Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 13 éves lány vagyok, hogy...

13 éves lány vagyok, hogy szerezek pénzt iskolára?

Figyelt kérdés
Most 13 éves vagyok és 8. osztályos de nem tudom, hogy mit csináljak!Hamarosan itt a felvételi és a szomszéd városba egy kis iskolába akarnak a szüleim beirtani! Mondtam nekik, hogy nem oda szeretnék menni de erre a válaszuk az volt, hogy nincs rá pénzük és az se biztos h ezt az iskolát tudják majd nekem fizetni. Én viszont nem egy olyat érsteigit akarok amiben ilyen szín 5-ös vagyok ilyen gyenge iskolában! Mivel 13 éves vagyok nagyon pénzt nem tudok szerezni! Mit tegyek h más iskolába tudjak majd járni?
2011. okt. 10. 13:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
A gimnáziumok ingyenesek (kivéve az alapítványiakat) sehol sem kell fizetned.
2011. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%

Jelen pillanatban tudtommal 18 év a tankötelesség. Jó tudni!


Más:


hidd el, hogy nem sokat jelent, hol végzel. Ha akarsz, törekszel, tanulsz, akkor eljuthatsz bárhova, ha nem, megint csak mindegy, melyik iskolát választod.

2011. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Tök mindegy, h milyen iskolában kapsz színötös érettségit, mert felvételinél a megszerzett pontok fognak számítani, nem a suli, ahova jártál.
2011. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Egy mindenki által gyengének tartott gimibe jártam, mégis sikerült emelt szinten is 5-ösre érettségiznem. Ha tanulni akarsz, bárhol tudsz.
2011. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Az érettségi központi, független az érettségitől, ha könnyen kapsz sok ötöst, annál jobb, több pontot kapsz felvételire.

Dolgozni nem tudsz semmi legálisat, és ha tudnál, mit érnél el vele? Akkor a tanulásra nem lenne időd.

Ha ennyire okos vagy, amilyennek hiszed magad, keress valami tehetséggondozó programot.

2011. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
tök mindegy hol teszed le az érettségit, hisz országosan ugyan az.szóval teljesen mindegy melyik iskolába mész lehet az erősebb vagy szerinted gyengébb, 4 év elteltével ugyan azt fogod megírni mint aki az ország másik felébe tanul a legmenőbb suliban.
2011. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

Érettségi országos szintű, azaz ugyanaz lesz a feladatod 4-5 év múlva, mint a Fazekasban járóknak, szóval ha gyenge a suli, 100%, hogy nem leszel színötös az érettségin.

Amúgy meg 13 évesen nem sok mindent tehetsz, diákmeló is 16+ van. Esetleg ismerősökhöz mehetsz csak segíteni pénzért, de azért meg marha keveset fogsz kapni, nem jön ki a suli költsége.

2011. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
13 évesen csak annyit tehetsz,hogy ha,mint írod nem olyan színvonalas az oktatás,hogy önszorgalomból képzed magad,ez nem kerül pénzbe.Nyilván a szüleid sem szívesen mondják neked,hogy nincs pénzetek,de ezt el kell fogadni.Tanulj jól és akkor felvesznek államilag finanszírozott főiskolára,vagy egyetemre.Sok sikert!
2011. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

ma 13:25!

Abban igazad van, hogy ingyenes az iskola (ha nem alapítványi). De! A tankönyvek, az útiköltség, az osztálypénz, a kirándulások, stb... Bizony mind pénzbe kerülnek, nem kevésbe!

Kérdező!

A felvételikor elvileg nem nézhetik, hogy honnan jöttél, csak a jegyeid számítanak. A lényeg, hogy ha felvesznek majd valamilyen egyetemre ott is tudd tartani a szintet, és ne lepődj meg, hogy ott sokkal többet kell küzdeni egy jó jegyért.

Spórolni a sulin esetleg úgy tudtok, hogy kijárjátok jár e neked valamilyen támogatás (tankönyv ilyesmi) Ha ez nem jön be akkor próbálj szerezni könyveket felsőbb évesektől, és akkor azokat nem kell még egyszer megvenned. Mást nem nagyon tudok mondani.

2011. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen helyesírással a könnyű iskolában sem leszel kitűnő, sőt, komoly gondjaid lesznek a magyarral még kisebb követelményszint esetén is. Helyesen írni pedig általánosban kell megtanulni, nem középiskolában, tehát nincs mire várnod.
2011. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!