Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőre is mondják, hogy facér?

Nőre is mondják, hogy facér?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bocsánat ezért a szánalmasan hülye kérdésért, de tényleg nem tudom. Eddig azt hittem csak a férfiakra mondják, hogy facér, de most gondolkozom, hogy azért egy 35 éves nőre például a szingli szó nem illene és a hajadon sem, ezért jutott eszembe ez,hogy talán nőkre is mondják. Vagy van esetleg másik szó? Természetesen nem csak a vénlányokra gondolok, szóval nem azokra, akik nincsenek házasságban, hanem akik kapcsolatban sincsenek.

Előre is köszönöm!


2011. jún. 27. 20:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

ok. a szó eredeti jelentése: szabad, nőtle (esetleg állástalan, avagy mindkettő)

NEM modták korábban nőre.

ÉS kortól független, ok?

2011. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Facér= Szabad, le nem kötött, nem foglalt, állástalan.

(Német eredetű, bizalmas köznyelvi szó)


Férfire, nőre, de más dologra is mondható:

A hét végén facér leszek (=nincs még programom.)

Sehogy se találtunk facér (= üres, gazdátlan v. eladó) telket arrafelé.


Forrás: Magyar Értelmező Szótár

2011. jún. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Ezek szerint a magyarban a szót nőkre is használhatjuk. Nekem valamiért olyan férfias volt ez a szó, nem tudom miért.

2. ez tetszett :)

2011. jún. 27. 21:05
 14/17 anonim ***** válasza:

21.02

üsd be arra is, amire a kérdező kérdezte, És kiderül, társas kapcsolatban csak férfira értelmezhető.

2011. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én már hallottam nőre, de én inkább az egyedülállót szoktam használni... a szinglit meg csakis arra, aki tényleg úgy él, mint a tipikus filmes szingli (nem is akar elköteleződni, csak ide-oda kavar, és élvezi így az életet).
2011. jún. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Érdekességképpen, a szingli szót pont a 30-as nőkre használják.

Egyébként nekem is az egyedülálló tetszik. A facér hülyén hangzik, nameg most olvastam, hogy "szabad"... Hát nem is tudom, egy kicsit rosszul érintene, ha rám, mint egyedülálló nőre azt mondanák, hogy szabad, mert ez így olyan, mintha uralkodhatna rajtam egy férfi...

2011. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ajaj utolsó, téyleg ne a magd feje után szaladj, hanem vedd elő az értelmező kéziszótárt...
2011. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!