Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólják meg őket ezért?

Miért szólják meg őket ezért?

Figyelt kérdés

Unokanővérem és a férje a családom szerint túl lazán veszi a gyereknevelést. ha a haverok elhívják őket pl. házibuliba, minden további nélkül elviszik az unokaöcsémet, aki elég nyugis baba, elvan a babakocsiban, játszik a csörgővel, meg alszik a kisszobában.

de ugyanígy, minden lelki nyugalommal rámbízzák, v. a szomszédra, ha egyszercsak úgy döntenek, hogy elmennek v.hová.

nincs konkrét napirendjük, akkor eszik a kissrác, ha éhes, akkor fürdetik meg, ha eszükbejut.

a szüleim meg azt mondják, hogy felelőtlenek.

de sztem csak rugalmasak.

tényleg káros ez, hogy így élnek a gyerekkel/gyerek mellett?


2011. jún. 29. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nekem nem nagyon derül ki mi a helyzet. A hozzáállásul érdekelne, nem az, hogy pontosan mit csinálnak. De mindenképpen kell egy biztos rendszer. Még ha rugalmasak, akkor is. Mit mondanak ők erre?
2011. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
igaza van a szüleidnek... rendszer kell a ilyen kisbabák életébe... ez nem rugalmasság ez lazaság, nemtörődömség..
2011. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
NEM az káros hogy "így élnek a gyerekkel/gyerek mellett", HANEM a gyereknek káros, ha nincs semmi napirendje, meg biztos helye, ahol otthon van, hanem állandóan ide-oda hurcolják, nincs rendes szülöje, mert hol ezzel, hol azzal van a gyerek. EBBÖL utána komoly személyiségzavarai lehetnek, és az ilyen szülök nagyon felelötlenek.
2011. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az ha magukkal viszik az nem árthat,hiszen a szabad levegő jót tesz neki,pláne ha még nyugodt is az a szülőknek is jobb.Nade azt nem értem,hogy ha a gyerek tizszer piszkolja magát össze,10-szer is fürdetik meg?Mennyi idős a gyerek?
2011. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben van rá és ellene is példa. Én azt látom, hogy ahol az anyuka halálra aggódja magát a gyerek miatt ott egy kicsit nyámnyila lett a kislány. állandóan percre pontosan csinált vele mindent az anyja, meg mindent ilyen nagyon alaposan, meg akármin hisztizik a gyerek (4 éves) azt úgy csinálja neki, ahogy akarja. Van unokatesóm akik viszont szintén ilyen nagyon lazák, és már most 2 évesen hihetetlen értelmes és okos a kislányuk. Én ezt tapasztalom.
2011. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy babának szüksége van napirendre;különben sosem fog hozzászokni hogy este korán fekvés és reggel kelés, hanem modjuk délután álmos, alszik este 8-ig aztán 11-ig le se lehet lőni. Ha azonban van egy konkrét reggeli, ebéd, vacsora, sürdetési ideje, akkor hozzászokik egy normélis ember napirendjéhez, nem úgy kell nevelni a gyereket hogy akkor csináljon és azt amit akar.
2011. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekik van igazuk. Bár napirendnek azért kellene lenni. Sokkal jobb a gyereknek is,ha nem órarend szerint foglalkoznak vele,és emberek között van.

Csak ma trend ez a gyerekközpontúság.

2011. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

1 éves a gyerek.

szüleim rendszertelennek tartják, ahogy nevelik.

de unokatesóm azt mondta, hogy hiába akarja lefektetni este hatkor, ha nem álmos, mert úgysem aludna el, hanem akkor sír. viszont ha hagyja 8ig játszani abban a kis járókában, akkor elfárad, és nem ébreszti fel őket hajnali 5kor. azt mondta, nekik könnyebb így.

2011. jún. 29. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek a szülők?:S én ezekből fiatal, felelőtlen szülőknek tartom őket.
2011. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!