Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen idegbeteg apával?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz szerintem amit most lefogok írni, de örülnék ha elolvasnátok, mert egyszerüen már annyira idegesít a dolog és nem tudok mit kezdeni vele..


Szóval.. hol is kezdjem... Apám egy olyan ember, akinek mindig csak igaza lehet és mástól nem fogad el tanácsokat semmiröl, mert ö mindig jobban tudja.

Most leszek július elején 17 éves és egyáltalán szóba se állok apámmal.

Amikor kicsi voltam még "jóban" voltam vele, mert nem gondolkodtam túl komolyan még és nem láttam át, hogy milyen ember is ö. Viszont ennek ellenére is folyamatosan piszkálódott már akkor is. Mindenbe beleszólt egyszerüen, akármit is csináltam én vagy hugom, neki semmi se volt jó, valami mindig zavarta. Például régen néha úgy ültünk a konyhában az asztalnál, hogy a lábunk az asztalnak volt "támasztva" (persze ezt nem étkezéskor) és apám minden egyes alkalommal ránkszólt, hogy ne ruhdossuk az asztalt már, miközben csak ott volt a lábunk, de meg se mozdítottuk..


Ezek voltak úgy 6-7 éve, de azóta se változott sokat a helyzet, csak még több hihetetlen dolgot kezdett el müvelni.

Anyukámmal rengetegszer vitatkoznak és a viták mindig éretlmetlen dolgokból indulnak ki. Például anyukám föz és apám odamegy szólni, hogy nincs elég nagy lángon a gáz és hogy tegye feljebb. Anyám megmondja, hogy jó az így, de apám fél órán át ott áll mellette és ismételgeti, hogy "de tedd feljebb, hidd el jó lesz!".. Aztán mikor ideges lesz akkor már kiabálni is kezd..

Én már nem beszélek vele jópár éve, így felettem már nincs hatalma, de hugomat folyton piszkálja mindenért. Amibe csak beletud kötni azzal meg is teszi.

De azért idönként nekem is csak úgy beszól.. Például a fürdöszobába mikor bemegyek mindig bezárom az ajtót és ez neki nem tetszik, mert hogy senki más nem szokta becsukni (nekik jó egymára nyitni úgytünik...) Ebböl az lett, hogy a kulcsot elvette és eldobta valahova. Azóta mikor becsukom akármelyik ajtót, sokszor beszól, hogy miért csapkodom az ajtót? Pedig csak normálisan becsuktam...


Nagymamám 93 éves és vele szokott apám beszélni délelöttönként.. sztoriznak meg minden, de nagyrészt apám panaszkodik mamámnak a család többi tagjára és hülyének meg baromnak nevez engem például..

Aztán este vacsorakor már az asztalnál úgy néz mamámra mintha meg akarná ölni és közben halkan ilyeneket mond, hogy "büdös vén disznó" és hasonlók...


Engem is sokszor illet ilyen szavakkal és azt hiszi, hogy én nem hallom... Anyukámra is mondta már, én szóltam is neki, de úgy csinált, mintha semmi se történt volna.


Anyukám folyton öt védi, sokszor megkérdezi, hogy miért nem beszélek vele meg hogy mi rosszat tett nekem.. De ha elmondom a bajom, akkor meg mintha meg se hallaná, pedig ö is tudja, hogy szinte idegbeteg ez az ember..


Apám maga is kérdezte már tölem, hogy mi bajom van vele, de én amikor csak elkezdem mondani a bajom, akkor mindig valami olyannal reagál már az elején, hogy "na majd mindjárt adok neked xy-t..."

Volt, hogy csak úgy bejött a szobámba és lepofozott, hogy miért nem beszélek vele. Máskor meg épp hogy anyukám közénk állt, mert megakart verni csak úgy.

Egyébként ez akkor volt mikor részeg volt, mert amúgy sokat iszik, de általában azért nem agresszív ilyenkor, csak folyton bealszik és mindenbe beleszól...


Valószínüleg elég zavaros az egész amit leírtam, de ma nem fogalmazok valami jól és csak kiakartam ezt adni magamból... Egyszerüen nem tudok mit lehetne kezdeni vele.. én már úgy vagyok vele, hogy ha megüt engem legközelebb vagy anyukámat (öt még nem ütötte szerencsére) akkor hívom a rendörséget...



Egy tanácstalan 17 éves lány.


2011. jún. 28. 14:16
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

Szóval a lényeg, hogy hihetetlenül makacs, rengeteget iszik (veseköve is volt miatta) és egyszerüen mindentöl ideges lesz. Akármi apró dolog történik, ami nem tetszik neki, az egyböl felidegesíti. Amikor valamit kérdez tölem, akkor nem is mondok semmit, mert akármit mondanék neki, mindig az következik belöle, hogy megmondja nekem, hogy majd mindjárt lekever nekem egy fülest, mert hogy miért nem válaszolok normálisan...


Hugom ezek ellenére sokszor beszél vele, pedig öt is piszkálja folyton.. Mondjuk nem annyira mint engem, mert ö beszél vele azért, én meg nem..


Anyukámnak is eléggé elege van belöle mikor apám értelmetlen dolgokon vitázik vele, de mégse tesz semmit és nem érti meg miért utálom apámat...

2011. jún. 28. 14:20
 2/39 anonim ***** válasza:
0%
ezek a sztorik ku*va nagyok :D :D :D.. " büdös vén disznó " :D :D ezen felröhögtem.. ugy viselkedik az apukád mint valami óvodás császár aki rettegésbe tartja a csoportot :D :D
2011. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Hát kösz... Marhára nem vicces pedig...


Értelmes válaszokat várok -.-

2011. jún. 28. 14:27
 4/39 anonim ***** válasza:

A családon belüli "erőszak" miatt szerintem mindenképp érdemes lenne felkeresni a lakóhelyeden lévő családsegítő szervezetet. Vagy egy védőnőt, ő biztosan tudni fogja, hogy kihez fordulj. Az nem normális dolog, hogy apukád csak úgy megver, hisz félő, hogy ha egyszer megteszi/megtette, többször is meg fogja.

Próbáld meg mondani anyukádnak is, hogy nem érzed magad jól, próbáljon tenni valamit.

2011. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Azért nem léptem még, mert ez az egy eset volt az utóbbi 1-2 évben mikor felpofozott, amikor megakart verni akkor meg nem jött össze neki. De ha megüt mégegyszer, akkor valamit lépni fogok...


Anyukámnak meg mondhatom én, ö mintha komolyan se venné. Pedig értelmes nö, okos, csak egyszerüen mintha el lenne vakulva apámmal kapcsolatban... Én személy szerint pedig nem is értem miért vannak még mindig együtt...

2011. jún. 28. 14:36
 6/39 anonim válasza:
Szegény:(Tejesen átérzem a helyzeted.Ugyanebben vagyok én is de engem anyám üt apu meg ordibál mindenért.Azt tanácsolom menj el otthonról egy rövid időre egy rokonodhoz,vagy barátnődhöz és akkor talán javul a helyzet:)Szorítok neked:)
2011. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen apám volt, talán még sokkal rosszabb. Egyet tehetsz, minél hamarabb a saját lábadra állni és függyetlen, szabad emberként találkozni velük, ha éppen úgy adódik. Ne csak apádat okold, nézd meg anyádat is, milyen módokon készíti ki apádat, mert biztos, hogy ez is benne van a dologban. Én sajnos csak 36 éves koromra tudtam teljesen elszakadni tőlük anyagi értelemben is, és kuurvajó. Ha újracsinálhatnám, tuti más városba mennék tanulni és elkezdenék dolgozni minél hamarabb, hogy legyen saját lakásom, félretett pénzem. Felnőtt nő vagy már szinte, repülj ki. Addig meg vágj fapofát és ne próbáld meg megoldani más lelki baját, akkor sem, ha a szüleid. El onnan, minél hamarabb!
2011. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Hát örülnék ha elmehetnék... De nincsenek olyan rokonaink akivel jóban lennénk... Nekem meg nincs senkim...
2011. jún. 28. 14:42
 9/39 A kérdező kommentje:

De végülis legalább itt a szobámban általában nyugalom van, mert apám csak ritkán jön be ide...


De amúgy jó lenne ha lenne valami elfogaltságom ami miatt kicsit kimozdulhatnék..

2011. jún. 28. 14:43
 10/39 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagy egyedül. Többen azért költöztek már el otthonról, mert nem tudták elviselni a szüleiket.

Szerintem az lenne a legjobb, ha megbeszélnéd ezt anyukáddal. Úgy, hogy csak kettesben legyetek ott.

Kérdezd meg, hogy őszintén mi a vleménye, mert lehet, hogy csak apád szemében akar jobbnak mutatkozni, hogy magát védje.

Esetleg próbálj meg apáddal úgy beszélni, hogy néhány tényt elmondasz neki, mondjuk mit hallottál a híradóban vagy ilyesmi. DE ha egyszer a párbeszéd nem megy közetetek, akkor szerintem nem is fog.

Valószínű, hogy nyugtod addig nem is lesz, amíg ott laksz náluk. Talán ha majd elköltözöl tőlük, ő pedig idősebb lesz, akkor kicsit meghúzza magát. DE ne gondold, hogy ő valaha is ki fog bújni a bőréből.

2011. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!