Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzetlen szeretet/ember van?

Önzetlen szeretet/ember van?

Figyelt kérdés
Filozófiai jellegű kérdés. Szerintem nincs, ha kedves vagyok egy ismeretlennel, akkor nem vagyok önzetlen, mert NEKEM is jól esik, hogy neki jól esik. Imádom a gyerekem, de ha ő nem szeretne viszont...?! Szóval szerintetek?
2011. júl. 8. 08:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
47%
Csak a szülői szeretet önzetlen. Ha a gyereked le se xarna, akkor is szeretnéd.
2011. júl. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 skarma ***** válasza:
77%

Nézőpont kérdése.

Szerintem van!

2011. júl. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
49%

Van


"ha kedves vagyok egy ismeretlennel, akkor nem vagyok önzetlen, mert NEKEM is jól esik, hogy neki jól esik"

ez hibás okfejtés

2011. júl. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem értem miért lenne hibás? Teszem azt átkísérek egy járókeretes nénit a zebrán. Utána szinte egész nap jó érzem magam, mert megtettem. Ez valamilyen szintű önzés (csúnya kifejezés tudom, de azért nem is önzetlenség)
2011. júl. 8. 08:28
 5/29 A kérdező kommentje:
Mert tisztázzuk le mi az önzetlenség: megteszel valamit, amiből neked nem származik hasznod. Nem jól gondolom? A jó érzés határozottan haszon.
2011. júl. 8. 08:30
 6/29 anonim ***** válasza:
70%

"Utána szinte egész nap jó érzem magam, mert megtettem. Ez valamilyen szintű önzés (csúnya kifejezés tudom, de azért nem is önzetlenség)"


Miért önzés? ha segítettél neki már nem lehet önzés. ha csak azért csinálnád, hogy te jobban érezd magad, akkor az már önzés lenne (bár így sem negatív értelmű)

2011. júl. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

"A jó érzés határozottan haszon."


Attól függ.

[link]

2011. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%
szülő-gyermeke között
2011. júl. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

A szülői önzetlenséggel azért vitatkoznék, és szerintem ezzel sokan vagyunk így.

"MINDENT" megkaptunk, cserébe nagy árat fizettünk, nem tűrték el, hogy egy önálló gondolatunk legyen. Tisztelem őket, mert legjobb tudásuk szerint megtettek értünk mindet, de ettől függetlenül nagy ROSSZUL szerettek minket. Sok olyat ránk erőltettek "önzetlenül", amit NEM KÉRTÜNK, szabadságot viszont nem adtak. Egészen egyszerű és természetes dolgokban sem (nem csavarogni meg narkózni akartam). A lazítást nem tűrték, érzelmi zsarolással csikarták ki az engedelmességet - visszaéltek a szeretetünkkel.

Ha valóban önzetlenül szerettek volna minket, akkor azt akarták volna nekünk, ami SZERINTÜNK jó lett volna nekünk, nem azt, ami szerintük jó volt.

---

A kérdést nem kell túlbonyolítani.

A szeretet mindig önzetlen, ha nem az, akkor már nem igazi szeretet. Abból senkinek nem lesz baja, ha neki is jó, ha szeret valakit. Ha viszont ráerölteted valakire a szeretetedet, az önzés. Ha tudomásul veszed, hogy nem kér belőle, és elengeded, az ismét szeretet.

2011. júl. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Épp ezért mondtam, hogy csúnya szó az önzés, mert az embernek rögtön negatív előjellel jut eszébe. De nem feltétlen kell, hogy negatív legyen, hisz másnak is jó nem csak nekem.

És nem, a szülői szeretet sem önzetlen. Nagyon sok olyat hallani, hogy "majd ha öreg leszek lesz aki gondoskodik rólam" és ez csak egy példa. Oké én ilyet nem várok el a gyerekemtől és az is tény, hogy rajtam is múlik milyen ember lesz, de akkor megint visszakanyarodhatunk az önzéshez, mert szeretettel nevelem, szeretetet kapok cserébe. Ha elmondana minden sz.rnak, és évekig bántana nem tudom mennyire önzetlenkednék.

2011. júl. 8. 08:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!