Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a nővérem...

Miért van az hogy a nővérem (30) sikersebb munka területen mint én? Részletesen lentebb.

Figyelt kérdés

Nővérem 20 évesen szült,gyerek után otthon maradt pár évig,27 évesen kezdett el dolgozni,mert a párja eltartotta,így könnyebb lehetett neki.Először egy iskolában(4 órás 30e Ft-ért de nagyon sok kaját hazatudott vinni)otthagyta,nem volt jó neki.Utána egy másik munkahelye lett,szólt hogy én is menjek oda ,együtt dolgoztunk.Részemről jó munka volt(adatrögzítés,könnyű volt),sokat hiányzott a gyerek miatt,így érthetően kevesebb volt a fizetése,ezért otthagyta.Aztán talált másik munkahelyet,az is könnyű volt adatrögzítéses volt az is ,azt is otthagyta.Egy két hónap kiesés után ismét jó munkahely iratrendezés,adminisztrációs munkakör,sokat hiányzott a gyereke miatt,így elküldték,azután ugyanarra a helyre felvették csak takarítónak,de az sem volt neki jó,megint sokat volt betegállományban a gyereke így el is küldték.Most meg talált egy megint egész jó kis állást recepciósként.Miért van az hogy ő kifogja a jó helyekket(8.általános végzettséggel és én meg érettségivel,szakmával(gyógypedasszisztens),2 év munkával nem tudok kifogni egy olyan helyet,ami bejelentett,nappali,és legalább 6,vagy 8,12 órás?Pedig elég sok helyre beadom az önéletrajzomat.

Ő váltogatta a munkahelyeit,mert rosszak voltak és mert link is volt(pl. volt hogy beteg volt 1 hétig,és hétvégére meggyógyult és elment bulizni)és sok betegállományt egy munkahelyen sem tolerálják.

Elnézést csak olyan rosszul esik ez az egész hogy ő link,az egész élete a bulizásról szól,és büdös neki a munka és mégis kifog ilyen jó melóhelyeket?A sors akarata lenne?Mással is van hasonló helyzet?Olyan idegesítő hogy a link emberek többre viszik mint a becsületesek,rendesek,visszafogottabb,nyugodtabb emberek.


2011. jún. 29. 11:45
 1/1 anonim válasza:

Szia:)

Először is lehet a sors mert a testvérünkre sose lehetünk irigyek hisz ő csak a testvérünk:)

Lehet ,hogy ő talpraesettebb és ez tetszik a munkaadóknak .De az biztos ,hogyha azon rágod magad,hogy neki miért megy jobban akkor neked sohasem fog.

Koncentrálj csak magadra! Őt zárd ki teljesen ebből a körből...

Nem szabad ilyet se mondani,hogy neki csak 8 általánosa van...mert lehet ő pont azért kapar és azért akkar többet elérni mint te hisz benne van ez dolog.Hisz a mai világban úgymond ciki ez...pedig mint látod lehet vele érvényesülni.Ezt nem szabad megjegyezni se neki se másnak.

Én csak azt tudom tanácsolni,hogy koncentrálj arra ,hogy neked is legyen jó és örülj a tesód sikereinek hisz elég nagy teher tényleg ebben a mai világban a 8 általános...

Hiszen ha adsz akkor kapsz:)


Ajánlom olvasd el a Titok c. könyvet ha van erre egy kis kedved mert akkor másképp látod ezeket a dolgokat:)


Minden jót és sok sikert:)

2011. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!