Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám kikészít, mit...

Édesanyám kikészít, mit csinálhatok ellene?

Figyelt kérdés

18 éves múltam.

Mindent megtilt, párommal nem lehetünk eggyüt, csak nappal, amikor szerinte nem történhet semmi olyan.

Bármit csinálok az rossz, elöszőr a fejemhez vágja, hogy ideje önállósulni, teszek érte, akkor nekemugrik, hogy mit képzelek magamról.

Mit tudok tenni, mert ezt már nem bírom ki.


2011. jún. 24. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben a korban a szülő sem igazán tudja, hogy viszonyuljon a gyerekéhez. Hiszen az jogilag már nagykorú, de mégiscsak a gyereke, és a szemében te mindig is gyerek maradsz. Neked pedig természetes, hogy ilyenkor beszűkül az élettered, több és több szabadságot akarsz. Édesanyád csak félt téged. Ha épp olyan passzban van, esetleg ülj le, és beszélj vele, vagy bizonyítsd felé, hogy megbízhat benned, akkor talán engedékenyebb lesz veled - igaz, nálam ez a módszer nem vált be, csak a külön költözés oldotta meg a problémákat...
2011. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Költözés?

Én is fasírtba voltam anyámmal, irányítgatott. Amíg gimibe jártam, addig koleszos voltam, a fősuli alatt hol otthon, hol nővéreméknél laktam (-munka miatt is-), de leginkább nővéreméknél. Aztán már a párommal élek, és tök jóba vagyunk. Hazamegyünk kb 2hetente, és így nincs semmi gond, örül, hogy láthatja a "kicsi lányát". :)

23L

2011. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amíg otthon laksz, addig tartsd be az otthoni "szabályokat". Próbálj vele jóban lenni, nem ellenszegülni, leülni beszélgetni, megkérdezni miért nem engedi meg ezt v. azt a dolgot. Próbáld vele megértetni, hogy neked ez így nem jó és egyezzen bele, mert amit csinálni szeretnél, az neked jó.


Ha nem bírod, menj el otthonról és megszűnik mindez. Hiába vagy felnőttkorú, ha otthon laksz..

"Amíg az ő kenyerét eszed, addig..." Biztos hallottad már. Ez van..

2011. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Párommal nem lehetünk eggyüt, csak nappal, amikor szerinte nem történhet semmi olyan.

Fényes nappal is lehet olyat csinálni.Perzse két fiatal 18 éves nem csinál olyat, aki ezt elhiszi az hülye.


Amúgy az én kenyerem zabálod dolog miatt keres egyre több fiatal albérletet.


28N

2011. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tisztában van vele, hogy félek tőle, amit mondd, ha tetszik, ha nem is de akkor is megcsinálom.

Titkolok előle szinte már mindent.

A különköltözés pedig nehéz, nem tudnám magam fenntartani, még ketten is nehézkesen, tanulok, iskola mellett meg még nehezebb dolgozni.

2011. jún. 24. 13:15
 6/6 klixa ***** válasza:

Lehet, pusztán csak védeni akar, de az is lehet, hogy inkább birtokolni. Hiszen Te az övé vagy, ő hozott világra, stb. Sajnos nagyon sok anya így gondolkodik. Aztán egy reggel arra ébrednek fel, hogy lányuk, fiuk még csak szóba sem áll velük, még azt sem engedik meg, hogy az unokáját megnézze, egyáltalán, megszakítják vele a kapcsolatot.


Igyekezz a magad érdekében, minél előbb lehetőséget teremteni arra, hogy elmehess. Ha már hoztál legalább egy döntést, hogy mit szeretnél, fentről biztosan segítséget kapsz, ha a kérésed a fejlődésed szolgálja!


Kitartást, erőt, és sok pozitív energiát kívánok neked!

2011. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!