Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most csak én reagálom túl a...

Most csak én reagálom túl a dolgokat?

Figyelt kérdés

15/L

A családi viszony az nagyon rossz nálunk. Anya megcsalta aput, majd elváltak. Apa azt vágta a fejemhez, hogy miattam ment el én folyton csak hisztizek és kikészítek mindenkit. Sose volt jó a viszonyom se apuval, se anyuval tesómmal néha kijövünk egymással, de az se tökéletes..Olyan rosszul esik, mikor folyton engem hibáztat apa mindenért.. Mindennap én takarítom a házat: felsöprök,felmosok,mosogatok,elrakom a tányérokat, letörölgetek, kiteregetek.. mint egy "nő".. azt addig értem, hogy apa nem tud mindent megcsinálni, és segítenem kell de egész nap takarítok hazaér a munkából, és elvárja,hogy a kaja ott legyen az asztalon, főzzek neki kávét (direkt le is tekeri ) és ha nincs kávé akkor jön az, hogy egész nap a gép előtt ülök menjek inkább lávét főzni.. de azt nem látja, hogy kitakarítottam.. tesóm se csinál semmit 6-ig dolgozik hazaér és megy tv-zni.. egyedül már nem bírom. belémkötnek folyton.. meg mikor gépezek és látja, hogy tök jól elvagyok erre jön az, hogy ö most jön játszani keljek fel innen..volt régen,hogy megütött többször is meg anya is.. folyton kiakad, ha bemegyek a városba barátnőmmel. olyanokat mond, hogy én csak leégetem őt, szerencsétlen vagyok stb.. most télleg nem értem.. rendben. az igaz, hogy én is flegmán válaszolok de ez már megszokott nálunk.. neki sincs egy jó szava hozzám.. tudom, hogy szebben kellene beszélnem vele mégis az apám.. de ahogy ö beszél az se sokkal jobb.. nem lehet vele megbeszélni a dolgot, mert csak kiabál és bemegy a szobájába.. mit csináljak?:/


2011. jún. 28. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

lelkiismeret furdalást kell neki okozni. mondjuk süss neki süteményt és kedvesen tedd le elé, beszélgess vele, amíg megeszi.

ha rád förmed, akkor sírd el magad, hogy ő milyen gonosz.


persze kívülről könnyű bármit is tanácsolni, minket nem vesz körbe ennyi frusztráció, mint a téged meg a családodat.

muszáj, hogy neked legyen valami ötleted, mert tőlük semmi emberit nem nézek ki INDÍTÁSNAK.

amúgy én mindig abból indulok ki, hogy minden ember korlátolt valamennyire, de mindenki korlátjához megvan a kulcs.

apukádhoz is vezet út, talán a kedvesség, őszinte érdeklődés...és mindez tartósan szívós munkával, hetekig, hogy feltűnjön neki és érezze, hogy MIATTA van, nem csak úgy véletlen került a kedvességed útjába!

2011. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem egy jóideig ne csinálj SEMMIT otthon. Ne takaríts, max szendvicset csinálj neki, és tényleg ülj egész nap a gép előtt. Ha elküld, feküdj le az ágyadra és olvass, vagy csak pihenj.


Majd akkor észreveszi, hogy mennyi mindent csinálsz meg otthon...

2011. jún. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

2. vagyok

ja és egyáltalán nem reagálod túl a dolgokat! Ha velem így bánnának, tuti, hogy már rég leléptem volna.. Inkább mentem volna a híd alá minthogy ennyire megalázzanak és semmibe vegyenek naponta...

2011. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Durva a helyzeted,nem irigyellek,de nekem sem könnyű,mivel apám alkoholista.Anya semmit se kezd vele,el sem válnak,soha a büdös életbe.Nem vér szerintiek a szüleim.

Nekem keresztanyám is gonoszkodó,ő is mindig piszkál.

Szerintem menj diákmunkára,ha engedi az időd és te is akarsz,rakj magadnak félre pénzt!

Ne foglalkozz apuddal,ne akarj neki magyarázkodni,csináld meg csendben,amit akar!Nyugodj meg,nem fog érte akkor szólni,ha nem beszélsz vissza!Ha mégis..akkor..

A másik alternatíva,hogy anyudhoz költözöl,ha ez lehetséges.

2011. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy te reagálod túl a dolgokat! A leírásból nekem az a sanda gyanúm, hogy apukádnek semmi nem jött össze úgy az életben, ahogy akarta, ellenben nem képes magába nézni, így mindig kell találnia vmi bűnbakot (mert ha bevallaná, hogy egy csődtömeg, akkor az a saját férfiúi büszkeségét sértené meg... abból, hogy otthon semmit nem csinál a házimunkában, látszik, hogy ilyen begyöpösödött, hímsoviniszta családmodellt követ egyébként is), és te voltál kéznél... egyébként ha két ember közt elmérgesedik a viszony ennyire, hogy válás a vége, akkor rohadtul nem csakis és kizárólag egy harmadik személy az oka, hanem az, hogy az ő személyiségük is ütközik. Elég aljas és gyáva dolognak tartom, ha a gyerekre kenik. Nálunk is ez volt és van, hogy csak miattatok veszekszünk, mert olyan neveletlenek és bunkók vagytok, pedig nem, csak ezzel is manipulálni akarnak minket... ilyen aljas trükkökkel, hogy tartsuk a mi hibánknak azt is, ami nem a mienk-olyat, ami ráadásul nem is kicsi (hiszen melyik gyerek tudja azt teljes mértékben feldolgozni, hogy ő az oka a nagy veszekedéseknek és a válásnak), csak azért, hogy mindenben birka mód engedelmeskedjen a szülőknek, még ha tök fölösleges és szőrszálhasogatás is...

Addig meg kitartás a 3 évig, aztán költözz el, amilyen gyorsan csak lehet, akár koliba...

2011. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat..

igazából anyuhoz se tudnák menni, mert valahogy gyűlölöm, vagy nem akarom látni amit tett velünk elég volt.. feltette a házunkat netre, hogy eladja mi nem is tudtunk róla mástól tudtuk meg, hogy fenn van a házunk..:| mikor először megjött teljesen tanácstalan voltam, hogy mit kell ilyenkor csinálni..nem segített.. sosem törődött velem..igazából apuba meg egy csepp *lelkifurdalás* sincs.. nekem viszont lenne , ha elmennék itthonról de most már azon leszek, hogy minél előbb elköltözzek ha tudok..

tudom, hogy ahelyett, hogy itt nyavalygok oldanám meg a problémáimat de nem megy.. rabszolgaként érzem magam.. sajnáltatni nem szeretném magam,mert nem az én stílusom. és azzal, hogy folyton az Ő kívánságait nézem nem tudok "élni." :\

tudom, hogy van ennél rosszabb is az akinek az apja alkoholista.. sajnállak.:\

2011. jún. 29. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!