Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki 2 éves gyereket még szoptat az teljesen természetes, de ha valaki egy 2 éves gyereknek még este tápszert ad, azt leszólják, hogy nem normális?

Figyelt kérdés
Nem vitát szeretnék szítani, csak érdekel a véleményetek.
2010. szept. 5. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom kettő múlt júniusban és éjjel ha iszik én is junior tejitalt adok neki. Úgy vagyok vele, hogy inkább ezt igya mint a cukros teát, meg a kakaót.
2010. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom olvastad:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Én írtam ki, de ha végigolvasod, láthatod, hogy azt sem értik, hogy mi a gondunk.

2010. szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


Elolvasom, te milyen válaszokat kaptál, mert borzasztóan idegesít, hogy ha azt mondom, hogy este még tápszert kap, elkezdik fújni, hogy "Mert minek egy ekkora gyereknek még tápszer, ne adjak, felesleges, hülyeség, stb." - ezt már nagyon unom.


De, ha egy anyuka azt mondja, hgoy a 2-3 éves gyerekét még szoptatja, akkor ő a szuperanya...

2010. szept. 5. 20:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ez azért van, mert itt, ahogy olvasom 2 elfogadott dolog van, az egyik a szoptatás, a másik, hogy 1 éves gyereknél legkésőbb váltasz tejre. De aki szoptat, az például valószinűleg nem tápszerre vagy tejitalra fog átállni 1 éves kor fölött, ha esetleg abbahagyja pont. Szóval szerintem ez olyan flancolás kategóriába esik, mert ugye a tej egy hónapra kerül mondjuk 2000 forintba, a tápszer 6000 forint, és sokan azt gondolják, hogy ez felesleges költség. Én személy szerint egyelőre Milupa Junior italt adok a 17 hónapos kisfiamnak, mert a bolti tejekben nem bizom, házi tej meg Pesten nem nagyon van. Persze kap amúgy tejes ételeket, ott boltiból, de inni még nem kóstoltattam vele. Sőt most a 2 évestől kategóriát issza, mert az táplálóbb, az 1 éves kortól verziót nem volt már hajlandó meginni.
2010. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
21:07 vagyok. Érdekes amúgy, elolvastam a másik témát is, hogy a por a kérdés. Hogy miből van. De hát a bolti tejek is porból vannak!! Ezt nem neked irom kedves kérdező, csak filozofálok. A házi tej az persze házi tej. Kémikusok nem vagyunk, is sosem fogjuk tudni, mi a különbség a házi tej és a tápszer között :) Majd az Index biztos ezt is megirja valamikor, mint most az ivóviztesztet :D
2010. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én 20 hós kora óta adok neki tejet, házit, a boltit nem is volt hajlandó meginni :) - de ettől függetlenül, mivel elég vékonyka, és alig-alig eszik, ezért maradtam este a tápszernél, mert abban meg benne vannak a számára fontos vitaminok, ásványi anyagok - csak sokan ezt nem bírják felfogni, csak fújják a magukét.
2010. szept. 5. 21:38
 7/10 anonim ***** válasza:
23 hós, reggel és este beba pro tápit iszik , délben babatejet. Semmi más folyadékot nem iszik, csak ezt! Pár korty víz esetleg . Tehát adom, ha nem akarom szomjaztatni. Mivel 11,3 kg és 91 cm, nem valami kövér. Ha ezt sem inná, àtlátszó lenne:( ja, tejpépet is eszik uzsira:)))
2010. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs vele, az én 19 hónapos fiam is babatejet iszik, én így gondolom helyesnek. Te is tedd azt, amit jónak látsz, a te gyereked, te tudod, mi a jó neki!
2010. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egy "szoptatós szuperanya" vagyok:)) (vicc volt), ne törődj avval kik mit mond. Én is adnám a 2 éves fiamnak a tápszert is, mert nem sokat eszik, és elég vékonyka ő is. A szopit is azért nem veszem el tőle, mert az jó neki, még ilyenkor is, akárki akármit mond. Ő csak a kakaót hajlandó este meginni, éjjel mégis felébred és nem fogadja el a cumisüveget.
2010. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

09.05. 20:27!! Tökéletesen megértelek, és egyetértek veled! Az a baj, hogy rengeteg frusztrált, önbizalomhiányos ember írkál ide, akik attól érzik magukat keménynek és határozottnak, ha jól odamondanak a másiknak.Ezek a jelenségek egyszerre siralmasak és nevetségesek.Ez történik minden altatásos kérdésnél is: egy idő után anyázzák egymást, mert az egyik így csinálja, a másik amúgy...ja és a legjobban azokat bírom,akik nem nyíltan szólnak be, hanem apró kis szúrásokat rejtenek el a válaszukban, pl. tápszer-probléma: "én soha nem adtam neki azt a MŰANYAG VACKOT - hát ez óriási...na meg a lepontozások, az a másik röhej!! Aki mást ír, mint ami neki tetszik vagy trendi manapság, azt már húzzák is lefelé:))) Persze elfelejtik, hogy azt kellene pontozni, hogy a válaszoló menyire próbál segíteni a kérdezőnek, ezt jelenti a "hasznosság" szó.

Kedves kérdező, bocs az offért, de ezt le kellett írnom, engem is kiakaszt néha, ahogy itt viselkednek az emberek:(( És persze add neki nyugodtan a tápszert, ne foglakozz senkinek a véleményével!!

2010. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!