Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok amiért...

Rossz ember vagyok amiért gyűlölöm az alkoholista apámat? Bővebben lent

Figyelt kérdés

furdal a lelkiismeret amiért gyűlölöm az alkoholista apámat. az alkoholizmus betegség. biztos oka van annak, hogy kialakult. legalábbis ezt mondogatom magamban, próbálom helyretenni a dolgokat. ha agresszív, vagy mindenkivel ordibál, nyugtatom magam, hogy ez azért van, mert beteg, de sosem sikerül lenyugodnom, utálom őt, utálom, hogy nem tesz semmit, be sem látja. már ilyeneket mond, hogy takarodjak itthonról (19 éves lány vagyok, dolgozok, évek óta nem kértem pénzt ruhára, bulira, stb), meg, mekkora hülye gyerek lettem, és amiért nincs barátom, tuti leszbikus vagyok, vagy egy hulladék, amiért nincs pasim. arra nem gondol, hogy zárkózott lettem az évek során miatta. de nem is ez a lényeg. jogosan gyűlölöm őt? ettől rossz ember vagyok? hogy lehet ebből kilábalni? mióta az eszemet tudom, ő iszik. semmi baja nincs egészségügyileg. fitt, életerős ember, dolgozik, még egy rossz foga sincs. a piros folton kivül ami az arcán van, semmi nem árulkodik arról, hogy inna. ja meg a szaga... napokig nem fürdik.


volt már valaki hasonló helyzetben?


2011. jún. 19. 23:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

értem az álláspontod ,de a kérdésem továbbra sem változott. hány éves korodig akarsz azzal otthon maradni hogy ezzel segítesz?

végére elmész pszichológushoz és ő meg vagy nyugtatókat vagy altatókat vagy más tudatmódosítókat ír fel.

2011. jún. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
nehhhh ennyire távolról sincsenek tudatában az alkoholizmussal és ilyen választ ad. szégyen. ha valaki le akar állni vele akkor kérdezd meg h abba akarja-e hagyni. ha aztmondja h nem elviheted a metőkkel a rehabra ,de sok értelme nincs mert miután kiengedik egyől berúg.
2011. jún. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
nemtudom, ezért vagyok kétségbeesve. várom a csodát. az a baj igazából, hogy 2 havonta egyszer anyámmal elég komolyan leülök beszélgetni, hogy nyissa ki a szemét, és más szemszögből is nézze a dolgot, hogy akkor késő lesz siránkozni, mikor apám torka bevérzik a sok okádástól. olyankor mindig elhiszem, hogy segít nekem változtatni, mert egyedül nem megy. következő hétvégén ugyanúgy együtt isznak. ez talán még fájóbb, mert anyámmal őszinte vagyok, 100%osan. tudja, hogy milyen ez nekem, és mégis újra meg újra megteszi. jesszus.. így leírva.. mit keresek még itt?
2011. jún. 20. 00:30
 14/31 A kérdező kommentje:
ettől függetlenül a helyzet továbbra is az, hgoy nem tudok elköltözni, ő nem látja be, hogy alkesz, anyám továbbra is szemet huny felette, és kész káosz az egész. közben meg megszakad a szivem.
2011. jún. 20. 00:31
 15/31 A kérdező kommentje:
a rehab szóba sem jöhet. ha csak messziről felhozom neki a témát, hogy sokat iszik, már rögtön mondja, hogy milyen kis fika vagyok, és amíg az ő házában élek (amin több millió lakáshitel van !), addig legyen a pofám alapállásban.
2011. jún. 20. 00:32
 16/31 A kérdező kommentje:
és általában egyből rákanyarodik az én hibáimra, engem kezd lehordani mindennek.
2011. jún. 20. 00:33
 17/31 anonim ***** válasza:
Akarata ellenére senkin nem lehet segíteni. Magadat mentsd.
2011. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

hogyan mondjam?


apud nem akar ki tisztulni. anyud vele iszik és te valahogy le akarod őket állítani.


reménytelen az egész és a világ nem egy mese ahol csodák történnek.

2011. jún. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ne vállalj magadra egy ekkora reménytelen feladatot. Miért pont neked kellene felvállalnod, ha többen is vagytok testvérek? A saját életedet teszed tönkre, ha még tovább ott maradsz.

Albérletbe meg próbálj betársulni valakihez, és akkor többfelé oszlik a költsége.

2011. jún. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokáig hasonló volt a helyzet, kivéve, hogy anyum teljesen normális tudott maradni és bennünk is ő tartotta a lelket. A mentőket szerintem teljesen értelmetlen kihívni, nekünk egy az egyben megmondták, hogy bevihetik, de ha kijön, még dühösebb lesz, és csak szétver mindent/mindenkit. Szerintem egyébként elég durva, hogy mindenhol beszélnek a családon belüli erőszakról, de tenni nem tesznek ellene, csak ha már megvan a baj, akkor sajnálkoznak. (off vége) Szerencsére nálunk rendeződtek a dolgok, legalábbis apum 3 éve nem iszik, nem tudom pontosan minek a hatására, de talán a folyamatos sírás, könyörgés, lelkére beszélés valamit felébresztett benne. Erőt és kitartást kívánok. 21 L
2011. jún. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!