Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyámnak,...

Hogyan mondjam meg anyámnak, hogy megakarok változni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és fiú.

Az a baj, hogy nincs egy barátom se, félénk vagyok, állandóan kizárnak a közösségből, és ha emberek közt vagyok állandóan zavarban vagyok.

Önbizalmam egyenlő a nullával.

Egész nap otthon ülök, és én vagyok a legnagyobb kocka az osztályban, ezt egyik órán még a tanár is a fejemhez vágta. :((

(erre nem vagyok büszke)


Amin változtatni szeretnék:

-nulla gépezés

-edzőterembe szeretnék járni

-megakarok tanulni boxolni, hogy legyen önbizalmam, és önfegyelmem

-azt akarom, hogy engedjen el, ne akarjon mindig magához láncólni.


16F


2011. júl. 16. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Szép célok, erőt és kitartást hozzá!


Nem kell nagy bejelentést tenni, csak csináld, amit elhatároztál. A lényeg úgyis az.

2011. júl. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, mit kell ezen megmondani anyádnak?

Csináld. Járj edzőterembe, gépezz kevesebbet...

A többi jön magától.

2011. júl. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem mond el ezeket az anyukádnak, amiket ide leírtál, hogy nem érzed így jól magad.

20L

2011. júl. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1.Elmondod anyudnak,hogy ezentúl szeretnél edzőterembe járni,kevesebbet gépezni,több havert szerezni,lógni velük,boxolni..el kell mondanod,mert ebből sokat anyudnak kell majd finanszíroznia!

2.Beszélj vele erről a magához láncolásról,hogy engedjen szabadabb vizeken evezni.:)

3.Tegyél minden magadtól telhetőt meg:)

Sok sikert!

2011. júl. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Szerintem nincs ezen mit magyarázni meg mondod anyukádnak,

hogy szükséged van magad felé mutatott önbecsülésre.

Szeretnél egy kicsit sikeresebb és bátrabb lenne,hogy

az életbe meg tud állni a helyedet.

2011. júl. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia!


Ülj le édesanyáddal, és minden köntörfalazás nélkül jelentsd ki amiket ide leírtál. Kész tények és.


Egyke vagy esetleg?

2011. júl. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Miben nyilvánul meg, h magához láncol?


Utsó voltam.

2011. júl. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért azt, hogy anyud magához láncol, óvatosan hozd elő, ha egyáltalán megteszed. Bármennyire is igaz, az anyák többsége ezt nem tudja feldolgozni, nem tudja beismerni. Óriási és eredménytelen veszekedéseket, sértődéseket eredményezhet, ha ezt így elmondod neki, 16 évesen, amíg ő tart el. Ha már magad keresed a kenyered, akkor más a helyzet. De addig elég, ha tudod, hogy ő ilyen. Csak cselekedj ellene, menj el, ahová szeretnél, nyiss a világ felé, menj el dolgozni, hogy kicsit önállósodj, stb.
2011. júl. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem, elkel mondanom, mert nem kapok zsebpénzt, és mivel semmi sincs ingyen..
2011. júl. 16. 10:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínüleg azért vagy félénk, mert sokat szid anyukád, vagy más felnőtt családtag, ha van. Néha a szülők azt godnolják, hogy akkor lesz jó a gyerek, ha minél többet nevelik, vagyis korlátozzák, irányítják, korholják, elégedetlenkednek vele. Így persze elérik a teljes önbizalom hiányt. Pedig ők csak jót akartak. És persze félnek, hogy ha pénzt adnak a kezébe a gyereknek, akkor az alkohol ott lesz. Ha mindezeket tudatosítod, jobban megérted, miért ilyen anyukád, egy kis szelídséggel megpróbálod,talánt tudsz beszélni vele.


Ha nem gépezel egyáltalán, az nem lesz jó, mert nem tudsz kapcsolatot tartani. A sportok amiket írtál nagyon jók. Arra adna pénzt anyukád szerintem. És ott barátokat is fogsz találni.

Az iskolán belülk is van sok egyéb alkalom, rendezvény, oda elengednek, godnolom. És akkor már kibírod még a 18. szülinapig. De addigra bölcsnek kell lenned, és önfegyelemben erősnek, mert ha egy akaratgyenge 18 évesre rászabadul a nagykorúság és az önállóság, akkor balhék meg bukkanások jönnek egymás után.

2011. aug. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!