Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzetlen szeretet/ember van?

Önzetlen szeretet/ember van?

Figyelt kérdés
Filozófiai jellegű kérdés. Szerintem nincs, ha kedves vagyok egy ismeretlennel, akkor nem vagyok önzetlen, mert NEKEM is jól esik, hogy neki jól esik. Imádom a gyerekem, de ha ő nem szeretne viszont...?! Szóval szerintetek?
2011. júl. 8. 08:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
a szülői szeretet sem önzetlen... például engem apám abszolút nem szeret (sem önző, sem önzetlen formában), holott soha semmi rosszat nem tettem, nem mondtam... testvéremet is csak akkor "szereti", ha azt csinálja amit mondd neki...
2011. júl. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekeseket írtok, érdekel a véleményetek. És pont ezért hangsúlyozom, hogy az önzés nem feltétlen negatív dolog, sőt nagyon is egészséges. Pl ha anyaként nem vagy önző kicsit (teszem azt lerakod a gyereket mamánál és elmész sétálni egyedül mert jó esik) akkor nem tudsz megfelelően, éles látással, jó érzéssel nevelni sem. És a nevelés is lehet önző dolog: pl nem egyszerűbb hagyni a gyereket, hogy azt csináljon amit akar, mert addig is csendben van? Mégis rászólsz, ha kell bünti és akkor ordít per pillanat "utál" ami neked nem jó, de megteszed mert hosszú távon ez a helyes megoldás.
2011. júl. 8. 09:43
 23/29 anonim ***** válasza:

Nincs önzetlenség, ezen sokat gondolkodtam én is, míg meg nem kérdeztem a kommunikáció tanáromat. Ő is mondta, hogy nincsen, és ezzel foglalkozik egy külön pszichológiai ág, aminek már fene tudja mi a neve.

Azóta én úgy vagyok vele, hogy önzetlenség létezik, ha a definíciót máshogy értelmezzük. Aztán már nem gondolkoztam rajta.

2011. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
nincs önzetlen! mindig viszonozzák valamivel. aki meg barátságtalan, te szereted? nem! :D de jó a kérdés!
2011. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nincs önzetlen ember. Főleg nem a szülők. Azért szülnek mert gyereket akarnak. Ők akarják, nem a gyerek. Sok sok örömet kapnak a gyerektől, amikor az még nem is tud magáról, de a szülő annál jobban tudja hogy most neki milyen jó az aranyos picijével. Tehát max egy öntudatlan gyerek lehet önzetlen, de felnőttként csak a belénk ivódott reflexeinket szolgáljuk ki önzetlenség címszóval. Aki kicsit is belegondol szülőként, nem mondhatja magát önzetlennek. Pont ők fognak most engem lehurrogni, ami egyáltalán nem érdekel, csak sajnos sokan vannak akik tévúton járnak, már tapasztaltam más kérdéseknél is. Szülő szeretet kérdésében egyenesen ölnének egyesek. Hosszú.
2011. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Lusta vagyok már elolvasni a válaszokat.

Nincs önzetlen szeretet, nincs önzetlen ember. Egyszerűen ezt nem lehet összehozni, mindenig, mindenben van önérdek.

2011. júl. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek! És nem baj ha az ember önző kicsit. Mint ahogy írtam, szülőként is van bennünk önzés, mert anélkül nem lehetünk egészséges lelkű anyák. Továbbmegyek, egészséges lelkű emberek sem. És mindegy az, hogy a jó érzés miatt, amit a nevelés, vagy mások megsegítése ad, mert ha nem ezért csinálod, az már nem önzés, hanem számítás.
2011. júl. 9. 07:27
 28/29 anonim ***** válasza:

" És mindegy az, hogy a jó érzés miatt, amit a nevelés, vagy mások megsegítése ad, mert ha nem ezért csinálod, az már nem önzés, hanem számítás."- írod Kérdező.


Borzasztóan nem mindegy, nagyon nem.

Mert jónak lenni jó! ez egy természetes érzés, egy tiszta derűt ébreszt a lélekben, ami erőt ad az önzetlen feltétlen szeretethez.

Magunkat is "szeretni, elfogadni" kell, különben nem megy a másik ember szeretése..ez nem önzés.

de ha ellenszolgáltatásért, dicséretért, jutalomért teszi,

az érdek.. a szeretetből nem szabad üzletet, cserekereskedelmet csinálni, az már nem igazi, feltétlen szeretet.

2011. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

*sztem meg önzetlen. az hogy a szülő nem engedi,hogy bármit tegyél,azt nem azért teszi,mert önző,hanem mert :jót akar neked,szeretné ha te nem esnél ugyanabba a hibába...stb


Aha... megmondják, hogy mivé kell válnod. Ha nem válsz azzá, akkor szar alak vagy.

Pl. nem dönthetsz semmiben, mert ők mindent jobban tudnak, DE az egyetem után helyezkedj el vezető pozícióban, ahol a cégre kiható döntéseket kell meghoznod. Bukta az egész, és mivel - szükségszerűen - képtelen vagy rá, nem vitted semmire. Folytassam?


Mindenkinek a saját hibáit kell elkövetni. Mindenkinek a saját kudarcait kell feldolgozni. Nem tudod megvédeni a gyerekedet a kudarcoktól. Csak megtanítani tudod, hogy dolgozza fel a kudarcot.

Minket megpróbáltak megvédeni, értelmetlen korlátozás lett a vége, semmit nem lehetett, nehogy baj legyen. A kudarcot feldolgozni viszont nagyon nehezen tanultam meg magamtól, felnőttként.


Az önzetlen szülői szereted az, amikor a gyerekedet elfogadod annak, aki. Én nem vagyok ők, és nem is leszek soha. Az sem leszek soha, aki akarták, hogy legyek - évtizedekig éreztem úgy, hogy soha nem leszek elég jó.


És nem egyedi az esetem, higgyégek el, az is, aki szerint baromság.

Van egy ismerősöm, eljegyezte a 20 évvel idősebb barátja. Kitagadták!!! (Amíg évekig együtt jártak, addig nem ellenezték.) 5 éve nem szólnak hozzá! Ha meghalt volna balesetben, életük végéig gyászolták volna. Most, hogy boldog, nem szólnak hozzá!!

Szerinted ez önzetlen szülői szeretet, ami minden megbocsát?

2011. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!