Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen kapcsolat lesz és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kapcsolat lesz és meddig tart ahova azért vállalnak gyereket, hogy ezzel javítsák a megromlott kapcsolatukat? (ami egyébként már rég nem lenne ha nem jött volna a gyerek! )

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 23:56
 1/10 ava87 ***** válasza:
100%
Az esetek nagy részében ettől nem javulnak meg a dolgok tartósan. Sőt, általában csak nő a feszültség.
2011. aug. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak csodák, de leginkább a gyerek issza meg a levét. Ha egy darabig segít is, amint a gyerek önállósodik, újra előjönnek a bajok. A gyerek sose megoldás ilyenre, megérdemelné, hogy békés családba szülessen.
2011. aug. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan kib@sznak a gyerekkel. Érzelmi infantilizmusuk miatt azt hiszik hogy a gyerek fogja megjavítani az elb@szott kapcsolatukat. Pedig pont ellenkezőleg: a kapcsolat szempontjából nehezítő körülmény a gyerekvállalás.

Én az ilyen ostoba "szülőt" annyira szembe tudnám köpni hogy hihetetlen.

2011. aug. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a szüleim példáját tudom mondani.

Apám már a házasságuk előtt is elég szépen ivott, anya mégis azt gondolta, hogy meg fog változni. Voltak olyan időszakok amikor tényleg nem ivott, de aztán mindig bepótolta azt a mennyiséget is. Amikor bátyám megszületett akkor sem volt minden rendben, mégis amikor anya velem is terhes lett, egy percig sem gondolkodott azon, hogy elvetessen-e. Apám meg egy r.ohadék. 4 éves voltam amikor elváltak, és azóta nem láttam, de nem is érdekel.

De hagyjuk most ezt. A lényeg az, hogy akár együtt maradnak a szülők ilyen esetben, akár nem mindig a gyereknek lesz a rosszabb.

2011. aug. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményetek.


Tanácsképp adtam valakinek azt, hogy nem fogja megjavitani a kapcsolatukat a gyerek de kicsit lelkiismeret furdalásom is volt miatta mert nem lehuzni szerettem volna az illetőt csak rávilágitani az igazságra.

Szerintem egy jo kapcsolatot is széthuz egy gyerek a gondok miat csak nem lesz válás a vége.De egy megromlott kapcsolatot biztosan szétvisz csak idő kérdése.

Most még nagy az öröm hisz picike amig nem tanul meg járni,beszélni szinte mindig ujat mutat aminek lehet örülni.... egy ideig.


Kérdés csak, hogy meddig.

Félreértés ne essék nem vagyok negativ.

2011. aug. 31. 05:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,én sosem adnék ilyen tanácsot a másiknak,mert ezer százalékig az ember nem lát bele a másik életébe.Persze más az,ha valaki iszik,meg verekszik,akkor lehet,hogy én is szólnék.Inkább csak kényes téma ez és barátságokat tehet tönkre egy ilyen kijelentés.A másik meg,hogy nagyon nehéz normális kapcsolatra szert tenni a mai világban és számos olyan esetet láttam,ahol kívülről minden szép és jó,sorba jönnek a gyerekek és annak is csak válás lesz a vége.Én azt mondom,hogy sokszor egy veszekedősebb,de őszinte kapcsolat többet ér,mint egy magamutogató,de hamis.Az sem mindegy,hogy mióta vannak együtt,hány évesek,az idők során egy kapcsolaton belül mindkét fél tanulhat,fejlődhet lelkileg.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy nem volt igazad,csak nem feltétlenül.És a kérdésedre a válasz,hogy nem,a gyermek születése nem segít egy kapcsolaton sem.És helyesbítenék,mert attól,hogy egy pici aranyos míg pici,meg jó látni,ahogy jár,beszél stb.,de ez időszak tapasztalatom szerint sokkal nehezebb egy házasságban,főleg egy férfinak,mert ő még nem tud mit kezdeni vele,tehát ez a legrizikósabb időszak szerintem.Egy apa az öt éves gyerekét már el tudja vinni biciglizni,kimennek focizni stb,de a picivel még nem sokat csinál.
2011. aug. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a gyerek érkezte eleve megvisel egy házasságot

fontos, hogy a két fél összetartó legyen, szeresse egymást, hogy együtt leküzdhessék a nehézségeket


szóval szerintem egy gyerek méginkább csak nehezíteni fog a kapcsolaton, mert összefogást, szervezést, esetleg életmódváltást is igényel, ha két ember eddig sem élt együtt harmonikusan, ha nem mennek szét, max beletörődnek és majd apuka félrejár...

2011. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy babánál elég húzós a helyzet már az elején (hasfájás, fogfájás, éjszakázás) és sok nő akár hónapokig a szexet sem kívánja akár a szoptatós hormonok, akár a kialvatlanság, akár a szülés "mellékhatásaként" megváltozott test miatt, az esetleges szülés utáni depresszióról és az anyagiakról (kereset-kiesés, babaholmik) már nem is beszélve. Szóval saját és ismerősök példája szerint kb. az első fél év a legnehezebb és legváratlanabb egy jó kapcsolatban is.
2011. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felelőtlenségnek tartom. Egy gyerek nem érdemel ilyet.
2011. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Valóban igazad van egy gyerek nem érdemel ilyet. Csak ebben a helyzetben már később derült ki a gond mikor már nem volt visszalépési lehetőség.

Akkor már hiába volt meg az a gondolat ha lehetne visszacsinálnának mindent.

Addig azt hitték oké minden. Aztán mikor apuka rájött mégsem oké már késő volt.

Most pedig vagy beletörödik ami most az gyerek jöttével még jo mert ujdonság a dolog de aztán a sok gond szerintem sem tesz jót.

Mindenkinek köszönöm a véleményét aki ir ebben a témában.!

2011. szept. 3. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!