Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvői ajándék 15-20 ezer Ft...

Esküvői ajándék 15-20 ezer Ft értékben?

Figyelt kérdés
Az első unokatestvérem esküvőjére kell menjünk (a párommal) és sajnos a sok lagzi miatt ami a környéken volt-van és lesz csak kb 15.000 Ft-unk van erre a lagzira (nagyon maximum 20, de nem hinném hogy annyi maradna). Elsősorban pénzt szokás adni felénk, de mivel ez most kevés, úgy gondoltam, hogy ajándékot vennénk, mert azon nem látszik annyira, hogy kevesebbe került. Listájuk nincs az elvárt ajándékokról (mondom mivel általában pénzt adnak), így nekem kellene kitalálni mit vegyek ekkora értékben. Jó ötletek? Valami kisebb háztartási cikkre gondoltam... De bármit szívesen fogadok!
2011. jún. 24. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha még nincs háztartási cikkük akkor vehetnél nekik, tálas mixert, bot mixert, gyümölcs centrifugát, szendvics vagy goffri sütőt, kávéfőzőt, fagylalt készítő gépet.

Ezek már 15 ezer Ft-ból kijönnek.

Amúgy csak ajánlani tudom a www.ebolt.hu internetes webruházat. Nagyon jó a termékük és a minőségük is kifogástalan!

2011. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg inkább pénz! Ha megveszel egy olyan háztartási cikket, ami már van, vagy nem tetszik nekik, az rosszabb. Nyugodtan rakd bele a 15 ezret borítékba és add oda!
2011. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15-20 ezer forintért már sok mindent lehet venni.Ágyneműre,törölközőre mindig szükség van.Vagy az előbb említett háztartási cikkekre..mikrosütő is belefér..porszívó..tányérkészlet..evőeszközkészlet..páraelszívó..stb.Ennyi pénz már több mindent kifut!
2011. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy veszek valamit 2-4 ezer Ft-ért, a többit pedig odaadom, így ajándék is van, ami megmarad, meg pénzt is kapnak. Fatálkészlet vagy valami szép ágynemű lehet pl. az ajándék.
2011. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esküvői fotóalbum.Kb. 10 körül van egy szép igényes, nagy.Kifejezetten az eskövő képeinek csinálják, ilyen az illusztrációja is.Ha olyan igényes boltban veszed, akkor olyan gyönyörű dobozba csomagolják, hogy 50 rongyosnak fog tűnni:)Egyébként én a barátnőmére vettem ilyen.Hihetetlenül szép volt.
2011. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én odaadnám azt a pénz. (Akármit veszel, úgyis mindenki sejti, hogy mennyibe került.) ennyi a keret, nem is kevés, ne érezd magad kellemetlenül.

Biztos gyűjtenek valamire, jobban jön a pénz.

(Fényképalbumut mi is kaptunk, de mi a fotóstól úgy kaptuk meg a képeket, hogy ajándékul egy gyönyörű albumot is mellékelt hozzá. Így lett egy felesleges...)

2011. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos, az a gond, hogy nagy a mérce. Ez a hátránya a falunak. A távoli rokon vagy ismerős ad 30.000 forintot. Tehát én, mint majd családtag többet kellene adjak annál jóval. Ők persze megértik, hogy nincs, de én kicsit rosszul érzem magam, főleg, ha kérdezik mások, hogy mennyit adok. Inkább mondom, hogy egy mikró vagy egy porszívó és punktum! Annak nincs kötött ára, és nem hasonlítható annyira össze más borítékjának tartalmával.
2011. jún. 24. 16:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért ez olyan gáz falun, hogy egymást kérdezgetik az emberek, hogy ki mennyit ad. És hogy egyáltalán téma...

Én is faluból származom, voltam jó sok falusi lagziban, és nálunk pl. az volt a szokás, hogy a menyasszonytánckor (felénk sortánc) a vőfély kikiáltotta, hogy x forintért táncol az ifjú pár.

Szerencsére már kezd kimenni ez a szokás a divatból, és csak annyit mond a vőfély, hogy borítékért táncol az ifjú pár. Így aztán titokban maradhat, ki mennyit adott (sőt, ha nincs benne név, akkor a fiatalok sem tudják kitől van).

2011. jún. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!