Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaadnád a vesédet az apádnak,...

Odaadnád a vesédet az apádnak, aki súlyosan bántalmazott egész gyerekkorodban és nem is kedvel téged?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
100%
Ha a családom erősködne, megmondanám, hogy ez az én döntésem, ők is szabadon dönthetnek a saját veséjükről.
2011. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
100%
ezen én is gondolkodtam már. És nem tudom mit tennék, legszívesebb nemet mondanék, hiszen nem is ismerem,és fáj, hogy csak ígérgetett, és soha nem keresett, de a másik oldalról meg bűntudatom lenne, hogy segíthettem volna neki de nem tettem, és miattam halt meg. nehéz döntés..
2011. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim válasza:
100%
Egyértelműen nem . Az én apám is ilyen állandóan ver... soha nem adnám oda egyik belső szervemet se innkább egy kést adnék neki h magába döfje.
2011. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
79%

A leírt dolgok miatt nem hiszem, hogy magyarázatra szorulna a döntésed!

Én se adnám oda! Apám alkesz, halomra vert minket, anyámat súlyosan bántalmazta nem egyszer! Ha a saját életéről dönthet valaki hogy tönkre teszi az agyát máját veséjét tüdejét , utána ne várjon segítséget a gyerekétől akit még egy komoly műtét elé is kitesz! Arról nem beszélve hogy mi van ha nem önhibájából ment tönkre a veséje hanem betegségből? Az lehet örökletes és akkor neked már csak 1(!!) veséd van!!! Ne add, ha úgy érzed! Nem hiszek a felül emelkedek és majd a túlvilágon "megtorolják" dumában! Az én életem és a haragomat én irányítom! A bosszúmat is! Ha ez az apám életébe kerülne igyekeznék arra gondolni amikor anyámat rúgta a földön vagy minket hajkurászott a fegyverrel és NEM LENNE LELKIISMERET FURDALÁSOM! 1 életed van! Ne játssz vele olyan emebrért aki nem bizonyította a szeretetét vagy az apaságát! Ha betegsége van azt meg örökölheted!


valamelyiknap erről beszélgettünk itthon anyummal és nagyanyámmal! volt egy hasonló történet a doQ-n! én nem adnám csak(!) a Fiamnak! Senki másnak! Ő a legfontosabb az életemben! De ezt igazából csak az tudhatja aki már IGAZI ANYA vagy IGAZI APA! és pont ezért nem értem azt hogy miért pontozták itt le a másik anyukát!

2011. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
70%

15:26 os vagyok!


Sose tudnám olyanra kérni a Fiamat hogy adja az egyik veséjét nekem vagy az apjának! Ilyet egy normális szülő nem tehet meg! A családodban lehet nem elég erős a kötelék és a féltés! De bízom benne hogy ezt az apai nagyszüleid kérik és nem az édesanyád!


AZT TUDNOD KELL HOGYHA NEMET MONDASZ LEHET HOGY HÁTAT FORDÍT A CSALÁDOD (de azzal esetleg csak a saját érzelmi és emberi szegénységüket bizonyítaná be a családod!!!)!


Ki az aki ezt kérné tőled?

2011. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én röhögtem azokon a hozzászólásokon, akik csak azért, hogy megmutassák ők mekkora jófejek odaadnák. Adná a fene! Azért, hogy megmutassam milyen jóarc vagyok egy olyannal aki egy roh4dék, adok egy tízezrest, vagy szállást, de nem egy szervemet! Utána meg majd sokat segít, hogy én jó fej voltam, de sirathatom a vesémet ha úgy alakul hogy odaadtam egy szemétnek, mikor majd nekem kell éveket várni valakiére.
2011. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim válasza:
100%
Nem adnám oda.
2011. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
72%

"Sose tudnám olyanra kérni a Fiamat hogy adja az egyik veséjét nekem vagy az apjának! Ilyet egy normális szülő nem tehet meg!"


Igazad van! Viszont egy normális gyerek kérés nélkül adná a veséjét a szülőjének (akit nagyon szeret), aki épp nagyon beteg, és azzal a vesével megmenthetné az életét...


Viszont, ez egy kivételes eset. Itt a kérdezőt nem szereti az apja, és bántalmazta.


Nos, így, hogy olvastam a kérdésed, egyből rávágtam, hogy "nem, dehogy adnám"... Aztán elgondolkoztam.

Az én apum alkoholista. A rettegés és félelem volt a jellemző a gyermekkoromra. Soha nem vert meg, de állandóan megvolt a lelki terror. Soha nem szerettem őt, és úgy éreztem, hogy Ő sem engem. Elég rossz vele a kapcsolatom, nem is nagyon beszélünk.

Ha most beteg lenne, nagyon beteg, és azon múlna az élete, hogy én odaadom e neki a vesémet, akkor már nem is tudnám annyira könnyen azt mondani, hogy NEM.

Nem tudom megmondani, hogy miért... Egyszerűen csak, nem lennék képes nemet mondani.. Valamilyen furcsa érzés lenne a szívemben, amit nem tudok megmagyarázni. Értitek ti ezt? Itt az apám, aki soha nem volt jó hozzám, én mégsem tudnám azt mondani, hogy nem adom oda a vesém, inkább haljon meg.

Fura ez az egész... és nagyon elgondolkodtató.


21/L

2011. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
50%

OFF-olok egyet. Szóval előre is bocs!!


Ez a válasz 47%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:26


Igazából, elég fura gondolkodásod van! A furával pedig azt hiszem nagyon enyhén fogalmazok!!

Nekem 2 kisgyerekem van, de ha pl anyukám vagy a testvéreim betegek lennének, gondolkodás nélkül adnám nekik a vesémet!!!

Szóval, IGAZI ANYA vagyok, de emellett IGAZI GYERMEKE SZÜLEIMNEK, és IGAZI TESTVÉR. Ja, és mielőtt elfelejteném, IGAZI FELESÉG. Ugyanis a férjemnek is odaadnám, ha arról lenne szó!!!


Milyen ember az, aki csak azért nem adná oda mondjuk a férjének/feleségének, anyukájának, testvérének valamelyik szervét, mert "jajj lehet egyszer kelleni fog a gyerekemnek, és én csak neki adnám oda".

Kíváncsi vagyok, hogy mit szólnál hozzá, ha neked lenne szükséged egy szervre, hogy túlélj, de a szeretteid (mondjuk a szüleid nem élnének már, esetleg az ő szervük nem lenne megfelelő) mind hátat fordítanának neked, mert mind csak a gyereküknek adná oda...


Ez az igazi emberi gondolkodás! Büszke lehetsz magadra! Vagy nem szereted igazán a családod, vagy ennyire embertelen vagy.


25/N

2011. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!