Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Odaadnád a vesédet az apádnak,...

Odaadnád a vesédet az apádnak, aki súlyosan bántalmazott egész gyerekkorodban és nem is kedvel téged?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
0%
A válasz egyértelmű, de az nem szép, hogy a lelkiismereted ide jössz mosdatni.
2011. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem, hogy miért kaptam 0%-ot, amikor csak a véleményemet írtam le, hogy én gondolkodás nélkül odaadnám. (Nekem sincs mintaapám, szóval ismerős a szituáció.) Én sem pontoztam le, aki nem-mel válaszolt, mert ez az ő magánvéleménye. De akkor én is megkérlek benneteket, hogy ne ítéljetek ismeretlenül! :-)
2011. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért pontoztak le mert a köz véleménye az, hogy a durvaságot nem jutalmazzuk.

Ha Téged ütnek vernek, ( csak egy kicsit képzeld magad a kérdező helyébe, és ne a Te családi kapcsolatod nézd ) és kutyába se vesznek, és lesz.rnak, és csak a vesédre fáj a foga valakinek, amit ugyan csak ki fog nyírni mert a piáról már nem fog leállni, Te oda adnád? Szivesen adnád a veséd vállalva az altatás veszélyeit, kockázatát, abban a tudatban hogy más jobban megbecsülné a kapott szervet?

Ne haragudj de nem hinném.........

2011. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
28%
De! Pontosan azért adnám oda, mert én különb vagyok, mint ő. Képesek lennétek végignézni, hogy a saját apátok (akármilyen is volt) a szemetek előtt hal meg? Hogy ti segíthettek rajta, és mégsem teszitek? Nem hiszem... Legalábbis én képtelen lennék rá, akármennyire is elítélem azokat az embereket, akik bántalmazzák a családjukat, gyereküket.
2011. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
A fszomat hal meg! járjon el dialízisre, meg orvoshoz és várjon a sorára. Ha erre nem képes, akkor arra sem lesz az, hogy most azonnal beraknak neki egy vadi új vesét és betartsa az utasításokat! Még lehet azzal ölné meg.
2011. júl. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:

Hát már más válaszolt de azért én is írok. Nekem ugye meghalt apám szóval erről már sose kell döntenem. Viszont ahogy xy is mondta ne a saját családi helyzeted szerint nézd.


Szerintem neked vannak jó barátaid vagy másban találtad meg az örömedet boldogságot ezért nem érintett olyan durván vagy nem minta apa létére nem olyan vészes az apukád. Nem kell minden apának meghalnia csak mert kicsit szigorúbb vagy van néhány túlkapása. Amit az én apám csinált az viszont megbocsáthatatlan.


Minden egyes nap üvöltözött mint egy vadállat, anyuval velem mindenkivel. Kapcsolatokat mint szétzilálta mert mindenhol ivott azt elaludt lényegében bunkó volt. Pl lent volt kezem asztal alatt mert letettem azt ennyi, ő meg máris odaszólt na mi van kivered? persze ezt jó durva hangnemben. Már le se mertem tenni a kezem sokadik alkalom után, de még takaró alá se.


Na persze nem tehettem kezem a takaró alá ejej, de a lényeg a lelki hatása inkább, amugy is csak 1 példa. Röviden 1 nyugodt percem nem volt sose tudtam úgy igazán hátra dőlni és lazítani, ami persze jó hatással volt úgy mindenre az életemben. 1-2 alkalommal bántotta is anyukámat szerencsére semmi durva.


A lényeg hogy erős a gyanúm ha nem lett volna ilyen sokkal jobban is alakulhattak volna a dolgok. Őszintén össze se kellet volna házasodniuk alapból nem hogy gyereket. Szóval lehet fájna a szívem hogy meghal, de nem érdemli meg. Ezzel legalább részben jóvá tehette volna hogy önzetlen és lemond róla. Más meg lehet oda adod és sose lesz rá szükséged egész életedben, viszont lehet lesz egy pont amikor hoppá na most de jó lenne, mert a saját családodnak kéne.. persze kívánom ne így legyen.


Egyébként meg úgyis vita lett volna belőle ha kellet volna, amikor meglátogattuk a kórházban nem örültem hogy ott van, de nem is sajnáltam teljesen máshol jártak a gondolataim. Nem is volt ő már igazán az apám csak egy kicsit azért mégis. Legfeljebb ha tudom hogy úgyse fog kelleni soha többé akkor megfontolom aztán legyen boldog.

2011. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:

12:52 vok.

( én írtam hogy ne a saját családi kapcsolatod nézd )


Nálunk hál. Isten nagyon jó a kapcsolat, szüleimmel élek. Persze vannak surlódások viták, de meg tudjuk beszélni. Soha nem verte apum a családját, és ez után se fogja. Mai napig házasságban élnek, nem rég volt az ezüst lakodalom.

DE! Apum testvére anyum nővérével kötött házasságot, és anyum anyukájánál éltek. ( nekem nagymamám )

Ez az embernek nem nevezhető féreg( keresztapám ) szerette a piát, a családját is ütötte, a feleségét is ( keresztanyum ). És sokszor keresztanyum is leitatta.

Sokszor neki ment a mamámnak, és a saját lányát is ellene tudta fordítani. Sok mocskosságot művelt amit bát nem én éltem meg, de az unokatesómtól elég volt meghallgatni.

Ha most meghalna ( amit gyerek korom óta borzasztó nagyon kívánok, tiszta szívemből ) A temetés után elmennék a sírjához, és csak egyet köpnék rá örömömben. Mert csak ennyit érdemel..... :-(

Tiszta szívemből GYŰLÖLÖM mert annyiszor bántotta a mamát.

2011. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim válasza:
miért tenne ilyet bárki is?
2016. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!