Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan szakmak, amire...

Vannak olyan szakmak, amire buszkek a csaladtagok es felneznek a csaladon belul a szakmaja miatt az adott szemelyre?

Figyelt kérdés
Pl. ha valakinek orvos, tanar az edesapja, buszkebb ra, mintha kamionsofor lenne vagy csak az szamit, hogy tisztessegesen keresse a penzt es szorgalmas legyen?
2011. jún. 24. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Felnéznek arra, aki dolgozik. Inkább úgy fogalmaznék, hogy méginkább felnéznek arra, aki orvos, de ebben semmi rossz nincs, hatalmas tudás, segíteni akarás, mind jó tulajdonság. Ezzel együtt pedig lenézik, aki el akarja magát tartatni.
2011. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem mindenkire fel kéne nézni aki a mai világban akar és tud is dolgozni legyen az egy jó asztalos ács bádogos marós pék vagy wc pucoló nélkülük senki nem lenne sehol gondoljunk csak a duguláselhárítóra na nélküle elég nagy sz.a.r.b.a.n lennénk.
2011. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pl hentesnek tanultam és később Németországban üzemvezető lettem.. Édesapám nagyon is büszke rám.. Nem kell mindenképpen orvosnak lenni vagy ügyvédnek stb hogy büszke lehessenek rád.
2011. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem apukám kamionozik 19 éve és büszke vagyok rá, mert miattunk dolgozik ennyit és igyekszik mindent megteremteni nekünk. 1-2 havonta tud hazajárni, mert Olaszországban dolgozik.
2011. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én szakács vagy cukrász akartam lenni méghozzá a legjobb, de a szüleim szerint ez egy semmire való szakma, teljesen lebeszéltek és egy olyan szakmát választottam amire szerintük büszkének kéne lennem, ők állandóan dicsekednek vele a nagyszüleim a rokonok is mindig irigykednek. Hát mit ne mondjak kegyetlenül megbántam szinte sírni tudnék mikor megyek dolgozni,mert úgy utálom.

Nem kellett volna rájuk hallgatnom,ne ők legyenek rám büszkék, hanem én legyek magamra büszke.

2011. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

anyum 30 évesen találta meg azt a szakmát, amit a mai napig csinál, és megbecsülik érte. a nagyszüleim szégyellték, h anyumnak ez a munkája. pedig tényleg sikeres benne. :(

én büszke vagyok anyumra. felőlem akármit csinálhatna, ha szereti, és jó benne, akkor az nekem is jó.


szerintem anyukámnak mindegy lenne, h mit melózok, csak szeressem és szívből csináljam.

2011. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gazdag családból származom, ahol sok a befektetési bankár, orvos, stb., és a szüleim azt várták, hogy én is ilyen munkát fogok választani. De én buszvezető lettem.

Nehezebb így megélni, de hangsúlyozom, még nem kértem kölcsönt a családtól! Nem ők tartanak el, viszont ez volt az álmom, és a munkám minden percét élvezem! Igaz ezért a fényűzésről le kellett mondani.

Engem kifejezetten lenéznek, a testvérem az esküvőjére sem hívott meg, mert hogy mi az, hogy a sok gazdag között ott lesz egy csóró buszvezető. Mondtam nekik párszor, hogy ne nézzenek le, mert tisztességes szakmát választottam, megélek belőle, és még élvezem is. Már én is úgy vagyok vele, hogyha ezek csak ezt nézik, akkor felületes hülyék, és nem tekintem őket a családomnak.

Szóval igen, büszkébbek a jobban fizető szakmára.

2011. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon megdobbento, hogy mik mennek egyes csaladokban! Pedig a buszvezetonek nincs egyszeru dolga es emberek eleteert felel...
2011. jún. 24. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!