Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megházasodik az egykori...

Megházasodik az egykori udvarlód! Hogyan viselkednél?

Figyelt kérdés

Hosszú barátságból szerelem lett részéről, én viszont nem akartam többet és nem mentem bele a kapcsolatba. A másik ok, amiért tartózkodtam, mert abban az időben ismertem meg a mostani párom, tőle szerettem volna többet. Ennek már pár éve, azóta neki is barátnője lett és házasságra készül.

A régi barátság emlékére meghívót kaptam az esküvőre, ahova valószínűleg el is megyek, hiszen azóta is jóban vagyunk, annak ellenére hogy ritkán találkozunk. Kicsit furcsán érzem magam, hogy úgymond "megelőzött" a házassággal, a női büszkeségem azt mondatja, hogy mivel én voltam a visszautasító fél (egy másik szerelem miatt) ezért én kellene egy lépéssel előrébb legyek és én kellene hamarabb meghívót adjak neki. Tudom, butaság, de kicsit megalázottnak érzem magam, olyan mintha azt mondaná nekem, hogy "nem akartál kapcsolatot mert másvalaki tetszett, de íme én utánad megtaláltam az igazit, te meg még mindig ugyanott vagy". Valójában ilyet nem gondol, mert rendkívül kedves és odaadó személy, ez csak bennem fogalmazódik meg mindez. Férjhezmenni sem akarok még, csak az a tény zavar, hogy ő teszi meg hamarabb.

Az esküvőn jól szeretném érezni magam, szeretném magammal elhitetni, hogy ez nem vesztes-győztes játszma, szeretnék nőiesen és magabiztosan viselkedni, nem akarok megalázottnak tűnni (és azt is tudom, hogy ezt csak én érzem magamról, mert ez a fránya női büszkeségem megszólal). Mit tegyek? Hogyan beszéljem le magam a butaságaimról?


2011. júl. 5. 22:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az első bekezdés átfogalmazva: nem mentem bele a kapcsolatba a most házasodó férfival, mert beleszerettem a mostani páromba.
2011. júl. 5. 22:12
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy helyzet, hogy túlliheged. Ha biztos lennél magadban és a kapcsolatodban, simán vihetnéd a párodat is, és egy percig se éreznéd magad rosszul; hiszen melletted is van vki. Na meg hogy ő előbb házasodik?? ÉÉÉS?

Szerintem ne menj el, ha ilyen rosszul érint.

2011. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Viszem a párom, a kapcsolatunk pedig biztos és stabil. Az egykori udvarlóhoz nem fűzök semmiféle gyengéd érzelmet, mert ugyebár én nem akartam kapcsolatot akkor sem, csak a tény zavar, hogy előbb házasodik. Ha utánam lenne egy héttel egyáltalán nem is érdekelne :D tudom butaság, ezért várom a kijózanító válaszaitokat!
2011. júl. 5. 22:20
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szóval valahogy tedd rendbe magadban ezeket az érzéseket, mert nincsenek benned lezárva. Egy "barát" örül a barátja boldogságának. Bocsi, ha kemény vagyok, de neked nem kell a versenyt felvenned. Ez egy esküvő, nem pedig szembesítés. (Csak ennyi a lényeg.)
2011. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

Ne menj el. Küldj nekik egy szép gratuláló táviratot.

Szerinted a párod hogy érezné ott magát?

2011. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézd a puszta tényeket. Ő már mást szeret, te mást szeretsz. Az emberek élete nem futóverseny, ahol egymáshoz kell mérnetek a "teljesítményt". Miért kellene megalázottnak tűnnöd attól, hogy te MÉG nem mész férjhez attól, hogy egy "majdnem" pasid MÁR megnősül? Az esküvői ceremóniák már csak ilyennek. Házasok, nem házasok, és leendő házasok, valamint soha nem lesznek házasok, és egyedülálló barátok vesznek részt benne. Majd kiderül idővel, kit hova kell sorolni:-))
2011. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

én nem mennék el.

küldenék egy szép gratulációt, és ennyi.

a mostani partneremre is gondolnék( fordítva én sem hívnék majdnem-exeket, meg volt szerelmeket a Saját esküvőre, hogy elrontsák a boldogságom :/)

2011. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nekem a volt barátom házasodott meg. meg se hívott, de el sem mentem volna. HA ti viszont jóban vagytok, akkor menj el, és ha rosszul érzed magad akkor eljössz. ennyi. párod tudja, h ki ő neked?
2011. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Gondold azt, hogy bánatában, mivel te nem jöttél össze elvette az első útjába akadó nőt. :)
2011. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
hasonló helyzetben vagyok, azzal a különbséggel hogy nálam később kialakultak érzelmek is, amikor ő már csak barátként tekintett rám. de ettől függetlenül is persze hogy megszólalt a női büszkeségem... már csak azért is mert szar érzés hogy tényleg kellettem volna neki és tényleg túl tudta tenni magát rajtam. persze tudom, ez önző hozzáállás, ezért nem is hangoztatom, szerencsére kifelé tudom mutatni a normális, önzetlen énemet is :D neked is ezt javaslom, egy részed biztosan örül neki, hogy boldog, próbáld meg ezt a részedet mutatni felé :)
2011. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!