Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Édesanyám pszichiátriai...

Édesanyám pszichiátriai beteg, hogyan tudnám neki a tudta nélkül beadni a gyógyszereit? Ugyanis nem hajlandó bevenni őket.

Figyelt kérdés
Elsősorban nyugtatóra, vagy antidepresszánsra lenne szüksége. Pszichiátrián kezelik, az orvosa szerint elhagyhatta a gyógyszereit, mégis én mióta hallottam tőle, hogy elhagyta, folyamatos hangulatváltozásokat tapasztalok. Magában beszél, örjöng, rátámad az emberre. Az alap, hogy az eltompult világával kikészíti az embert, zörög, mászkál, kiabál egész nap, szóval mit lehetne tenni?....
2010. márc. 13. 16:32
 1/5 A kérdező kommentje:
emellett fontos az is, hogy aggódok miatta. Egyedüli gyereke vagyok és nagyon nem érzem azt, hogy tud egyedül gondoskodni magáról. Mióta a férje elhagyta teljesen összeomlott és folyamatos lecsúszást érzékelek a karrierjétől kezdve az életszínvonaláig, a hiigéniáról ne is beszéljünk. Nagyon szeretem, mert legbelül egy érzékeny, jóindulatú lény, de valahol a másik oldalán rettentően tud gyűlölni másokat olyan dolgok miatt amiket ő talál ki. A lényeg nem is ez. Magát örli olyan események miatt amik már régóta nem revelánsak és úgy érzem emiatt derékbe tört az élete és képtelen normálisan folytatni. De emellett lehet valami alap beütése. Próbáltam neki minden lehetséges módszerrel segíteni. De most őszíntén úgy érzem, hogy a tudtán kívüli gyógyszeres kezelés tényleg jót tenne neki. Nem szeretném ha a karjaim között halna meg, vagy hirtelen gondozóba kerülne, vagy neadjisten az elmeosztályra. Félelmetes dolgokról hablatyol, hogy megöli a volt férjét (apámat) stbstb. És elég agresszív ahhoz, hogy valami őrültséget elkövessen.
2010. márc. 13. 16:40
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel az anyám, és szeretem és tudom, hogy valójában egy valamennyire normális lény került ilyen messze a külvilágtól, akármiket is mond, tudom, hogy beteg, és ezeket nem gondolja komolyan, eszem ágában sincs bejelenteni, vagy bezáratni, egyszerűen szeretném megalapozni, hogy meginduljon a gyógyulása.
2010. márc. 13. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen a gyógyszer? Az a kapszula, amit ha félbetörsz ilyen por van benne? Mert azt akár az ételébe is beleszórhatod vagy az italába.

Ha sima tabletta, akkor rakd bele mákdarálóba, vagy mozsárba zúzd porrá és belerakhatod valami köretbe, pl. krumplipürébe, vagy mártásba vagy ilyesmi.. Vagy valami erősebb ízű italba, amibe nem érzi meg, hogy benne van a gyógyszer!

2010. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
annyira nehéz döntés, vajon segítek ezzel?... nem lenne lelkiismeretem megcsinálni :S
2010. márc. 13. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem is olyan beteg!

Figyelj ahogy leírtad már rég egy pszichiátriai otthonban lenne a helye!

Nem ismeri el, hogy beteg ez a legveszélyesebb! Szerintem kezd el adni neki a gyógyszereket, mert különben 2 év múlva azon kell döntened, hogy mégis milyen otthonba add be! Ja azt elfelejtettem, hogy Pszichiátriai intézet Magyarországon csak 1 van! Ami nagy valószínűség szerint több száz kilométerre van tőletek!

A gyógyszerek pedig lehet hogy akár év tizedekkel megtudják hosszabbítani azt az időt amikor még egyedül képes élni, nem pedig egy gumiszobába bezárva!


Sajnálom! Tudom nehéz döntés, nekem sem volt a legjobb amikor nyugtatóval meg altatóval kellett tömnöm az anyámat, és nekem fürdetni, mellette aludni fél éven keresztül minden áldott nap, de meg kellett tennem! Volt, hogy suliba kellett mennem, hajnali fél 4kor tudtam csak lefeküdni és 5kor kelhettem mert készülnöm kellett az iskolába 13 évesen! És mind ez csak azért mert depressziós volt! Elképzelni sem merem milyen helyzetben lehetsz, így én gondolkodás nélkül beadnám neki a gyógyszerét!

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mivel jót teszel neki! És ezt majd később akár ő is beláthatja!

2010. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!