Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért reagálom túl a dolgokat?...

Miért reagálom túl a dolgokat? Ez normális?

Figyelt kérdés

Valahogy mindent nagyon erősen élek át ,nem úgy mint az átlagos emberek .Sokat foglakoztat az elmúlás ,és valahogy a hiány fájdalmát sem tudom feldolgozni .Volt ilyen szakítás után ,hogy úgy éreztem olyan szinten fáj h az agyam összeomlik ,elájulunk és gondolkodni se leszek képes többet ,ezt erős zokogás kísérte levegőt is alig kaptam. Bevettem 2 nyugtatót h aludni tudjak . Most egyik ismerősöm barátja akit én nem ismertem személyesen, látom h meghalt. És valahogy úgy érzem át a fájdalmát mintha az én hozzátartózóm halt volna meg, és a szíven táján érzek erős szorítást .És mélységes fájdalmat. El kell h terhem gondolataimat h ne fokozódjon ez.


Szóval nem értem miért reagálok így ..-és a kisebb dolgokat is így élem meg ,az elutasítást is mintha meghalnék v a másik halna meg ,iszonyatos fájdalom és űr lesz bennem ..


Miért van ez ?


Mit lehet tenni ?


2011. aug. 5. 15:13
 1/8 A kérdező kommentje:
..de ez van amúgy a romantikus daloknál vagy filmeknél ,amiket átérzek ,vagy valami emléket idéznek fel bennem .Csak míg más a film után elmorzsol pár csepp könnyet,és megy tovább ,addig én napokig képes vagyok rágódni rajta.. :S
2011. aug. 5. 15:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos a július szülötte vagy..
2011. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

november (skorpió) bár nem hiszem h ennek lenne hozzá köze ..


Légyszi írjatok ,tényleg fontos lenne tudnom objektíve h ez normális e ..más is van e így ..

2011. aug. 5. 15:33
 4/8 anonim ***** válasza:

ki kéne beszélned magadból valakinek rögtön, aki nem hagyja, hogy bekerülj abba a bizonyos gondolatspirálba.

ha egyedül vagy, akkor beszélj róla hangosan a lehető leghamarabb - mondjuk vegyél egy diktafont vagy használd a telefonod erre a célra.

a lényeg, hogy másra koncentrálj, például a megfogalmazásra.

ha megragadsz az érzelmeknél, akkor ez a vége. ezért kell az érzelmeket szavakba önteni néha, kifejezni valahogy.

2011. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan érzékeny vagyok mint te,de már kezdem "kinőni". Gondoltam már rá én is hogy ez nem normális dolog. De mit tehetek ilyen vagyok,és sajnos hajlamos az önsajnálatra.
2011. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

"fáj h az agyam összeomlik ,elájulunk és gondolkodni se leszek képes többet"

én helyesírásod láttán ugyanezt éreztem, a megoldás az volt hogy lenyugodtam és mély levegőket vettem, aztán megnéztem egy kedves békés filmet és sikerült kihevernem

2011. aug. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

...akkor ha már béka, elbeszélgetek a Géza nevű teknősömmel hátha segít !


Amúgy köszi a hasznos választ kedves szőrszálhasogató ismeretlen!legalább jót nevettem :)

2011. aug. 7. 12:22
 8/8 anonim válasza:
de nehogy bántásnak vedd ;)
2011. aug. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!