Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kellene egy jó terv!? Szülök...

Kellene egy jó terv!? Szülök vs szerelem

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Orvosira felvéztelizek, gondolom bejutok, a gond csak az, hogy azért megyek mert a szüleim akarják. Én a barátommal lennék legszívesebben, ő egy másik országban él.Szeretnénk összeházasodni. Szüleim nem fogadják őt el. Természetesen akarok valamit tanulni, nem számít ha ez az orvosi, mindegy nekem mit csak vele legyek és legyünk boldogok. Minden nap csak sírok. Kellene egy terv, hogy a szüleim is elégedettek legyenek, mert nem akarom őket megbántani.


2011. júl. 10. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
szerelemböl nem fogsz megélni.
2011. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Ahol a párod lakik, abba az országba menj tanulni! Ez egész jó megoldás nem? Tanulsz is meg vele is vagy, de azért fiatal vagy az életedet ne cseszd el egy szerelem miatt! Én is megbántam, hogy annó nem tanultam eleget, most kezdhetem:)
2011. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez kevés infó. Mit kell tudni a fiúról?


Honnan ismered? Hol lakik? Hány éves? Milyen gyakran találkoztok? A szüleid ismerik őt? Ő mivel foglalkozik?

2011. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt nem mindegy, hogy milyen külföld, mit csinál a barátod, és TE miböl élnél meg.


Ha van egy kis eszed, akkor elöször szerzel valami végzettséget (vagy egyetem vagy szakma), és csak utána gondolkodsz azon, hogy férjhez mégy - föként külföldre.

2011. júl. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom, 18 éves vagy. Ilyen döntést meghozni, még elég fiatal. Tanullj, járj az orvosira, és ha a szerelem valódinak és életreszólónak bizonyul, 2 év mulva a külföldi egyetemen a párod közelében folytathatod. Akkor majd azt is megteheted, hogy a két év orvosit megfejeled valamilyen ápolói diplomával, és akkor dolgozhatsz ott. Közben az orvosit is folytathatod.
2011. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is annak idején a külföldön élő szerelmet választottam.

Ma viszont külön vagyunk! Menj csak tanulni hidd el ebből a szempontból a szüleid jobban tudják helyetted mi a jó! Várjon meg! És az nagyon igaz hogy a szerelemből nem élsz meg. Gondoltál arra hogy amennyiben a szerelmet választod és rosszul végződik mit fogsz sajnálni? És amikor majd takarítói állásért telefonálsz mit fogsz gondolni az elveszített jól fizető biztos szakmádról? Bár Nekem fizetnék az egyetemet! Ilyen lehetőséggel élni kell!!!

2011. júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 napietus ***** válasza:
a pasi lehet hogy 1 év múlva ha hasra esik Benned se köszön, viszont a megszerzett diplomát és a tudást nem veheti el Tőled senki. ezen gondolkodj el, és hallgass a szüleidre. mit akarsz kezdeni külföldön végzettség nélkül? lennél a pasid kitartottja, vagy mi? szép jövőkép...
2011. júl. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Anyuék nem egyeznének bele ott legyen s ott tanuljak.

A fiúval lassan 2 éve vagyunk együtt, én 19 ő 23.

Valami olyan tervre gondoltam, hogy mondjuk ösztöndíjal kinejek vagy majd halasztok évet, én sem tudom az biztos akarok szakmát őt meg nem akarom elveszíteni.

2011. júl. 11. 17:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Hol él a barátod? Mert nem mindegy tanulás szempontjából sem.
2011. júl. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Olaszország ... a nyelv miatt lenne nehéz ott tanulnom ... szüleim se egyeznének bele. Reménykedek idővel megpájázva egy ösztöndíjat tudok oda menni ...
2011. júl. 11. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!