Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne gondolj...

Mit csináljak, hogy ne gondoljak állandóan anyukámra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy évvel ezelőtt, váratlanul meghalt az Édesanyám. Mikor a rendőrök közölték velem, hogy mi történt teljesen lefagytam, minden életkedvem elment, hirtelen az összes álmom szertefoszlott. Egy évet halasztok az egyetemen, mert nem bírtam mindezek után tovább csinálni, sok barátom/rokonom eltávolodott tőlem, mert teljesen magamba fordultam, nem beszéltem senkivel.

Kb. 5 emberrel továbbra is tartom a kapcsolatot, velük eljárok "szórakozni" + dolgozok is, szóval keveset vagyok egyedül. Mégis ha magam vagyok, Anyukámra gondolok. Kicsit magamat hibáztatom a történtek miatt, minden nap vele álmodok, a balesetéről, vagy arról, hogy életben van, utána meg mindig sírva kelek fel.

Mostanra már egy fokkal jobban érzem magam, de még mindig nem vagyok az igazi. Néha egyik pillanatról a másikra elbőgöm magam, máskor a nevetéstől sírok, van mikor igénylem a társaságot, de 90 %-ban arra vágyok, hogy egyedül lehessek. Nem egyszer fordul már meg az öngyilkosság gondolata a fejemben.

Mit csináljak?


2011. júl. 7. 15:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Egyelek is meg! Nagyon sajnálom ami történt!

Közhely, de csak az idő fogja megoldani. Majd, ha múlik, akkor picit jobb lesz.

2011. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

ne hibáztasd magad, hisz nem a te hibád.

az öngyilkosságra, még csak ne is gondolj.

várj. idővel meg fogsz nyugodni :)

2011. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül menj el egy pszichológushoz, mert egyedül nem tudod feldolgozni a történteket. Ellentétben sokak véleményével, érdemes, és sokat tudnak neked segiteni.


Sajnállak a történtek miatt és jobbulást kivánok.

2011. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Pszichiáter?

Sajnos igazából ezt az idő fogja megoldani. Egy év hosszú idő, de egy anyukát elveszteni....kevés. Légy türelemmel és ha rágondolsz, akkor rágondolsz. Én nem hessegtném el a gondolataimat.

Ha meg tényleg magadat hibáztatod valamilyen szinten, akkor kérj orvosi segítséget-->pszichiáter? Esetleg valami enyhébb nyugtatót is szedhetnél, persze rászokni nem kell.

És részvétem:-(

2011. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, pszichiáter!!! Miért nem akarsz anyudra gondolni? Ne fojtsd magadba az érzéseidet. Még valószínű nem vagy túl a gyászidőszakon, éld meg az érzéseidet, ne fojtsd el, sírj, ha az esik jól, viszont ne legyél öngyilkos, ne hibáztasd magad, erről senki nem tehet, ezzel az érzéssel csak megtanulni lehet együtt élni, idővel könnyebb lesz!!! Kérj segítséget és ne zárkozz be!!!
2011. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
sajnálom, ami veled történt, tényleg. Még ha úgy is érzed, hogy egyedül akarsz lenni, szerintem jobb, ha azoknak a társaságában töltöd az időt, akiket szeretsz és akiknek kiöntheted a lelked. Erről jobb beszélni. Nekem a naygmamám állt nagyon közel hozzám, még most is sokszor elsírom magam, ha valami rá emlékeztet, pedig már 8 éve nincs köztünk:( De ami melegséggel és örömmel tölt el az az, hogy ő itt él bennem, mert rengeteget kaptam tőle és nem lennék az, aki most ha ő nem lett volna, úgyhogy gondolj így Anyukádra, és egy kicsit jobb kedved lesz talán. Ő benned tovább él, úgyhogy meg se' forduljon a fejedben az öngyilkosság!!!
2011. júl. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Borzasztó, nagyon sajnálom :((((((( Nem nagyon lehet erre mit mondani.


Csak annyit, hogy a tágabb ismeretségi körömből egy sráccal hasonló történt, és ő 1-2 év múlva sajnos öngyilkos lett. Amikor elmondtam Anyukámnak, rögtön azt mondta rá, hogy ez lett volna az utolsó, amit az anyukája akar, és már csak rá való tekintettel sem lett volna szabad ilyet tennie, hanem élnie tovább, elérni dolgokat, stb. ahogy az anyukája szerette volna.

2011. júl. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is, kérlek, fogadd őszinte részvétemet.

Tudod, vannak dolgok, amik nem változnak, ilyen például Édesanyád halála is. Nem tudod őt fizikai értelemben visszahozni, tegyél bármit is ennek érdekében. Hidd el, csak az érzelmeid által tudsz változást elérni. Arra van Neked szükséged, hogy elfogadd Édesanyád halálát. Nem baj, ha néha sírdogálsz emiatt.

Édesanyád elhunyt, ezt el kell fogadnod. Meg kell nyugodnod, és úgy kell emlékezned Rá, mint magára a Szeretetre, amely mindig ott van körülötted, és sosem hagyja, hogy a bánat elemésszen Téged. Most törékeny a lelked, és úgy akarja elfogadni Édesanyád halálát, hogy törékenységében a legegyszerűbb dolgokhoz folyamodik, a halálban keresi a menekülőutat. Nem hagyhatod, hogy ez a gondolat győzzön. Fájdalmat fájdalommal ne gyógyíts. Csak a Szeretetre koncentrálj. A halál nem válasz. Ha majd eljön az ideje, mindenre megkapod a választ, de itt és most más feladatot kaptál. Meg kell birkóznod a ténnyel, hogy az ő hiánya ilyen gondolatokat ébreszt benned.

Tudnod kell, hogy Neki már senki és semmi nem árthat. neki már csak segíteni tudsz. Ha saját magadon segítesz. Ha a magánnyal töltött perceidben sem siránkozol, és a búslakodásod nem megy az életed rovására, az csak megerősít. Gondolj arra, hogy ami nem öl meg, az megerősít. Egyre erősebb és erősebb leszel, és egyszer csak azt fogod észre venni, hogy Édesanyád halálát sikerült feldolgoznod, s habár a hiánya pótolhatatlan, Te tudni fogod, hogy szeretted, szeretett, és most is, és örökké így lesz. Ezen nem fog senki változtatni, csak Te. Benned megvan rá a képesség. Élj hát vele.

Szeretettel

2011. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez sajnos "természetes". =/ És idővel jobb lesz szerintem is, csak sokkal nehezebb így elveszteni szülőt fiatalabb korban. Nekem másfél éve halt meg anyukám és már nem álmodok vele minden nap, szerintem lassan normálisan tudom folytatni az életem >.<

Amúgy neten is találsz pár érdekes honlapot amik megpróbálnak segíteni feldolgozni közeli hozzátartozó halálát.

2011. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Sajnos arra nincs gyógymód, hogyan tehetné túl magát az ember egy szerette halálán. Bárcsak lenne. Részvétem a történtek miatt, remélem idővel jobb lesz! Az egy nagyon rossz húzás volt a barátaidtól hogy emiatt eltávolodtak tőled, mikor pont hogy segítségre volna szükséged...Keress fel egy pszichológust akinek elmondhatsz mindent, segíteni biztos nem fog, de valamivel jobb lesz. A többit meg az idő eldönti, de az öngyilkosságra ne is gondolj!! Jobbulást!
2011. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!