Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyerhetném vissza a...

Hogyan nyerhetném vissza a bizalmát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet,hogy múltkor voltam egy barátnőmmel egy közeli strandon.Úgy volt,hogy 5 körül hazaérünk,de mivel lekéstük a buszt,csak 7 után értem haza. A szüleim rettentően kiakadtak,már körbetelefonáltak mindenkit,és mint kiderült a strandnál is jártak.Azt kihagytam,hogy telefont nem vittünk magunkal,mert félő,hogy ellopják. Szóval rettentően kiborultak,azt hitték,hogy történt velünk valami. Ma megkérdeztem anyumat,hogy el e mehetnék egy régi barátnőmmel a strandra,mert már ezer éve nem láttuk egymást és szívesen ide utazna,mert szereti ezt a fürdőt. Azt mondta kizárt,hogy apum elenged,mert azt mondta nem vagyok megbízható és nem bízik megbennem.pedig hazamennék a megebszélt időre,akár egy órával a busz érkezése előtt odamennék a buszmegbe,hogy még véletlenül se késsem le. Mondjátok,szerintetek mivel/hogyan nyerhetném vissza a bizalmát? Velük egész nyáron sehova sem megyünk,mert egy vállalatnál dolgoznak sé mindig elfoglaltak.Előttem meg itt a nyár és nem akarnak elengedni strandolni.Hozzáteszem,ha akarnék sem tudnék belefulladni az ottani medencébe,mert mindegyiknél 2 úszómester van.Szóval egyáltalán nem veszélyes. Előre is köszönöm a válaszokat!

14L


2011. júl. 14. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Érthető az aggodalmuk,meg minden.Szerintem legközelebb még véletlenül se késd le azt a buszt..
2011. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem anyudék túlreagálták a helyzetet, arról nem tehetsz, hogy lekésted a buszt. Amúgy mondtad nekik, hogy ezért mentél később haza?? Mondd, hogy most viszel magaddal telefont, bármikor el tudnak érni. A busz meg...hát ez van, nem te vagy az első ember a világegyetemben aki lekéste...majd jobban figyelsz máskor. Meg most nyáron még tök világos van este is. Igazából én ennyit mondanék nekik, amit ide leírtam, hogy a buszról nem tehetek, majd jobban figyelek, és viszek magammal telefont.
2011. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És akkor ne csodálkozzunk hogy a 14-17 éves fiatalok zöme netfüggők lesznek,mert nem engedik ki őket sose.Én ennyi idősen már önnálóan mentem jobbra balra nem lett bajom, most meg tutujgatva van a gyerek 15 évesen pólyásként kezelik aztán 18 évesen meg kapja az élettől a pofonokat.
2011. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mondtam nekik,hogy legközelebb viszek telefont és időben hazamegyek,nem mondtak rá semmit.:S Nem szeretek itthol punnyadni egész nap és ez az egy lehetőség van a közelben :S
2011. júl. 16. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:

5 és 7 között van két óra!

Biztos, hogy nem volt még közte busz? Nálatok csak kétóránként jár a busz?

Na mindegy. Csak eszembe jutott.. végülis vidéken lehet, hogy így van. De ha van közte még busz, akkor jogos a szüleid felháborodása.


Ráijesztettél szüleidre. Fiatal vagy még. S fiatal még a "bizolomjátszma" közted és szüleid között, ezért nem bíznak benned. Rengetek hasonló korú lány csalható el ide-oda... Ők még nem tudják, mennyiben bízhatnak benned. Vagy tudják, és azért nem engednek el.


Szóval a javaslatom: szükséged van a bizalmukra, s ha jól látom, ehhez karakánul tartják is magukat. Csak egyet tehetsz: SOHA ne hagyd őket kétségek között. És igen, a telefon azért van, hogy használd. Ha ellopják, elhagytad... stb. akkor kérj meg valakit, akit megkérhetsz arra, hogy üzenhessél a telefonján. Vagy keress egy nyilvános telefonfülkét vagy...stb,. sorolhatnám.

Egyszóval nem akarsz ilyen slamasztikába kerülni velük mégy egyszer, akkor kínosan ügyelsz a továbbiakban arra, hogy ne érezzék egy pillanatig sem, hogy megpróbálod kijátszani őket.

Nem elég, hogy te tudod, hogy nem akarod kijátszani őket, erre neked kell emlékeztetned nap, mint nap őket. Na, így fogod tudni megnyerni a bizalmukat. S fenntartani is.


Én már szülő vagyok, az én gyerekem is el-el mehetget már. Egyrészt innen van a tapasztalatom, másrészt, meg én is voltam gyerekként, olyan helyzetben, mint te most.

2011. júl. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos nem ment busz 5 és 7 között :S Minden erőmmel azon leszek,hogy visszanyerjem a bizalmukat!
2011. júl. 16. 16:56
 7/8 anonim válasza:
ha meg se adják hogy bizonyíthass.. amúgy ha 2 úszómester figyel akkor a holmitokat is rájuk lehet bízni én is néha azt teszem.. de ha a táska aljába teszed a telefonodat és a medence közelébe úgy jobb.. amúgy próbáld meg hogy beismered a hibádat és hosszan beszélgetsz velük...
2011. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha legközelebb elmész vhova említsd hogy : fél óra és jövök


és 30 perc múlva legyél is otthon..

ha nem szólnak is fogják látni hogy azért igyekszel jóvá tenni a dolgokat,


pl én örülnék egy kis házimunkának is.

porszívózás, főzés, mosogatás teregetés..

ha 1 nap alatt ezeket elvégzed én elengednélek

pláne ha haza érsz időben,.

2011. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!