Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek, ha anyám...

Mitévő legyek, ha anyám olyannal él, aki csak kihasználja?! Anyám meg hagyja, neki is van haszna. Nem érzem az igazi családot, olyan hazugság az egész.

Figyelt kérdés
Apám meghalt,még csak 10 voltam, most 24 vagyok.
2011. jún. 20. 21:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom "becsukni a szemem", amikor hallom, hogy anyut fenyegeti ez az ember.
2011. jún. 21. 13:15
 12/15 anonim ***** válasza:

Arról eddig nem irtál, hogy fenyegetné anyádat - a kihasználás mást jelent.

De ebben az esetben sem tudsz mit csinálni, csak anyád tehetne valamit, ha akarna.

2011. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszaitokat!
2011. jún. 21. 22:20
 14/15 weird válasza:
Sokan írták, hogy ne lépd át az anya-fia szerepkört azzal, hogy "beleszólsz" az életébe. Abban igazuk van, hogy minden ember a saját képére próbálja (direkt módon, vagy csak tudattalanul) formálni a másikat. Azonban, ha anyukád érzelmileg labilis, esetleg megpróbálhatod neki vázolni a tényeket,objektíven. Mérd fel, hogy az ő haszna arányos-e a "kihasználtságával". Azt is elmondhatod neki, hogy számodra milyen a kialakult helyzet. A család nyújtja az emberek életében azt a fajta biztonságérzetet, amit más nem pótolhat. Ha ez nincs meg, az majdnem olyan, mintha otthonod nem lenne.
2012. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mik változtak azóta, kérdező? Anyukád még azzal van, aki csak kihasználja őt? Fenyegeti még őt az az ember?
2020. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!