Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom hátráltat a féltékenys...

A párom hátráltat a féltékenysége miatt. Hogy lenne jó, hogy mindkettőnknek jó legyen?

Figyelt kérdés

ő kint dolgozik, nem érti a nyelvet

én családi váll-ban fillérekért dolgozom-besegítek, majhogynem nélkülözök, más melot, ami rendesen fizetne 2 éve nem találok (diplomával, protekc. nélkül)


kitaláltam, hogy én is kint akarok dolgozni, keresek helyet, hogy közel legyünk egymáshoz


erre ő kitalálja, hogy ő akkor nyugodt, ha itthon vagyok, ne menjek ki, mert még véletlen össze jövök egy külföldi munkatársammal

(azóta már ezt nem meri mondani, olyanokra hivatkozik, hogy neki nem biztos ott a munkahely, felesleges lenne mennem, meg ehhez hasonlók - ami csak kifogás, és kifogás)


tudom, ha megcsalásról lenne szó, itthon is félre tudnék lépni, de mivel itthon barátaim sincsenek, erre nem sok esély, csak dolgozom, meg otthon vagyok - ezt tudja a párom, tehát nyugodtabb ha itthon vagyok, nem kint.


ő hűséges, csak azért írom ne menjünk abba bele, hogy lehet azért nem akarja, hogy én menjek, hogy ne bukjon le, vagy akármi


kérdésem tehát, mit találjak ki, hogy nekem se kelljen nyomorognom,(jelzem a párom semmiben nem segít, de gyakran felemlegeti, hogy miért nem rakok a közösbe, hogy ő rengeteget belead)

és a párom se így álljon hozzám, hogy inkább meggátol mindent kitalál azért, hogy én ne menjek ki.


most szakításon kívül persze - épp családot tervezünk, lakásra gyűjtünk


2011. jún. 26. 14:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám a francba ezt az alakot. Ahogy korábban is mondták, nem tekint Téged egyenrangú félnek, mert kiveszi a kezedből a döntéseidet (jelen esetben zsarolással). Az évek során ez csak rosszabb lesz, örülj hogy még nincs közös gyerek, és menekülj!
2011. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

most megmagyarázta, hogy úgy értette, ha kimegyek szerinte rámegy a kapcsolatunk és én ezt kockáztatnám


most én ezzel tényleg kockáztatom a kapcsolatot?

nem mindegy hogy ő van kint - én itthon

vagy ő van kint - és én is????

2011. jún. 26. 18:21
 13/20 anonim ***** válasza:
Félti a pozícióját, hogy mi lesz, ha nemcsak ő keres jól. Ha ez neki ilyen törést okoz, akkor nem hinném, hogy egészséges lelkű felnőtt ember. Én biztosan kimennék, ha belül úgy érezném helyesnek, és ha ő ezért akar elhagyni, akkor ég áldja...
2011. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Fiú, vagy lány a testvéred? Beszélj vele, menj ki hozzá, szakíts a pasival, ő nem akar jót neked.
2011. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

fiú a tesom

és nem akarok kimenni beszélgetni, az utazási költségek miatt

megírtam neki, hogy megértem hogy neki mi a jó és azt is, hogy azért nem érdekli hogy viszont nekem mi a jó, mert őt az totál nem zavarja hogy én nyomorgok.


most lezárta a témát azzal, hogy itthon megbeszéljük ezeket


erre megírtam neki, hogy itthon sem beszélünk meg soha semmit, mert mindig az van, hogy ő elmondja mi a jó saját magának és pont.

ha én másképp látom, jön az üvöltözés, vagy most ez, hogy biztos arra amit én akarok, rámegy a kapcsolatunk én ezt kockáztatom, meg hasonlók

2011. jún. 26. 21:01
 16/20 anonim ***** válasza:
Látom, végre kezdesz a sarkadra állni.
2011. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
de mindig ő az erősebb
2011. jún. 26. 22:17
 18/20 anonim ***** válasza:
Csak ameddig azt hiszed!
2011. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy félreérted vagy megérted őt.

Amikor párom eljátszott a gondolattal, hogy egyszer talán kimenne külföldre, rögtön azt mondtam neki, hogy akkor úgyis szakítanánk. Nem fenyegettem, hanem kifejeztem egy félelmemet. Erre ő azt válaszolta, hogy mennék vele. Persze kutyástul mindenestül:) Szóba se került, hogy nélkülem vagy nélkülük mennénk.


Én ilyen bizonytalan típus vagyok, a kelleténél többször van szükségem megnyugtatásra. De nagyon szeretjük egymást.

Egyszer amikor épp féltékeny voltam, megkérdezte: Nem bízol bennem? - és érdekes, hogy ilyenkor mindig bízni kezdtem.


Szerintem nektek is szükségetek volna egy beszélgetésre, nem azért hogy leuraljon vagy felétlen az legyen amit ő akar, hanem hogy megkérdezhesd tőle: Nem bízol bennem?

2011. jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

nálunk hidd el, ez sem segítene.


megkérdezném, azt mondaná, hogy de igen, mert ugye akkor nincs értelme a kapcs-nak, tehát nem mondhat mást, és minden maradna a régiben


én már nagyon sok verziót lefuttattam

kezdetben még azt hittem ez a világvége, aokat sírtam, rettegtem hogy kidob

utána már valahogy nem sírtam, sőt elkezdtem dühös lenni rá

most meg racionálisan átlátom az egész helyzetet és tudom, hogy ő nem, és pont ez a baj, mert akkor nem lenne zsarnok, ha tudná, hogy ez két embert tesz tönkre, mert ő is szenved, meg én is


hiába beszéltem vele ő nem látja saját magát és az egész helyzetet átfogóan


ide már más megoldás lenne jó.

ha van olyan.

2011. jún. 27. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!