Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen ügyben?

Mit lehet tenni ilyen ügyben?

Figyelt kérdés

Ismerősöm oltári nagy szarba került.

Felvett pár hitelt - tisztán megélhetésből, látszatja sincsen -, aztán elmaradozott a fizetéssel, mert még kajára sem jut neki, hónap közepén már én szoktam segíteni neki.

Most kapott egy telefont, azzal fenyegették, hogy 2 -8 évig lecsukatják banki csalás miatt, mert felvette a kölcsönt, de nem áll szándékában visszafizetni.


2011. júl. 14. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is felvenni a bankokkal a kapcsolatot, és elmondani, hogy van fizetési hajlandósága, csak jelenlegi anyagi helyzete nem teszi lehetővé, hogy a megadott törlesztőrészletet fizesse, kérjen fizetési könnyebbítést. A lényeg, hogy VALAMENNYIT fizessen, minden hitelébe. Próbáljon meg plusz munkát vállalni, nem tudom férfi, vagy nő az ismerősöd.
2011. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Tartozás miatt senki nem kerül börtönbe. Banki csalásnak az minősülne, ha hamis fedezetre vette volna fel, de akkor is előbb pereskedés és 100% hogy felfüggesztett lenne a vége.
2011. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem hiszem el..Jobban mondva azt elhiszem,hogy felvett egy csomó hitelt amit el is költött.Azt is elhiszem,hogy nem fizeti vissza a felvett hiteleket.De azt nem hiszem el,hogy a bank börtönnel fenyegeti,meg banki csalással..

1.Nem csuknak le senkit azért mert nem fizeti vissza a felvett hitelét(akkor Magyarország lakosságának több mint a felét börtönbe kéne zárni) Nincs adósok börtöne.

2.Banki csalásról sem lehet beszélni,mert a barátod nem csalt,csak nem fizeti vissza amit kell.A bank anno annak idején mérlegelt,hogy adható-e hitelt a barátodnak.Bíztak benne,és adtak neki..Itt nincs szó csalásról.


Valószínű,hogy a bank értesítette a barátodat,hogy felbontották a szerződést vele,és egy összegben követelik a pénz visszafizetését.Ha nem reagál a barátod,akkor a átadja a banki ügyet egy behajtócégnek akik bármi áron,de vissza szerzik a pénzüket..

Megjegyzem,hogy még keményebb időszakok várnak a barátodra,mert fizetnie kell,és elég sokat a kamatok miatt..

2011. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csukják le, mert honnan tudják a bankosok, hogy nem akarja fizetni? Mert csak tudniuk kéne, hogy nem tudja és nem azért nem fizeti, mert nem akarja!!! Ilyenek a bankosok, fenyegetnek, nekem T-mobile-os tartozásom van, már fizetem, de több évig nem tudtam és csak annyit tudtak csinálni, hogy állandóan zaklatott a behajtó cég, nekem is mondták a börtönt, meg a közmunkát, aztán felmentem a jegyzőhöz és azt mondta, hogy csak ijesztgetnek, de nem tudnak semmit csinálni, csak a kamatokat rátenni, meg a nyakamra járni, esetleg ha van valami a nevemen azt elvihetik, de nem volt!!! Ennyit ezekről a bankosokról, ne féljen!!!
2011. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondolom kölcsön akart kérni tőled ezzel a szöveggel :S
2011. júl. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben azzal a szándékkal vette fel a hitelt, hogy nem fizeti vissza, akkor bizony a csalás tényállása fennállhat, csak ezt igen nehéz bizonyítani. Ha egyszer is fizetett a hitelbe, akkor a visszafizetési szándéka jó eséllyel igazolható. Akkor van bajban, ha egy forintot sem fizetett bele...
2011. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szabadságvesztéssel csak bűncselekményeket szankcionálnak, nem szerződésszegéseket.

Tehát először is, ha elkövetett valami bűncselekményt az ismerősöd, akkor azt rá kell bizonyítani, feljelentik, nyomozás indul az ügyben, beterjesztik az ügyészségre és az ügyész vagy emel vádat vagy nem. Ha igen és bűnösnek találják, akkor elítélik. Akkor is lehet fellebbezni.


DE ADÓSOK BÖRTÖNE NINCS!!!!

Ez egy nagyon ócska hülye beszarató trükk, hogy nem fizeted a hiteledet, akkor kattan a bilincs a csuklódon. Naneeee.

2011. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyarország negyede csomagolhatna a börtönbe. Maximum úgy tudom elképzelni, ha hamis munkáltatóival vette fel a hitelt és lebukott.
2011. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hűha... hát ebből viszont baj lesz tényleg :/

Kiderült, hogy 4 banknál írta alá hogy nincs másik hitele. Ez viszont csalás.

Ráadásul ide van bejelentve 2 gyereke, akik elég jól keresnek, így még ez is jönni fog, hogy ennyi bevétellel hogyan nem tudja fizetni a törlesztőket...

Hát, ebből hogyan lehetne kimászni? :/

2011. júl. 14. 14:32
 10/10 anonim ***** válasza:
csak úgy, ha fizet.
2011. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!