Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz ennek vége?

Mikor lesz ennek vége?

Figyelt kérdés
A szüleimmel sosem volt jó a viszonyunk. Ők értelmiségiek, és ezt mindig is hangoztatták. Az elvárásaik a maximum körül mozognak. Először "elitgimnáziumba" írattak, de a feltételeket mindig éreztették: lakj itthon, legyél bejárós, takaríts ki minden nap, érettségizz kitűnőre, de a 2. nyelvvizsgára miért nem tanulsz, nem lesz belőled takarító sem, suli után első busszal haza... Azt hittem az egyetem majd sok mindent megold a távolság miatt. Kezdjük ott, hogy elérték, hogy én is arra a szakra menjek, amit ők tanultak. Aztán elvégeztem, és pesze hogy azzal jönnek, hogy "kislányom, mondtam, hogy ne ugyanazt tanuld, amit mi, mert ebből nem lehet megélni" Mellesleg hozzáteszik, hogy én még így is csak egy szar vagyok, mert nekik fejenként 3 diplomájuk van, és ezt gyerek mellett érték el. Jó. Elköltöztem 80km-re a dunántúlra, de a beleszólásuk eddig is elér. Ha nem hívom föl őket telón kisebb botrány van belőle. Ha nem számolnék be, még a családból is kitagadnának. Most már nem hallgatok rájuk, elkezdtem végre azt, amit szeretek, és olyat dolgozok és tanulok, amiből meg lehet élni. 22 éves vagyok. Most az a legnagyobb bajuk, hogy nem járok haza, csak 1-2 napra, pedig a lányuknak kéne gondjukat viselni. Én megpróbálok mindent, de meg kellene, hogy értsék, hogy végre hagyjanak békén, napi 10 órát dolgozom, és kikészülök, ha így folytatják. A folyamatos ellenőrzéseik miatt már pattanásig feszültek az évek alatt az idegeim egyébként is. Mindig felbontották a leveleimet, a pénztárcámban nézték, hogy mennyi pénzem van, és ahhoz szabták, hogy mennyit adnak az albérletbe, amibe csak 2 évig kellett adniuk az egyetem alatt. Ha elhallgattam egy kis pénzt, mert nekem is voltak vágyaim, megvertek. Pedig egyetem mellett melóztam ezerrel, hogy ne kerüljek nekik semmibe. Most nyelvet tanítok, és persze ez sem jó, mert mért nem iskolában tanítok, és szívok, mint ők a 90 nettóért 30 éve. Mikor lesz ennek vége? Mindig is beleszóltak minden dolgomba, de már jóideje nem lakom otthon, és ez nem szűnik.
2011. júl. 12. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Talpraesett làny vagy, inkàbb büszkének kellene lenniük ràd.

Sajnos vannak ilyen elégedetlen szülõk,akik szeretik a gyerekeik vérét szivni, semmivel sem elégedettek, mert önmagukkal is gond van.

2011. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy albiba laksz-e, de én elköltöznék (ha tudják a címem) számot változtatnék, és megmondanám ez a Ti művetek!

Vagy keress külföldi munkát, annak még a hívása is drágább és akkor nem keresnek annyit, elmenni se tudnak. ha meg igen akkor ott is életbe lép ez első variáció.

És ne mondd meg, hol dolgozol! Mert akkor ott keresnek majd!

22/N

2011. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

utolsó: ez nem olyan egyszerű, szeretem őket.. Dolgoztam Amerikában nagyon jó pozícióban, rakás pénzért suli mellett, ezek a dolgok persze tabu témák itthon. Csak amit ők elképzeltek, csakis abban a formában. Meló mellett a munkapiac 2. legkeresettebb munkakörébe szeretnék elhelyezkedni, ha végzek a második diplomámmal; a barátom az egyetlen diplomájával halálra keresi magát. Ez a mai világban kiváltság, és mi ketten ezért nagyon hálásak is vagyunk. De anyám már talált egy embert, aki ezzel a diplomával történetesen nem tudott elhelyezkedni, és most azzal bsztat, hogy én se fogok tudni. Csak azt nem tette hozzá, hogy az lehet, hogy elvégezte, de semmi érzéke nincs a területhez, meg a 2 nyelvvizsga híján diplomát sem kapott.

Folyamatosan céljaim vannak, de ők mindig rátromfolnak, és erősítik bennem, hogy ezek nem jó célok. Pedig tudom, hogy jók, ennyi idősen már most berendeztem egy lakást, vettem egy kocsit, mindent saját pénzből, és azonnal belekezdtem mást tanulni, köözben dolgozunk. Nem tudom mi kell még, és mikor lesz ennek vége. Az biztos, hogy pár hónap, és továbbköltözünk még messzebbre, mert jobb lehetőséget kaptunk. Így szerencsére nő a távolság is. Már csak az ingyentelefont kéne valami ürüggyel felmondani.

2011. júl. 12. 11:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Szereted őket,mazohista vagy netán,amúgy egyszerű a megoldás eköltözés cím csere,telefoncsere stb,nincs lehetetelen csak tehetetelen.
2011. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!