Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én érzem csak illetlennek a...

Én érzem csak illetlennek a rokoni/baráti kapcsolatokat üzletépítésre használni?

Figyelt kérdés

Sokfajta ilyen "beszervezős" üzletelés van. Ezek úgy tűnik sosem kopnak ki. :(

De valahogy engemet zavart régebben, amikor azt várták, hogy rohanjam le a családtagokat, rokonokat, barátokat. És utálom, ha velem is ezt teszik. Simán rámehet a jóviszony pro és kontra.


2011. júl. 2. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak teérzed,én is így vagyok vele.
2011. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen szélhámosságoknál ez a legkisebb dolog, amin felháborodnék.
2011. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Családon belül eleve szerencsétlen dolog bármilyen üzletet, vállalkozást együtt működtetni, mert 100-ból 98 halálos összeveszéssel végződik. De hálózatépítéssel szekálni a rokonságot, nagyon gáz. Mi viszont nem vagyunk rokonok, ezért van egy olyan lehetőségem számodra, amivel az unokáidat is milliomossá teheted...Na jó, csak vicceltem.:-)))) Tényleg van egy ilyen lehetőségem, de már nem kell hozzá beszerveznem senkit.:-))
2011. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem hogy illetlen, szerintem egyenesen pofátlanság. Ha odamész egy rokonhoz, nagyon valószínű hogy eszében sincs életbiztosítást kötni/hitelt felvenni/akármi, és főhet a feje, hogyan rázzon le, hogy ne legyen bunkó.. Alapból az ilyen cégeket fel tudnám robbantani, annyira bunkóság szerintem. Nem abból akarok fizetést, hogy a hozzátartozóimat kizsigerelem..
2011. júl. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak te érzed illetlennek, rengetegen gondolják hozzád hasonlóan. Más kérdés, hogy ezeknek az embereknek, akárcsak neked, nincs igazuk. Mark Twain mondta egyszer, hogy amint a többség oldalán találod magadat, azonnal változtass, és a mondása nagyon illik erre a helyzetre. Ha a "kérdést" csak azért írtad ki, hogy érezd a hozzád hasonlóan vélekedők tömegének az egyetértését, akkor nyugodtan térj át a következő válasz olvasására, ezt az igényedet én nem fogom kielégíteni. A továbbiakat arra az esetre írom, ha az ellenvéleményre is nyitott vagy.


Ha te tudsz egy lehetőségről, ami éppen lehet egy üzlet, de bármi más (pl. egy klassz pékség, egy jó étterem, egy jó könyv, egy jó buli, egy kiváló arckrém, egy szép nyaralóhely, egy nagyszerű nyelvtanár...) nem a barátaidnak/rokonaidnak mondanád el elsőként?


Amikor téged megkeres egy barátod, és eléd tesz egy üzleti ajánlatot (ami elég gyakran MLM üzletet, vagy ahhoz hasonló valamit takar), nem azért teszi, hogy téged használjon. Azt csak te gondolod úgy. Ő azért teszi, mert van egy jó ajánlata számodra. Lehet, hogy neked van igazad, és nem jó az ajánlat, de ő ezt nem így gondolja.


Ő tesz egy ajánlatot, te meg elutasítod. Ez értelmes felnőtt emberek között nem megy a kapcsolat rovására. A probléma akkor kezdődik, amikor valamelyik fél (bármelyik lehet) rosszul kezeli a szituációt. Bunkón mond nemet; nem tudja elfogadni a nemet; nem tudja elfogadni, hogy a másik viszont fantáziát lát abban, amiben ő nem, és nem lehet lebeszélni; megsértődik, hogy megkeresték egy ajánlattal; megsértődik, hogy elutasították az ajánlatot; keresztbetesz a másik üzletépítésének; stb stb.

Az általad leírt hozzáállás (lerohanásnak minősíted; úgy érzed, használni akar; zavar; utálod) például ezeket a problémákat simán kiválthatja.

2011. júl. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
75%-os, ebben nincs igazad. Egy pékséget szívesen ajánlok, mert személyes tapasztalatom, hogy jó hely. Egy szabót szívesen ajánlok, mert megbízható forrástól tudom, hogy jó hely. De ezek az MLM és hasonló "Vásárolj!" "Fektess be!" és hasonló jelmondatokat skandáló helyek semmiféle biztosítékot nem adnak arra, hogy a termékük jó, mint a szavukat. Márpedig mindenki azt mond, amit akar.. Én nem családtagokon tesztelem le, hogy mennyire érdemes pénzt fektetni egy ilyen dologba, inkább idegeneken, akiket előtte persze jól felvilágosítok, de akkor is a saját felelősségük, ha belemennek. Bennük nincs egy hátsó kis hang, hogy "Jajj, ha ő ennyire bízik benne, akkor biztos jó", és ha mégsem jön be az üzlet, nincs keserű szájíz, sanda pillantások, és "azt hittem, nekünk legalább kipróbált terméket ad el, és nem rajtunk teszteli"..
2011. júl. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Te egy pékséget szivesen ajánlasz, ő meg egy MLM üzletet ajánl szivesen, épp ez a lényeg. Te nem tartod jó dolognak, ő viszont annak tartja, és ezért nem lesz olyan bunkó, hogy pont neked ne szóljon. A gond nem ott van, amikor ajánlja, hanem a következő lépésben, amikor tapló módon reagálsz rá. Vagy az azutániban, amikor ő nem fogadja el a visszautasítást, vagy aztán. Általában semmi probléma nincs. A legtöbb ember rendelkezik azzal az intelligenciával, hogy normálisan visszautasít egy neki nem tetsző ajánlatot, és nem háborodik fől az ajánlat tényén.

Egy részük még azzal a természetes kiváncsisággal is rendelkezik, hogy megvizsgálja:

"valyon miért tartja a barátom jó dolognak, és ajánlja nekem, amit én nem tartok annak? Mit tud ő, amit én nem?"

Az ilyen mebereket hívjuk sikeresnek. függetlenül attól, hogy elfogadják-e a barátjuknak az ajánlatát.

2011. júl. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!