Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőre is mondják, hogy facér?

Nőre is mondják, hogy facér?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bocsánat ezért a szánalmasan hülye kérdésért, de tényleg nem tudom. Eddig azt hittem csak a férfiakra mondják, hogy facér, de most gondolkozom, hogy azért egy 35 éves nőre például a szingli szó nem illene és a hajadon sem, ezért jutott eszembe ez,hogy talán nőkre is mondják. Vagy van esetleg másik szó? Természetesen nem csak a vénlányokra gondolok, szóval nem azokra, akik nincsenek házasságban, hanem akik kapcsolatban sincsenek.

Előre is köszönöm!


2011. jún. 27. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
A nőkre én inkább azt mondanám,hogy egyedülálló.
2011. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Hány típusa van a nőknek?


Három. A facér, a nagyon facér és aki él-hal a facér.

2011. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
egy 35 éves nőre is lehet mondani h szingli szerintem. v egyedülálló- de végul is ez ugyanaz mint a szingli csak magyarul. A facér szot még nem hallottam nőkre értve.
2011. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Második.. :)))


Amúgy én már hallottam nőre használva is, bár nem tudom, mennyire "helyes". Én mondjuk nem használnám, inkább egyedülálló.

2011. jún. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Single= Egyedülálló! Tehát tökéletesen használható kortól függetlenül!
2011. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nőre is mondják, legalabbis amig meg nem kerdezted, bennem fel sem merult, hogy a szó nemhez kötődik.
2011. jún. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

A facér magyarabb, mint a szingli avagy single, ostoba anglicizmus(tatár, osztrák, russzki megszállás se hozott be annyi szót, mit az angolszász, pedig állítólag em is vagyuk megszállva....


a modást én úgy ismerem, hogy a facér, a kacér, meg a Te Feleséged, aki 100 kg és kancsal.

2011. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én facért még nem hallottam "komoly" helyen az ilyen idősebb nőre. Helyette: férjezetlen (ami kicsit magyartalan szerintem), hajadon (picit groteszk, ez is inkább fiatalokra jó), egyedülálló (ez szerintem kortól független és nagyon általános).
2011. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, 35 év még nem "idős", csak most így jött ki :)
2011. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát facér kifejezést nőre még nem hallottam, de nem akadnék fenn rajta, egyértelmű, hogy mit jelent. Nekem amúgy a független, a szabad vagy esetleg az egyedülálló ami még szimpatikus ha ilyesmiről beszélünk.
2011. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!