Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A semmin kívül mit tudnék...

A semmin kívül mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Kezdem a legelején: jó pár évvel ezelőtt elköltöztem itthonról Nagymamámhoz, mert nem bírtam elviselni apám agresszióját. (Pl: anyut többször véresre verte és én hiába próbáltam megvédeni, persze én is kaptam.) Átmeneti megoldásnak gondoltam, hogy Mamámnál lakjak, csak addig míg nem találok egy jó albérletet. Innen kezdődött a baj! Keresztszüleim rábeszéltek, hogy vegyek föl hitelt Mamám helyett a fölújításra és cserébe ingyen ott maradhatok (természetesen sok mindent fizettem beleértve a hitelt is és én vásároltam). Belementem, mert Mamámat nagyon szerettem és legalább nem volt egyedül, általam lett segítsége. Hozzátenném a felújítást keresztszüleim, az egyik lányuk és annak férje végazték. Hát Mekk mester hozzájuk képest kutyafüle volt, viszont dugiba mindig kaptak egy-egy 10ezrest.(Egy héten többször is jöttek dolgozni)

Közben megismerkedtem a jelenlegi férjemmel, 2év után terhes lettem. A család azon részén feltámadt az irigység, mert ott nem jön össze a baba és az eddig kedves Mamámat kezdték ellenem fordítani. De nem tudták eléggé, mert így is fölajánlotta maradjuk ott nyugodtan, csak neki semmire gondja ne legyen. Sajnos, nem érte meg dédunokáját, mert nagyon beteg szíve és a mellrák elvitte.:-((( Keresztanyám kijelentette,ha valamit még csinálunk a házon, akkor ott maradhatunk és pár év alatt rakjuk össze a ház értékének felét, ami szerinte 1,5millió (az örökösödési tárgyaláson 700ezret állapítottak meg). Nem szóltam semmit, mert ami berendezés Mamámé volt minden maradhatott. Szépen megcsináltuk a házat. Boldogok voltunk ott 3-an. Alig telt el pár hónap jöttek, hogy most azonnal kell nekik a pénz, mert a kisebbik lányuk férjhez megy és nagy lagzit akarnak. Zavartak volna hitelt fölvenni,de én azt nem akartam,mert fizettem Mamámnak fölvettet és még az autómon is volt 1év. Így meg kellett hirdetni a házat!! Így babástól majdnem az utcára kerültünk. Apám fölajánlotta költözzünk oda. íJöttünk, mert más lehetőség nem volt, meg közben leállt a piálással is. A két örökös (anyám és keresztanyám) megigérték, ha elkel a ház kifizetik a maradék hitelt, de én fizessem továbbra is egy üres házra ami nem is az enyém!! Fokozódjon a dolog, apám agyvérzést kapott és nem vették vissza a munkahelyére, férjemnek és anyámnak csökkentették a fizetését, mert ott a hol dolgoznak nincs elég munka. Mondanom se kell szüleimnek is van hitelük. El kellett adni az autókat, hogy legalább enni legyen pénzünk. Azt elfelejtettem a GYED-et a főnököm "elfelejtette" megigényelni, így félévig én nem kaptam pénzt. Na de hogy autó nincs a portán kicsit javult a helyzet és nehezen apám is talált munkát és a házra is van vevő. De a hitel nem lesz kifizetve, mert 1,8 millió éppen elég lenne a lagzi felére!! Anyámat kértem beszéljen velük, mert rá még hallgatna keresztanyám, de ő azt mondta "Amikor fölvetted nekik a hitelt sem kértél tőlem segítséget!" Teljesen kivagyok! Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett!


2011. jún. 22. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondanom, hogy nem sok esélyed van. HA bizonyitani tudod, hogy a hitelbe felvett pénzt a házra költötted, akkor az értéknövekedés egy részét esetleg visszakövetelheted jogi úton, de másként nem.

Az, hogy ottlakásod alatt hitelt vettél fel, nem bizonyitja, hogy a házra költötted.

Javaslom, hogy menj be az ingyenes panasznapra a biróságra, ott tudnak megbizható felvilágositást adni, de tartok töle, hogy nem sok jót tudnak mondani.

2011. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TOMAtm ***** válasza:

Nos mondanám h b*szoptad,de ezzel nem oldanék meg semmit.

két dolgot tehetsz:

1:bizonyítod h a házra lett költve a hitel amit felvettél(számlák,munkadijjak(ezt megintcsak elb*sztad szerintem),és akkor polgári peres úton intézkedhetsz h jogosult vagy a pénzre.

2:(Én ezt tenném)elballagsz hozzájuk kéred a pénzt szépen először.ha nem adják akkor kivered belőlük,egy hét egy lábujjtörés,újabb hét egy foghúzás esetleg odaállsz egy teherkocsival és kipakolod a kérót.-tudom h te lány vagy és nem csinálsz ilyent,de hidd el,vállalkozóként sokszor csináltam már olyant h a kedves ügyfél,amelyik elfelejtett fizetni,meg lett győzve,sőt örültek h kifizethették ami jár.

2011. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos, mint ahogyan Kedves2. válaszoló is írta megszívtam! Hülye naív voltam, hogy bíztam bennük! Mivel ők csinálták a felújítást a pénzből így minden számla náluk van...vagyis szerintem csak volt. De nem fér a fejembe, hogy azért bántak így el velünk, mert ott 90% hogy nem lehet unoka én mert merészeltem nem megvárni míg ott megérkezik a baba!!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jún. 22. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!