Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állítsam le a szüleimet?

Hogy állítsam le a szüleimet?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Külön szobám van a szüleimmel, de ettől anya állandóan itt ül mellettem, itt nézi a tv-t, itt olvas, mindent itt csinál. Vagy ha éppen főz, vagy valami dolga van, akkor is minimum óránként bejárkál. Sokszor apa is ugyanezt csinálja. Már többször próbáltam nekik normális elmondani, hogy ez az én szobám, és ne legyenek itt állandóan a nyakamon. De nem igazán foglalkoztatja őket. Tudom, hogy ez az ő házuk, de akkor is, nagyon zavaró, hogy nem tudok egyedül lenni 10 percig sem.

Mit mondhatnék még nekik?

14/L


2011. júl. 11. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
velem is ez van, ha pedig becsukom a szobám ajtaját, azzal jön hogy minek csukódom be -.- . én már megszoktam. megunja, kimegy, ennyi..
2011. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
előző voltam, 15L
2011. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Nyíltan, lényegre törően, DE udvariasan mond el nekik. Anya/Apa, tudom hogy szerettek, de kicsit már zavaró, hogy folyamatosan itt vagytok. Nagyon szeretlek titeket, de néha hagy legyek egyedül is. Majd meglátogatlak titeket a másik szobába, és ha ráérek meg is hívlak titeket ide.:)
2011. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Mi ezért tettünk zárat az ajtónkra...


Kérdezd meg, hogy minek Neked külön szoba, ha úgyis a Tiedet használják? Nem mehetek akkor át a másik szobába lakni és akkor tudnék egyedül is lenni, ha ezt a szobát jobban szeretitek!

2011. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
nálam mindig szól a "b*zi zene" (az ő megfogalmazásukban), úgyhogy ha én nem csukom be, becsukják ők
2011. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom van külön tv-jük,akkor meg kezdj el olyasmit nézni,amit nem bírnak vagy zenét hallgatni. Most ez elég gyerekesen hangzik,tudom,de hirtelen jobb nem jut eszembe azon kívül,hogy mondogatod,hogy hagyjanak magadra és kulcsra zárod az ajtót.
2011. júl. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Mond meg nekik, hogy jó lenne kicsit egyedül lenned. Ha nem történik semmi, vedd a cipőd és menj el kicsit otthonról. Legyen nyilvánvaló, hogy azért húzol el, mert egyedül akarsz lenni, de ez nem megy a szobádban.

Ha ez működik, és máskor nem mászkálnak be, akkor azért te menj ki hozzájuk sűrűbben, nehogy úgy érezzék, hogy előlük menekülsz.

2011. júl. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
92%

Menj át az ő szobájukba, ha ők bemennek a tiédbe. :)

Na, jó most komolyan: mond meg nekik, hogy ez téged zavar. Vigyázz, hogyan mondod, mert tapasztalatból tudom, hogy állandóan kiforgatják az ember szavait. Minden szót gondolj meg. Mond, hogy szükséged van a magánszférára, hogy kicsit lehess a saját világodban, a gondolataiddal! :D

Sok sikert!

2011. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
ma 11:58 Bocs, de ezen jót röhögtem, meghívlak titeket a saját házatokba. Amúgy kezdj el vmi olyan zenét hallgatni amit utálnak, ha nem akarod a szemükbe mondani, vkinél beválik, vkinél nem..
2011. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
36%
Hozzám csak hetente 1*2* jönnek be, de az is elég :DD.
2011. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!