Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Papuccsá" váltam, most nem...

"Papuccsá" váltam, most nem tudom, hogy változzak vissza a régi énemmé?

Figyelt kérdés
Nagyon olyan voltam, akit mások szívesen hallgattak, idősebbek is, érdekes és különleges ember voltam stb. Aztán depis lettem kb 17 éves korom körül, ez tart még most is, de kezdek belőle kilábalni. 23 vagyok. A depi főleg a külsőm miatt volt/van, egyszer volt csak fium is, pedig igazából ronda nem vagyok, amolyan átlagos-meg talán picivel a feletti. Gyenge jellemmé váltam, bizonytalanná és ez zavar, és ma a kolléganőm le is papucsozott, mert igyekszem mindent jól csinálni, meg szeretem is a munkámat (még ha néha idegesít is, mert emberekkel dolgozom és van belőlük mindenféle). Főnöknőm szerint is jól dolgozom, de valóban néha ugy érzem, hogy papucs vagyok mert igyekszem neki mindent megtenni-volt, hogy 12 óráztam gond nélkül a szokásos rendes munkaidő helyett, mert kellett valaki aki vállalja. Szívesen is csináltam. De ugy érzem, ő is lenéz, mert mindig mindenre ugrok amit mond. De van olyan is, hogy pl búcsúzkodás előtt, mikor hosszabb időre megy valahova, meg szoktuk egymást ölelni. Amugy én is lány vagyok, nem kell semmit félreérteni :). Azt gondolom, néha egészséges lenne egy kis ellenállás, hogy nem kellene az embereeknek minden szavára ugranom. Ám azt hozzáteszem, hogy alapból olyan vagyok, aki szeret segíteni másokon, csak szerintem még nem ismerem a határokat.. Segítsetek, mi lenne a legjobb megoldás?
2011. jún. 23. 19:17
 1/7 audrey90 válasza:
Szerintem fel kéne keresned egy pszichológust. Ő segíteni tud rajtad, egy pár alkalom szerintem elég hozzá.
2011. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is tudom... nem szeretnék pszochológushoz menni. Megbélyegezve érezném magam. Tudom, hülyeség. De az is érdekelne, hogyha megváltozok, akkor az emberek akik ismertek a nehéz időszakomban, elfogadnák az uj énemet?
2011. jún. 23. 19:33
 3/7 TOMAtm ***** válasza:
szerintem pasizz be,szórakozz,lazulj egy kicsit.
2011. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez kellene... komolyan, már hiányzik egy fiú.
2011. jún. 23. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:
először magadat építsd fel, utána jöjjön csak a fiú. Néha mondjál nemet, ha neked kellemetlen a helyzet, ennyi a titok. Akkor jobban fognak becsülni is.
2011. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi nagy gond nincs ezzel, a te típusod nagyon vonzó típus. Ezt sokan kihasználják, észre kell venni, mikor kell nemet mondani, ennyi. Én is állandóan segíteni szeretnék, 19 éves korom körül összeszedtem minden kis bolhás gyerkőcöt, a szívem szakadt meg minden kóbor kutyáért, a belemet kilógattam egy gyülekezetben hogy szolgáljak és tetsszek az Úrnak. Csak azt nem vettem észre, hogy már nincs időm élni, törődni a szeretteimmel, a kutyáimmal...lebetegedtem és akkor megértettem, hogy a 2 végén égetett gyertya hamar elég. Megtanultam nemet mondani. Hogy 1 van belőlem, és nem tudok kétfelé szakadni.

Már nem akarok mindenkin segíteni, főleg hogy a legtöbb ember tehet a sorsáról. Már leginkább csak a kutyákat sajnálom.

Nem akarok már a munkahelyen sem megfelelni annyira. A túlóra csak muszáj. Nem izgat, milyen háziasszony vagyok és hogy ragyogjon a ház. Inkább kirándulok a kutyusokkal, társasjátékozok egy jót a párommal, vagy csak együtt vagyunk.

Vannak emberek, akikre már lazán azt mondom: nem érdekelsz, edd meg amit főztél:) De aki igazán segítségre szorul, az még mindig nyugodtan jöhet hozzám. Önzőbb lettem és boldogabb is. Akkor se voltam pszichológiai eset, csak fiatal és tapasztalatlan. Mindenkit sajnáltam, még azt is, aki kőkeményen tehetett a sorsáról.

2011. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon köszönöm amit megosztottál velem! Nagyon sok mindenben amit írtál (szinte az egészben), felismertem magam.
2011. jún. 23. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!