. Az utóbbi időben azonban a lányismerősöm néhány komolyabb barátsága megrendült, a baráti társasága széthullóban, ilyen-olyan okok miatt, és azt veszem észre, hogy az utóbbi hónapokban megnőtt az érdeklődése felém, jóval többször hív fel, és kezdeményez találkozókat, hogy beszélgessünk, ahol leginkább ő mesél magáról. Én ezt nyilván a széthulló barátságaival hozom összefüggésbe, hiszen azelőtt volt kivel/kikkel programot csinálnia, leülnie mélyebben beszélgetni, most pedig már nincsen ilyen. Próbálok vele találkozni, ha van rá lehetőségem, hiszen alapvetően jól elvagyunk, azonban nem tudom pótolni az összes barátját, és a rám húzott legjobb barátnői státusznak sem tudok megfelelni, hiszen megvannak nekem is a gyerekkori, gimis-kori legjobb barátaim, és olyan mélyebb barátságok, amiket folyamatosan ápolni igyekszek. Lehet, hogy kegyetlenség, de úgy érzem, egyszerűen nem fér bele az életembe, időmbe még egy legjobb barátnő, ha lehet így nevezni; de ezzel együtt nem akarom megbántani a lányt, hiszen nagyon kedves tőle, hogy ennyire megbízik bennem.

Még a jó néhány hónappal ezelőtti kapcsolatunkkal semmi problémám nem volt, edzéseken találkoztunk, beszélgettünk, nagyon néha beültünk valahová. Ezt a formáját a barátságunknak nagyon szívesen megtartanám, de a heti többszöri programok irányt igényét és a napi kapcsolatban levést vagy telefonon vagy interneten keresztül akaratomon kívül, de terhesnek érzem.

Mit tehetnék?

Nagyon köszönöm a válaszokat, mert igazán tanácstalan vagyok.

25L


2011. jún. 18. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
A telefont(nem neked kerül pénzbe,és ha nem érsz rá úgysem veszed fel)fogadd,beszélj vele.De ha nehéz is,térj ki a személyes találkozók elől.Előbb utóbb leesik neki.
2011. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Darcy01 ***** válasza:
100%
Őt nem tudnád bevonni az eddigi baráti körödbe? Hátha a régebbi barátaidnak sem lenne ellene kifogása.
2011. jún. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg csak annyi a bajod ezzel a lánnyal, illetve a vele való barátsággal, hogy nincs rá időd?
2011. jún. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kerek ez így mert ha valóban szimpatikus akkor nem akarnád lepattintatni,nyilván az ember nem tud mindig készenlétben lenni de amit tud megtesz azokért akiket szeret és egy barátság manapság nagy szó,hogy vkiben emgbízom és ez oda vissza működik.ha úgy érzed nagyon egyoldalú vele akkor lehet ez az egyik ok de nyilván most támaszra szorul és szeretné hogy figyelj rá.

Én örülnék ha vki így igényelné a társaságom mert én is híján vagyok az (igazi) barátoknak akiknek nem csak fél évben egyszer kellek.De tudom így magamból indulok ki...

2011. jún. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak ennyi a bajom vele, már ha ezt lehet bajnak nevezni. Nem érzem magamhoz közel, nem olyan a természete, akivel úgy érzeném, hogy nekem muszáj mély barátságot ápolnom. Igen, sokkal egyszerűbb lenne, ha be tudnám vonni a saját baráti körömbe, de bevallom őszintén nem szeretném. Nemcsak magam miatt, hanem a többiek miatt sem. Sok kellemetlen szituáció adódna belőle. Egyrészt a lány általam kötődne egy olyan 4-5 fős szoros társaságba, ahol senki sem valaki által került a csapatba, hanem valahogyan egyszerre alakult; másrészt pedig mi elég gyakran, hetente találkozunk, van, hogy többször is. Így fura lenne őt mindig elhívni, ha pedig nem hívom el, az is furcsa.
2011. jún. 19. 00:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Jogos, ha híján lennék barátokkal, én is kapva kapnék a lehetőségen, de hála az égnek sokan vannak körülöttem, amiért nagyon hálás vagyok, és igyekszem megőrizni őket. Koránt sem lekoppintani akarom a lányt, sokkal inkább visszafejleszteni a kapcsolatunkat a néhány hónappal ezelőtti szintre, amikor az nem arról szólt, hogy minden negyednap találkozzunk, és naponta beszéljünk telefonon. Tudom, furcsa ez így, de nem bántani akarom őt, hiszen ő is tudja, mit jelentenek 10-15 éves barátságok, csupán rávezetni, hogy nem feltétlenül én kellek neki, mint legjobb barátnő; sokkal inkább az érzet, hogy van barátnője, akit legjobbnak mondhat, mert volt neki, több is, de már nincs; és azóta növekedett meg az érdeklődése irántam.
2011. jún. 19. 00:20
 7/8 anonim ***** válasza:
ha erről van szó akkor nincs semmi furcsaság.A barátság nem kötelező.Találkozotk dumáltok a közös progi alatt úgy ahogy eddig esetleg néha elmentek vhova.nem hiszem hogy lépten nyomo hívogatna és a terhedre lenne ha látja hogy nem vagy mindig elérhető a számára.
2011. jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"nem feltétlenül én kellek neki, mint legjobb barátnő"

Ezt így elég nehéz lesz a tudtára adnod,nyilván most amikor szeretne kiépíteni barátságokat a felbomlottak helyett,visszafejleszteni kapcsolatokat finoman és emberien pedig nem tudom hogy lehet...talán inkább azt mondani ne bonyolítsd túl ezt...nem hinném hogy ráderőszakolja magát,én is észreszoktam venni ha vkinek a háta közepére sem kellek.nem kötelező eljátszanod hogy a egjobb barátnője vagy....ha már úgy érzed megvannak a magadéi többszörösen is.majd talál más valakit.

2011. jún. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!