Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viszonyuljak a 'legjobb'...

Hogy viszonyuljak a 'legjobb' barátnő kilengéseihez?

Figyelt kérdés
Van egy 'legjobb' barátnőm (már nem tudom hányadán állok vele) 14éve. Nekem azóta családom van,munkám,hobbim,tervezem a jövőm. Ő valahol megrekedt 16éves szinten.Bulizik,még mindig az anyjáék tartják el/ki,állandó kapcsolata nincs.A lányom születése után keresztszülőt kerestünk és hát pont ezek miatt nem rá esett a választás,ő viszont ezen megsértődött.Ahogy azon is,hogy nem szívesen bízom rá a babámat.Most hogy kellene viszonyulnom hozzá?Ti megpróbálnátok rajta segíteni,vagy ilyen marad?Esetleg elmentünk egymás mellett és már nincs is értelme az ő társaságát keresni?
2011. jún. 25. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem biztos hogy vele van gond. Az is problémát jelenthet, hogy egy anya meg egy szingli nő gondolkodásmódja nem ugyanaz. Miért nem mered rábízni a gyereket? Paramami vagy?
2011. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A helyedben elfelejteném. Mások lettetek, mások az igényeitek, nincs értelme tovább húzni egymást.


Én is nemrég vetettem véget egy barátságnak, mert a barátnőm állandóan csak bulizott (a bulival önmagában nincs bajom, de neki ez a mindene), nem érdekelte a jövője, a tanulmányait abbahagyta stb. Én meg pont ellenkezőleg viszonyulok ezekhez a dolgokhoz.

Nem azt mondom, hogy nem lehet hülyülni, meg szórakozni, de felnőttként jó lenne, ha nem csak egy party társam lenne, hanem komolyabb dolgokról is tudnánk beszélni.

2011. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit off lesz a kérdés, de elmagyaráztad rendesen, higgadtan a barátnődnek, hogy miért nem ő lett a keresztanya? Normális ember megérti, hogy a keresztanyaság nem azt jelenti, hogy automatice a legjobb bnő kapja a tisztet, hanem ez egy felelősség, vigyázni kell a gyerekre, ha veletek vmi baj lesz, neki kellene felnevelnie.

A másik kérdésem ezzel kapcsolatban meg az, hogy milyen mértékű a bulizása... ha nem részeg, drogozik és nem viszi a gyereket bulizni, akkor lehet, hogy 1-2 órára azért rá lehetne bízni.


Egyébkénr a kérdésre válaszolva, én megpróbálnám olyannak elfogadni, amilyen. Ha ő így érzi jól magát, akkor élje így az életét... csak annyit várok el, hogy az én oldalamat is megértse, és ne hisztizzen akkor, ha ilyen döntéseket hozok, hogy egy felelőtlen, gyerekes ember nem lesz a gyerek keresztanyja. Sztem nem neked kellene megnevelned meg kérés nélkül segíteni próbálni (lehet, hogy ő ilyen természet, így érzi jól magát, életében nem lesz családja és gyereke, mert olyan típus), mert akkor sztem még jobban elmérgesedne a viszonyotok. Azért én nem szakítanám meg vele a kapcsolatot, egész biztos tudtok még olyan dologról beszélgetni, olyan helyre menni (ha nem is túl gyakran, de néhanapján igen), ami mindkettőtöknek jó.

2011. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

elmagyaráztam neki,hogy egy keresztszülő felelősséggel kell hogy viseltessen a gyerek iránt és abba nem fér bele az,hogy még magát sem tudja eltartani.

nem vagyok paramami :) egyszerűen csak minden kiesik a kezéből,ügyetlen,dohányzik...félek kiejtené a babát is a kezéből :-S

2011. jún. 25. 12:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Tuti hogy a babát azért nem ejtené ki a kezéből :-) Probáljátok meg akkor mikor te is ott vagy
2011. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted és valóban jó barátnők vagytok, akkor mondd el neki őszintén ezeket a dolgokat. Meg fogja érteni. Attól még, hogy másképp él, mint te, lehet jó ember. A barátság kulcsa a tolerancia. Tudtok közös programokat szervezni, gondolom egy séta vagy kertiparti mindkettőtök számára jó szórakozási módszer lehet.
2011. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

"elmagyaráztam neki,hogy egy keresztszülő felelősséggel kell hogy viseltessen a gyerek iránt és abba nem fér bele az,hogy még magát sem tudja eltartani. "


Magyarul tejeljen...szép barátnő vagy.

2011. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem a tejelésről van szó,kedves utolsó.

De a keresztszülő feladata elsősorban akkor kezdődik,hogyha a szülőkkel baj történik. És egy olyan emberre hogy bízzak egy picit,aki inkább cigit vesz,mint kaját és azt is az anyja pénzéből :(

2011. jún. 25. 19:11
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Az a világ, amikor a keresztszülő volt az első, aki a szülők halála esetén szóba került mint gyám, már rég elmúlt. Ilyen esetben ez nem számít, vérszerinti rokonokat részesít a gyámügy előnyben, illetve ha esetleg volt végrendelet erről, akkor az abban szereplőt, de ezek sem evidensek, szakvélemények és környezettanulmányok alapján döntenek.
2011. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!