Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Törvényszerű, hogy a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Törvényszerű, hogy a gyerek születése után megromoljon egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon sok olyan kérdést látok az oldalon, ahol két év alatti gyereket nevelő anyukák panaszkodnak arról, hogy a kapcsolatuk a gyerekük apjával helyrehozhatatlanul megromlott, és váláson gondolkodnak. Vajon miért lehetséges ez? Ötletem van a válaszra, de kíváncsi lennék, más hogyan látja ezt a témát...


Egészen elkeserítőnek tartom, hogy egy pár, ahol pár hónapja még örömmel üdvözöltek egy kis jövevényt, akár hetek alatt annyit legyen képes veszekedni, hogy a kétségbeesett kismamák sokasága kezdje úgy a kérdésének kifejtését, hogy már nem szeretik a párjukat, vagy éppen az nem szereti őket, hogy elhanyagoltnak érzik magukat...


Ennyire nincsenek tisztában egyesek azzal, hogy mit jelent gyereket vállalni? Vagy csak a hirtelen kialakult helyzettel nem képesek megbirkózni?


Nektek mi a véleményetek?


2010. márc. 17. 15:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon hamar jön a gyerek aztán meg észreveszik, hogy nem csak annyiból áll az egész hogy: -jé 3-an vagyunk.

Anya kicsi majma meg a világ közepe apuka meg le van sz@rva, mert róluk van szó, pedig ilyenkor apa is születik, nem csak anya meg baba.

2010. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

szerintem ez nem törvény szerű mi 5en vagyunk testvérek a szüleim kapcsolata fantasztikus volt mindig és még most is az! Nekem négy gyerekem van és a párommal imádjuk egymást már 13éve!

2010. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem törvényszerű , javarészt a nők vágják tönkre. Nagyon durván hangozhat, de azért, mert egy nő szült , még nem övé a világ. Rögtön elkezdik egymást apának, meg anyának hívni, férfi és nő megszűnik. Anya minden idejét lefoglalja a gyerek, a gyerek lesz mindenekelőtt az első, és ez nem egészséges. Apának meg nem volt ideje felkészülni az apaságra, sok esetben ki is van rekesztve, lehetősége sincs felnőni a feladathoz. Problémamegoldó képesség meg nulla...
2010. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Ez csak a mai divat, és ez tényleg így van. A szüleim nem váltak el és érdekes módon egyik közös ismerősük házassága sem romlott meg a gyerek miatt. Manapság már a válás is divat. Komolyan soha ennyi válást nem láttam még, mint manapság. Tönkreteszik a saját gyerek családmodelljét. Apukából hétvégi apuka lesz, a gyerek meg azt hiszi, hogy csak anya létezik. Kifacsarodott egy helyzet :(

Egyébként tény, általában a nők nem szoktak foglalkozni a férjükkel, utána már csak a gyerek, aztán ők vannak felháborodva, hogy az apa nem olyan jókedvű, mint mindig. Igaza van annak, aki azt írta, apa is születik, nem csak anya és baba.

2010. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

A barátnőm 9 évig élt együtt a párjával,miután gyereket szült neki.A lány nem akarta,de a fiú nagyon ragaszkodott hozzá.Decemberbe született meg a pici,és apuka február elején felakasztotta magát.Pont előtte voltam náluk babalátogatóba,és tele folt panasszal,nem tud rendesen aludni,mert a gyerek folyton sír,egy csomó teher nehezedik rá,mert neki kell az orvoshoz menni,papírokat intézni ,stb.Persze,hogy neki kell,hiszen nem az anyuka fog rohangálni az újszülött babával.Ez szerintem minden normális családban így működik.Egyszóval a baba születése után jött arra rá,hogy mekkora felelősség egy gyerek,és már nem azt csinálja amit akar.A szerencsétlenségben a szerencse,hogy nem a gyereket bántalmazta,hanem magával végzett.1 héttel az apa halála után a barátnőm a szülés következtében kétoldali tüdőembóliát kapott.Az utolsó pillanatban ment dokihoz, épp hogy csak megtudták menteni az életét.Már jól van,de nagyon nehéz neki.

Ezzel a történettel csak azt akartam mondani,hogy szerintem nem mérik fel a gyerekkel járó nehézségeket,hogy fel kell adni valamilyen szinten a szabadságot,és az általuk legjobb utat választják.a menekülést.Ki más nőhöz,ki magányra vágyik,és ki a halált válassza.

2010. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

Ez szerintem családban való példamutatás, magyarul családcentrikusság kérdése.


Egy nem családos, még nőtlen gyermektelen 29/F

2010. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt a társadalom hazudik, képmutató módon a gyereknevelés szebbik arcát mutatja, elfeledkezve az áldozatokról. Aki ki meri mondani, hogy ez komoly munka, azt rossznak bélyegzik sokan. A reklámokban is mindig nevetnek, ha Petike összemocskolja a ruháját, vagy Ágika leveri a vázát. Semmi gond. Pedig ezzel meló lesz. Megnövekednek a költségek, kevesebb idő jut egymásra stb.


A másik fele, hogy a gyerek, akit anyu 9 hónapig a szíve alatt hord, olyan új minőség, amire anyu sokszor nincs felkészülve. Közelebb érzi magához, mint aput, és éppen ő hanyagolja el aput, miközben úgy érzi, hogy apu nem segít neki eleget, nem kel fel az éjszaka közepén stb. Kész is van a bonyodalom. Régebben a nagyobb családokban a nők segítették egymást, a mai, pirinyó családokban ez nincs megoldva. Vagy találnak külső segítséget (nagyi, tesó, bébicsősz, akárki), vagy magukra maradnak, a megnőtt terheléssel, ami nem mindig megy simán.


Én úgy látom, a kimenetel nagyban attól függ, mekkora volt a pár gyerekszületés előtti problémamegoldó képessége, és mekkora volt a kohéziós erő közöttük. Ha a gyereket azért vállalták, mert az "majd összetartja őket", "megold" problémákat (nem kell ezt tudatosan, kimondva, elég, ha tudat alatt ez van), akkor a kérdésedben vázolt szituáció szinte törvényszerű.

2010. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Ez ott szokott előfordulni, ahol elhamarkodottan és meggondolatlanul vállalják a gyereket, esetleg csak úgy becsúszik... Meg ugye manapság az a divat, hogy ha problémák vannak a kapcsolatban, rögtön válnak ahelyett, hogy megpróbálnák megbeszélni és megoldani (tisztelet a kivételnek).
2010. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy rengeteg türelem, megértés, tolerancia és ez csak úgy megy, ha tényleg szereti egymást a pár. Nameg az őszinteség. Meg kell mondani, ha most nem bírom tovább, a másik pedig kiveszi a kezedből - és viszont. És ezt el kell fogadni, hogy a másik bizalommal ki merje mondani, hogy most kell egy kis egyedüllét, vagy mosogatás helyette, vagy bármi. Nekünk is nagyon nehéz volt, pedig nem vagyunk már tinik, csak volt egy nagyon hasfájós babánk. Majdnem rámentünk, de csak majdnem. Az őszinteség segített. És a tudta, hogy semmi nem tart örökké. Vitázni lehet, feladni nem.
2010. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
tudat
2010. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!