Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetés-kérdésnél "tiltakozni"...

Fizetés-kérdésnél "tiltakozni" nőként? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Oké, a randikon a férfi fizessen. De a nő a randi végén csak üljön szótlanul, mert alap, hogy ő fizet?

Vagy egy kicsit tiltakozzon? (Persze aztán a lovagias férfi úgyis ragaszkodik ahhoz, hogy ő maga fizessen.)


Nálatok hogy megy/ment?


2011. jún. 22. 02:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én nehéz eset vagyok, mert nagyon kínos ha fizetnek nekem valamit, ugyanakkor nagyon jólesik.


Múltkor volt egy hasonló kérdés, 99% azt írta, hogy a nő fizesse ki magának a saját részét, 1% írta, hogy a férfi fizessen, le is lett pontozva. Hát igen, már nem igazán vannak lovagias férfiak, ha csak egyszer is fizetniük kell valamit, máris megkapod mellé a pénzéhes r*banc jelzőt is.

Akinek nem inge...

2011. jún. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár kapcsolatokon belül az egyenrangúságra szavazok, szerintem egy férfi dolga udvarolni. Ehhez hozzátartozik az is, hogy legalább az első randi alkalmával állja a nő számláját is, már ha elhívta.. Nem kell drága helyre menni, ha nem tud fizetni. A nő viszont legalább ajánlja fel, hogy fizeti a részét. A férfiak többsége úgyis visszautasítja, de legalább nincs bennük az az érzés, hogy le akarják húzni őket. Abban az esetben viszont, ha már előre tudja az ember, hogy nem akar következő randevút az illetővel, szerintem az a korrekt, ha a nő mindenképpen kifizeti a saját részét..

Nekem soha nem volt gazdag barátom, de eddig soha nem volt semmi fennakadás anyagi részről szerencsére.

2011. jún. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez nagyon korrektül alakult. Amikor összejöttünk, akkor én 26 éves srác voltam, jól menő családi vállalkozás társtulajdonosa, sportkocsival stb, a lány meg még egy 17 éves diáklány, nem túl tehetős közegből. (Ez nem jelentett semmit, nem azért írom le, mert bármi ellenérzésem lett volna a különbség miatt, hanem igazolásul, hogy annyira erős volt a szerelem, hogy engem nem érdekeltek az anyagiak)

A legelső közös elmenetelkor (szomszédok voltunk, tehát nem klasszikus randikról beszélünk) én álltam mindent, de fel sem merült az ellenkezője egy érettségi előtt álló diáklány esetében. De aztán hogy, hogynem, következő napon kaptam tőle egy aranyos bögrét, majd némi zsebpénzt kicsikarva az anyjából legközelebb már mondta, hogy felesben fizessünk a pizzériában. Úgyhogy nagyon korrekt volt a lány és az a mai napig is, 13 éve vagyunk együtt.

2011. jún. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Én is nehéz eset vagyok, szeretem, ha egy férfi felajánlja, hogy ő fizet, de persze tiltakozom ellene, mert a szándék a lényeg, de van pénzem.

Szóval én mindig szoktam tiltakozni egy picit (sokat nem szabad, mert szerintem az bántó).

De egyébként a legjobb megoldás, ha valamilyen módon beszállsz a költségekbe, pl. mozinál ő veszi a jegyet, te a popcornt, vagy egyéb program után, séta közben veszel fagyit, ilyesmi.

23L

2011. jún. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Az első randin nem tiltakozom. Nekem ott alap,hogy a pasi fizet, hiszen ő hívott el. A 2. randin már tiltakozom, bár normális pasi még itt sem enged fizetni, a 3. pedig tényleg én fizetek!
2011. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a fele-fele arányt vetem be, de ha a férfi akarja állni a számlát (legyen az óriási vacsi vagy egy pohár víz) hát tegye, lebeszélni úgyse lehetne az ilyen felfogású férfiakat. Bár engem zavarna, ha egy nagy összeget teljesen egyedül állna, mert nem biztos, hogy pozitív vége lenne a randinak és rosszul érezném magam miatta, hogy mennyit költött rám aztán esélye se lenne nálam.
2011. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%

"Bár kapcsolatokon belül az egyenrangúságra szavazok, szerintem egy férfi dolga"


Ez zseniális.

Más is látja benne az égbekiáltó ellentmondást/hazugságot?

2011. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kiemelésedben tényleg ellentmondás van. Zseniálisan kiragadtál néhány szót!

A párkapcsolat és az udvarlási fázis más. Bár tudom, ma már az a divat, hogy a nő mászik a pasira, és ő pénzeli, ismerek nem egy ilyen selyemfiút. No arra aztán nem mondanám, hogy egyenrangú kapcsolat.

2011. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

szóval az udvarlásban még nincs egyenjogúság? Ott még a nő nem egyenjogú, mert a a férfi dolga...


Én arra szavazok, hogy ha egyenjogúságot akarsz, akkor legyen teljes egyenjogúság, ne pedig olyan félmegoldás ami azzal jár hogy nőnek lehetnek előnye mert ez a szokás, a férfinak meg nem mert az már himsovinizmus

2011. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

10:46

Tényleg zseniális. Tudod, általában a mondatot a végéig érdemes elolvasni, és ha több mondatból áll valaki válasza, akkor a többi mondatot is hasznos lehet elolvasni. De lehet hogy én tévedek, és csak kiragadott szavakat kell random elolvasni, majd beléjük kötni.


Azt hiszem az én válaszom második bekezdése épp rád illik. (Neked gondolom nagy kihívás lehet eljutni addig a bekezdésig.)

Első voltam

2011. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!