Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 13 múltam és elkezdtem szőrösö...

13 múltam és elkezdtem szőrösödni (lány vagyok) Nem tudom hogy kérdezzem meg anyukámat, h szőrteleníthetek-e! Ja és ha meg titokba csinálnám, Hogy lehet úgy szőrteleníteni, h azok a kis pöttyök ne jöjjenek ki? Mert különben meglátnák, h szőrtelenítek

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne csináld titokban, őszintén és nyugodtan beszéld meg édesanyáddal mit szeretnél, ő mit javasol, kérd a segítségét, véleményét!

Én egy konzervatív anyuka vagyok, de ha 13 éves lesz a lányom, és őszintén, nyugodtan (nem 2 ajtóvagdosás között) hozzám fordulna egy ilyen kérdéssel, én biztosan segítenék neki.

Viszont ha sunyin titokban a hátam mögött csinálná biztosan dühös lennék.

2011. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

a szőrtelenítés egy olyan dolog, ami csak és kizárólag rád tartozik, sem a szüleiddel de még a barátaiddal sem kell megosztanod

nem titokban kell csinálni, hanem csak természetesen, hisz egy lánynál a szőrtelenítés természetes dolog, igénytelenség nem szőrteleníteni, amúgymeg piros pöttyök az epillálásnál jönnek elő, az szerintem még gusztustalan is, borotvával vagy gyantával csinálod akkor nem jönnek elő

remélem segítettem^^

14/f

2011. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szerintem ha sutyiban csinálod nem dühösek lesznek,csak csalódottak,hogy nem szóltál nekik. Menj oda hozzájuk és mondd el neki,hogy az a helyzet,hogy már kezdesz nagylány lenni,szőrösödsz és ez téged zavar és szeretnél tenni ellene:D
2011. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Hát így:

"Anyu, figyelj csak! A tanácsodat szeretném kérni. Elkezdtem szőrösödni, ami bizonyos helyeken zavar, és jobban érezném magam, ha megszabadulhatnék tőle. Jó lenne, ha meg tudnánk beszélni hogy álljak neki, és adnál pár tippet, mit használjak hozzá."

Ennyi.

2011. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Az a titka az egésznek, hogy ne csinálj ügyet belőle. Ahhoz se kérsz engedélyt, hogy megmosd a fogad, jól mondom?


Ott szoktátok elrontani, hogy rágörcsöltök, aztán ímmel-ámmal ENGEDÉLYT KÉRTEK szőrtelenítésre --> ettől a szülő érzi hogy ez egy olyan terület amit irányíthat, és úgy van vele hogy az a biztos ha marad minden a régiben.


Tudod, ha a kisgyerek elesik, az esetek többségében nem azért sír, mert fáj neki, hanem mert a környezete ijedtségéből azt szűri le, hogy sírni kell. :)


Ha csak csinálnád (minden engedélykérés, ugyanakkor titkolózás nélkül is), biztos észrevenné, de nem csinálna ebből ügyet.


A másik dolog: attól, hogy nem jönnek ki pöttyök, még észreveszik, hogy szőrtelenítesz, ugyanis ELTŰNIK A SZŐR :) A pötty a legkevesebb.

2011. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A piros pöttyök borotválásnál is előjöhetnek, ezzel nem sokat tudsz tenni, ha olyan a bőröd, érzékeny akkor mindenképp pöttyös lesz, de ha nem akkor nem lesz ilyen gond. Nekem is pöttyös mindig, de annyira nem vészes, be kell kenni utána testápolóval vagy bármi nyugtató hatású krémmel.


Én nem értem miért kell erről szólni bárkinek is, normális szülő megérti hogy szőrösödsz és ezért borotválkozol. Nem kell külön engedély hozzá. Ez normális dolog.

2011. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly volt 13 éves a lányom, az tűnt fel, hogy a legnagyobb melegben is örökké nadrágot akart felvenni. Rákérdeztem, hogy miért nem vesz fel szoknyát vagy rövidnadrágot.

Azt válaszolta, hogy azért, mert szőrös a lába és cikinek érzi.

Nevettem egy nagyot, hogy csak ennyi a baj? Hát miért nem szólt! Gyerünk, talájuk ki, hogy milyen módszert válasszunk a szőrtelenítésre.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy szokta látni ahogy én epilálom a lábam, hónomalját és azt is látja zuhany után vagy öltözködés közben, hogy az intim tájék teljesen szőrtelen. Mivel én ezt tartom a mai világban kultúráltnak, nem beszélve arról, hogy iszonyat hónaljszaga van egy kamasz lánynak akinek szőrös a hónaalja, megoldottuk a problémát.

Most 1 év elteltével ott tartunk, hogy én "rugdosom", hogy lányom mész nyaralni, nem kellene már megszabadulni végre a szőrtől. Szegénynek nagyon erős, sűrű, sötét szőre van mindenhol, de így a haja is gyönyörű:))

Anyukád szokta magát szőrteleníteni? Ha esteleg igen, akkor hozd szóba, hogy téged is ugyanúgy zavar mint őt, és a suliban a többieknek is már le van szedve a lábáról. Ha van benne egy kis jó érzés, belemegy, ha elutasít, akkor marad a titokban szőrtelenítés, de ha odafigyel rád, akkor észre fogja venni. Én észrevenném, az biztos.

2011. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
engem még anyám fürdet úgyhogy nincs ilyen problémám 17/f
2011. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ezt megbeszélni a szülővel. Nem engedélykérdés folytán, csupán jó tanácsért. Egy szülő azért nagyon hasznos tanácsokkal tud ellátni ebben az esetben is.

Ha a lányom ilyen dolgokkal fordul majd hozzám, az nekem azt fogja bizonyítani, hogy szülő voltam, mert hozzám fordul és nem máshoz.


Amúgy én már nagyon korán el akartam kezdeni, már akkor, amikor kicsit pihés volt a lábam és akkor pl. az én anyukám kért, hogy még várjak vele, mert hogy később is jobban örülnék, ha csak ennyire lenne az.

Én ellenszegültem, leszedtem borotvával és nagyon megerősödött és fekete lett. Jobb lett volna akkor, ha hallgatok rá...szóval a Te döntésed. De jó dolog megosztani a dolgokat és nem titkolózni...meg azt mondani, hogy nem tartozik rá.

2011. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!