Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta nem kérdezitek meg...

Mióta nem kérdezitek meg otthon hogy elmehettek-e?

Figyelt kérdés

Hány éves korodtol mehetsz ahova akarsz nem kell engedéjt kérned?Addig maradsz ameddig akarsz.

Ha van gyereked mikortol engednéd meg neki hogy szabadon döntsön?


(megvallom ledöbbent némely kérdés,és a szűlöi szigorúság)


2011. jún. 23. 08:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Kimondottan engedélyt kérni már általános iskolás korom befejezte után nem kellett, ugyanakkor többgenerációs házban lakván tájékoztatni szoktuk egymást arról, már bőven felnőttként is, hogy ki mikor, mennyi időre megy el. Nem elszámoltatás, nem elkéredzkedés, pusztán tájékoztatás. De ez "szülő" felől a "gyerek" részére is ugyanúgy.
2011. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk nem volt korhoz köthető, és nem is gondolom, hogy saját gyerekemnél a korához kötném. inkább az értettségnek kellene dominálnia. Kialakultak a dolgok maguktól. De a mai napig nem teszem ki a lábam úgy otthonról, hogy ne szólnék, hogy ide megyek és kb. ekkor érkezek.
2011. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudok időpontot mondani, mióta döntök szabadon. Amíg otthon laktam, fokozatosan alakult ki a szabadság, nem úgy volt, hogy 16 éves lettem, aztán mehetek, amerre akarok. Rendszerint elmondtam, hogy merre megyek és kb. mikor jövök, kérés nélkül is.

Az, hogy ki mikor engedi a gyerekét szabadon mászkálni, attól is függ, hogy milyen a gyerek. Ha azt látnám rajta, hogy 18 évesen felelőtlenül döntene, hajnalban járna haza, akkor nem szívesen engedném neki. Vannak azért időbeli korlátok, hogy mikorra érjen haza egy kiskorú, de úgy szeretném ezt majd nála kialakítani, hogy egyikőnk se érezze tehernek. Szeretném, ha tudnám, hogy merre van, ha elérhető lenne, ha kell, és ő is elérhessen, ha kell. Szeretném tudni, mikor ér haza, és ettől jelentősen ne térjen el, vagy szóljon, ha több mint fél órát késik. De ez még messze van, még csak 3,5 éves. :)

2011. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jó persze nem ugy értettem hogy napra pontosan kit mikor engedtek szabadjára,csak ugy körülbelül.

Én 15éves lehettem mikor csak szoltam itthon hogy ide vagy oda megyek és kb ekkor jövök.

Fura nekem hogy szinte nagykoru fiatalok panaszkodnak hogy milyen szigorúak a szüleik.Pl 17évesen este 9:30ra haza kell érnie,nekem ez durva.

2011. jún. 23. 08:42
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Talán olyan 14 éves koromig volt megszabva az idő.Aztán már csak mondtam h szeretnék menni,ha nem kell segíteni már semmit.Megkérdezték mikorra érek haza,ha nem tetszett az időpont,amit épp mondtam,akkor szóltak h előbb kellene azért.És akkor előbb mentem.Nem volt gond soha ezzel.Mindig akkor értem haza mikorra megigértem.Most már külön lakom,de ha hosszabb időre utazom el,felhivom őket és közlöm,hogy mikor jövök haza:)
2011. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

általános iskolás koromban még kértem engedélyt.

olyan 15 éves korom óta nem, de mindig szóltam, hogy hova megyek és kikkel meg hogy mikor várható az érkezésem.


A gyerekem szabadon dönthet csak nem a kimenőjét illetően.

15 éves koráig hétvégén max 9, hétközben pedig 7

2011. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Kb 14-15 éves koromtól volt az, hogy csak annyit mondtam, hogy "Elmegyek" és mentem is. Anyám már ennek is rült, ha kimondtam ezt mert tudta, hogy akkor jó eséllyel újra haza fogok menni. Tudta jól, hogyha ezt nem mondom akkor ne is várjon. (Nem kérek lehurrogást)Azért volt neki ennyi is elég mert többször megvert és megmondtam neki, ha még egyszer hozzámér vagy lek*urváz többet nem megyek haza, és meg is értette. Azóta 25 éves vagyok, de még mindíg tudom őt szívből gyűlölni azokért a tetteiért amiket velem tett. Most 1 éves a lányom szerintem 15-16 éves korában ha már érett lesz nyugodtam elmehet, persze azért nem úgy este 9-től reggel 6-ig, szóval azért módjával. Meg persze a telefonján el tudjam érni, ha valami baj van.
2011. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 napietus ***** válasza:
76%

nekem kamaszkoromban annyira szoros volt a programom (tanulás és sport), hogy nemigen volt időm elmászkálni. ha mégis volt egy-egy alkalom, akkor megkérdeztem, mehetek-e, mivel ismerték a barátaimat és azok szüleit is, általában elengedtek, és anyu segített készülődni. aztán mikor főiskolás lettem, csak bejelentettem, hol vagyok, ez viszont természetes volt amíg otthon laktam (26 évesen költöztem el, az eljegyzésem után a férjemhez).


tehát szerintem okos szülő nem a direkt tiltást választja, hanem gyerek kortól úgy alakítja a gyereke érdeklődését, társaságát, hogy se ideje, se igénye ne legyen a csavargásra. anyámnak bejött :)


29/N

2011. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem nagyon emlékszem, hogy kérdeztem e valaha, hogy elmehetek-e. Már kicsi koromban sokáig lent voltam a barátnőimmmel, nem emlékszem az órára, de szerintem 9-10 körül lehetett, mikor hazamentem, mikor sötétedett( nyáron). Aztán sokáig úgy 10 körül jártam haza, mert kb mindenki akkor ment, mit csináljak én egyedül. 16-18 évesen már maradhattam ameddig akartam, de azért szóltam mikor elmentem és hogy éjjel vagy reggel megyek haza, hogy tudják, de ez utána is így volt. Már nem lakom otthon, pedig néha olyan jó lenne szólni anyukank, hogy hányra érek haza...

Amúgy engem is kiakasztott az a kérdés, írtam is hozzá, szerintem is dúrva, hogy egyeseket ennyire fognak. Nekem ne mondja senki, hogy ez jót tesz. A szocializálódás szerintem ugyanolyan fontos a gyerek fejlődésében, mint bármi más. Ha minden programból kimarad, meg a szülei sehova nem engedik, nem sok barátja lesz, ami naygon megvisel néhány fiatalt. Aztán csodálkozunk, hogy annyi kamasz öngyilkosságról hallunk. Miért? Mert azok a gyerekek nem bízhattak meg a szüleikben se, hogy elmeséljék a problémájukat( a nagyrészük ilyen szigorú szülő, kuatások bizonyítják), a túl nagy szigor miatt nem tudtak igazi barátokat szerezni, el vannak veszve a világban. Szerintem többet ártunk a gyereknek, az ilyen szüntű szigorral... De ezt minden szülő maga kell eldöntse. Nekem még nincs gyerekem, de ha lesz, úgy fogom nevelni, ahogy a szüleim engem. Ha kint is maradtam, akkor is tudták, hogy nem csinálok hülyeséget és meg lehet bennem bízni. Ezt elérni, az a nevelés, nem az, ha hazaparancsoljuk 9re a 17 éves, majdnem felnőtt lányunkat.

24/N

2011. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

1. Kb 15 éves koromtól megmondtam hova megyek és mikorra jövök, az egyetlen kikötés az volt, hogy pontos legyek, de ezt az egyet tényleg szigorúan vették. Ekkor még beleszólhattak volna, de nem jártam olyan helyre ahova ne engedtek volna el.


2. Kb 17-től már csak azt mondtam, hogy mikor jövök, azt hogy hova már nem feltétlen, max ksőbb meséltem el.


3. 18 évesen meg elmentem egyetemre albérletbe... onnan már nem volt kitől elkérdzkednem. Most már akkor szólok, ha megyek, nem amikor eljövök :)

2011. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!