Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az édesanyámról?...

Mit gondolsz az édesanyámról? Milyen anya az ilyen? Te hogy kezelnéd ezt a szituációt?

Figyelt kérdés

Édesanyám 50 éves, egy meglehetősen telt, jól öltözött, mindig sminkelt, brill ékszerekkel feldíszített.... ahogy ő mondja "úrinő".

Kb. 15 éve dolgozik egy bankban, nem tudom mennyi fizetést kap, mert soha nem mondja, de egyszer hallottam a telefonba, hogy 160 ezer forintot kap havonta.

A fizetéséből egyetlen 1 forintot sem ad haza, annak ellenére, hogy nálunk (apummal és velem) lakik. Ez az apukám lakása, ő fizeti MINDEN költségét, ami kb. 70 ezer forint havonta.

Mivel anyukám naponta 2x fél órán át zuhanyzik, naponta 2x járatja a mosogatógépet és 2x a mosógépet, illetve állandóan felmos, a vízszámlánk 28000 forint. (Megjegyzem elég neki 2 sima poló, hogy betegye 90 fokra 60 percre a gépbe, vagy 2 mosatlan tányér hogy máris indítsa a mosást.)

A telefonszámlánk 20000 forint, mivel nem a mobiljáról intézi a hívásait (ímád beszélni, főleg telefonon csupa hülyeségekről pletykálkodik az ismerőseivel...).

Apum fizeti az étkezését is. Naponta iszik 1 doboz tejet, egy doboz kávé elég neki 3 napra, mindamellett rengeteget eszik, pl. egy fél dinnyét eltüntet nassiként naponta.

Főzni nem tud. Tanulásban soha nem segített nekem. Türelme az nulla. Amit csinál, az veszekedés az apummal, hogy adjon neki költőpénzt, vagy éppen takarít. Ha takarít (kétnaponta) az egész lakást felforgatja, és nekünk parancsolgat, hogy porszívózz fel, törölgess le, teregess ki, kérj apádtól pénzt és menj a boltba, hozzál tísztítószereket.....

A napokban derült ki, hogy 2 millió forint van a bankszámláján, (amit így apumat maximálisan kihasználva a fizetéséből rakott össze) illetve egy óriási doboza van brilliáns ékszerekkel teli (fülbevalók, nyakék, 3 gyűrű, aranyóra brillekkel díszítve, igazgyöngy nyakék stb.).


Én tőle érettségire annyit kaptam (természetesen semmi ajándék), hogy még a szalagavatómra se jött el, közölte, hogy más dolga van.


2011. aug. 19. 15:46
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom elhinni..
2011. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%

Ilyeszd meg, hátha infarktust kap, és máris tiéd az örökség!

Apádat sajnálom aki egy papucsférj! Egy nő se érdemel ennyit!

2011. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
99%

Gusztustalan leszek,előre szólok.


Hagynám a továbbiakban hadd csinálja,amikor meg öröklök jót röhögök a markomba.

Annyit nem ér h felhúzd magad,ő már nem fog változni.

2011. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
hát egy jó nagy paraszt... már megbocsáss. Sajnos nem anyának való. Én apukád helyében kiraknám, egyszer kéne ügyvédre költeni. Ez nem olyan probléma szerintem, amit meg lehetne beszélni. De szerintem apukád is hibás, mert hagyta. Teljesen kihasználja, és neki ezek szerint így jó. Nyilván nem, de nem tesz ellene semmit. Én elválnék, mert így ez alapján szinte tőletek veszi el a pénzt, mivel rátok nem költ semmit, és amit apukád rád költhetne, a feleségére költi, ami meg ugye nem szükséges.
2011. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
ha ez mind igaz,akkor ő nem anya
2011. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Önző, de erről apukád is tehet, hogy ezt hagyja.Amúgy mire gyűjt?
2011. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
91%

"Mivel anyukám naponta 2x fél órán át zuhanyzik"

Elzárnám a főcsapot 10 perc után


"naponta 2x járatja a mosogatógépet és 2x a mosógépet"

Lekapcsolnám a villanyórát


"A telefonszámlánk 20000 forint"

Lemondanám a vezetékes telót, vagy lekódolnám


"Apum fizeti az étkezését is. Naponta iszik 1 doboz tejet, egy doboz kávé elég neki 3 napra, mindamellett rengeteget eszik, pl. egy fél dinnyét eltüntet nassiként naponta."

Nem vinnék haza élelmiszert.


"A napokban derült ki, hogy 2 millió forint van a bankszámláján, (amit így apumat maximálisan kihasználva a fizetéséből rakott össze) illetve egy óriási doboza van brilliáns ékszerekkel teli (fülbevalók, nyakék, 3 gyűrű, aranyóra brillekkel díszítve, igazgyöngy nyakék stb.)"

A házasság alatt szerzett vagyon az közös vagyon, tehát fel apádé.


De apádat ez gondolom ez az egész nem zavarja, különben már csak a sarkára állt volna és minimum egy válóper ajánlatot megtett volna anyádnak.

2011. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
87%
hűha....nem semmi.....mond apudnak küldje el.
2011. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

hát anyukád nem úrinő...

hány éves vagy amúgy?

2011. aug. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%

Azt gondolom, hogy Ő tényleg egy úri Nő!Gondolom azért

MERT MEGTEHETI! Apukádat gondolom ez nem zavarja, mert akkor már rég elhagyta volna. Hogy veled ilyen... Az megint egy más dolog.Az írásodból nem derül ki, hogy fiú vagy lány?! De egy biztos! Neked akkor is az Anyukád marad. Akármilyen is. És hogy 2 millió megtakarított pénze van?

Erre csak azt gondolom: Ha egyszer meghalunk, akkor e világi értékeink itt maradnak, nem tudjuk magunkkal vinni.. Akkor milyen jó lesz, hogy annyit össze spórolt nektek.

2011. aug. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!