Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Benneteket és a családotokat...

Benneteket és a családotokat mennyire fogja érinteni az új "chipsadó"?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 22:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Energiaitalból fel kell tankolni sok kartonnal,az fix

többi nem annyira érint evés szempontjából


viszont boltunk van,édesség is van,pici bolt egy pici falucskában,már igy is a csőd szélén áll,nem tudom ez-e az utolsó lökés a mélybe...

2011. jún. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
Hát engem rosszul az biztos! Az a legújabb hülyeség.. Kérdem én, miért nem a cigit és az alkoholt adóztatják meg? A sok dohányos így is úgyis megveszi akármennyibe kerül.. Elég gáz hogy így sem kapok meg egy szelet csokit 100 ft alatt most meg írta az újság hogy akár 30-40 ft-os drágulás is lehet! Oké, nem ezen élek de könyörgöm ezért kell büntetni?
2011. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, nem zavar, hogy a cigaretta meg az alkohol már meg van adóztatva? Mi az, hogy miért nem azt adóztatják meg? Nézz utána, hogy mondjuk egy 560 forintos csomag cigarettának az árába mennyi az adó.

Ezzel nem a legújabb adóhülyeséget akarom védeni, csak ne mondjunk már ilyen marhaságot, hogy miért nem azt adóztatják meg, ami már eleve meg van adóztatva.

2011. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Közben megnéztem neked, 1000 szálra cca. 18 500 forint az adó, akkor ha jól számolom, egy 19 szálas csomag esetében az több, mint 300 forint.
2011. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
És akkor mi van? Adóztassák meg jobban! Csak az a baj hogy míg én eszem egy csomag chipset attól senki sem károsodik maximum én hízok el míg ha valaki mellettem füstöl én is ugyanúgy beszívom!!! Nem megadóztatni kellene hanem egyenesen betiltani! Már az iskolába sem tudok úgy elmenni hogy közben ne köhögjek a füsttől! Tudom hogy megadóztatták már, és igazából letojom hogy ennyi meg ennyi szálra mennyi adót vetettek ki...
2011. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Utolsó. Én nem cigizem, mégsem pártollak. Én is utálom a cigit, de a férjem szivja. És akkor is, ha az utolsóból is, de megveszi. Nem kell neki csoki, sem chips, sem üditő, semmi, csak cigi legyen. És napi 1 dobozzal sziv. Nem tudom, hogy ez sok, vagy kevés, nem is érdekel. Dolgozik, eltartja a családját, de mikor belegondolok, hogy mennyi pénz válik füstté havonta....... fáj a szivem érte. Ugyanakkor nem tőle sajnálom, mert megérdemli azt a pénzt, elég keményen megdolgozik érte. Szóval nem értek egyet a cigiadóddal, mert a gyerekeimnek kevesebb jutna tőle. Te meg mehetsz a bárhová. Chipsel nem élünk, illetve nagyon ritkán. Csoki, meg egyebek, szintén ritka vendég nálunk. Egyáltalán nem értem, hogy miért kell egymásra mutogatni, a cigiseknek a a nem dohányzókra, a kismamáknak a nyugdijasokra, és forditva. Ezért tartunk itt, a semmi közepén.


Én nagy ivben teszek rá, hogy másnak mije van, vagy mije nincs. Velem se foglalkozzon senki. Nem érdekel, hogy mire vetnek ki újabb, és újabb adót, mert bármit adóztatnak mindenki megszivja. Az is, aki nem él vele.

2011. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hát akkor titeket is sajnállak hogy csoki meg egyéb finomságok helyett a gyerekeidnek füstöt kell enniük..

Nem hiszem hogy az ország azért tartana itt mert nem dohányzó ember lévén elvárom hogy ne kelljen más füstjét szívnom.. Majd legközelebb ha olyan dologra vetnek ki adót amit te szeretsz neked is az lesz a gondolatod hogy miért ezt? Miért nem azt ami igazán káros? Amibe emberek milliói halnak bele világszerte? Na ezen gondolkozz el... A férjedet meg talán le kellene szoktatni ha ennyire sajnálod hogy mennyi pénzt vesz a el a cigaretta a gyerekeidtől de hamarosan az apjukat is elfogja...

2011. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Azért ne becsüljük le az édességek egészségromboló hatását se. Egy elhízott gyerek legalább annyi eü kockázatnak van kitéve, mint egy passzív dohányos gyerek.
2011. júl. 21. 13:20
 19/19 anonim ***** válasza:
De engem ez nem érint mivel nem vagyok elhízott. Azért ne mond nekem hogy megenni egy csokit felér avval ha elszívnék egy doboz cigit. De látom mindenki nagyon egyetért evvel az adóval. Csak az a baj hogy ezt mindenre kivetik majd! Ha csak elakar valaki menni enni valahová a barátaival-többet fizet. Ha csak zacskós levest tud főzni-többet fizet. Mindenért rágóért mindenért többet fogunk fizetni.
2011. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!