Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bírjam ki addig, hogy...

Hogy bírjam ki addig, hogy csináljam hogy ne állandóan arra gondoljak, babát szeretnék már?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, két éve vagyunk együtt a párommal (27) és tudom ha teherbe esnék megtartanánk. Több mint 1 éve együtt is élünk, ő dolgozik, én most fogom befejezni a fősulit. Emellett a háztartást is vezetjük, anyukája nem él. Minden ok, csak hát a ház nem alkalmas a bébi fogadására, meg még nem is dolgoztam. Elég rossz állapotban van, tömésfal meg nagyon régi benne minden. Terveink szerint felújítjuk kb 2 év alatt a hátsó részt, az tégla.
2008. jún. 4. 14:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Végül is legalább azt a két évet kell valahogy kibírni, amíg rendes körülményeink lesznek. Csakhát bennem dolgoznak az ösztönök, meg az érzelmek... :(
2008. jún. 4. 14:06
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, ha most nem mész el legalább fél évet dolgozni, 3 évig csak a 28 e Ft-os Gyes-t fogod kapni, ellenben, ha találnál egy olyan melót, a főiskolai végzettségeddel, ahol bruttó 140 e Ft-tal lennél bejelentve, akkor 2 évig havi 100 ezret kapnál családi pótlékkal együtt. Most a két végletet írtam le. Egy baba nagy felelősség, és még ha egészséges is, sok kiadás. Tegyétek rendbe az életeteket, dolgozz egy kicsit, és hajrá. Ezt hívják családtervezésnek!

Üdv, 37 hetes k.mami

2008. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Különben ezekkel én is tisztában vagyok csak muszáj volt már kiírni magamból... A páromat nem akarom "piszkálni" ezzel, anyunak is csak célozgatok, igaz ő egyből értette.Néha utálom az ösztönöket...miért nem tudnak várni amíg aktuális lesz :)
2008. jún. 4. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezzel a dologgal nem vagy egyedül! Én már idén 29 leszek, 3-4 éve dolgozom (addig fősulira jártam). Lassan már végre nekem is eljön az időm! Jövőre tervezzük mi is a babát!

Én szívem szerint már 22 évesen is bevállaltam volna ha tehettem volna de akkor még suliba jártam, nem volt lakás stb.

Akármikor meglátok egy terhes nőt mindig az jut az eszembe, hogy mindenki terhes csak én nem :(

Egyébként az ösztönökkel én is így vagyok! Leginkább tavasszal érzem azt, hogy nagyon kell nekem egy baba! Olyankor depressziós is vagyok egy kicsit. De aztán elmúlik ez az érzés. Olyankor már nem annyira zavar ha látok egy terhes nőt.

Egyébként mi már 8 éve vagyunk együtt (párom 35) de a drágám nem kapkodja el ezt a dolgot. Mindig mondja, hgy várjunk még egy kicsit. Részben megértem, igaza van, csak már én is nagyon szeretnék egy kis lurkót. Most idén a lakásfelújítás és az új munkahelyem miatt tolódott el ez a dolog jövőre. Reméljük most már meglesz minden és végre szabad lesz a pálya a baba projekthez.

Kitartás! Hamar elmegy az az idő!

Egyébként már én is számolom visszafelé a hónapokat :)

2008. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! Így már könnyebb egy kicsit, hogy látom mások hogyan "oldják" meg ezt a helyzetet.
2008. jún. 5. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!