Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább, jó ez így?

Hogyan tovább, jó ez így?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 2 évvel ezelőtt érettségiztem. Úgy jöttek a dolgok, hogy ott kellett hagynom a sulit érettségi után. Most visszamennék abba a suliba megint. 2 éves a képzés. Nappali tagozatos. A baj, hogy mindig azon jár az agyam, hogy akikkel egy osztályba kerültem anno, azok már végeznek, én meg még csak most kezdem el a sulit. 22,5 leszek, mire végzek. Ez nem "öreg" (ne értsétek félre)? Én nem akarok ilyen paranoiás lenni. Élvezni akarom az életet, de mindig a múlton vagy a jövőn rágódom és nem tudok a jelennek élni. Hogyan változtathatnék ezen? A másik kérdésem pedig az, hogy amikor sulis voltam kaptam árvaságit. Visszaigényelhetem megint, és ha igen, akkor milyen módon?


Tudom összekuszálódott kérdés, de én is ilyen összekuszálódott vagyok most!


2011. jún. 21. 13:43
 1/1 anonim válasza:
Ez a képzés ad szakmát? Ha igen elég biztos vagy benne, hogy megéri neked rááldozni azt az időt? Ha dupla igen, a válasz, akkor természetesen megéri erre vállalkozni, de ha nem ad szakmát, akkor csak időpazarlás. Ha a szakmában nem vagy biztos, és más felé is hajlasz, akkor sem ajánlom, mert megbánhatod utánna, és az elég kegyetlen érzés, utánna más szakmába vágni.
2011. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!