Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámnak az öccsének a...

Anyukámnak az öccsének a felesége az kicsodám?

Figyelt kérdés
mármint, hogy milyen szót használnak rá?
2011. júl. 17. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Nagybátyád ő is.
2011. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Izé, nagynénéd. :D
2011. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
nagynéni
2011. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak a nagybátyád felesége, nem vérrokon. A gyerekeik lesznek az unokatesóid.
2011. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont nem régen kérdeztem itt,és Nekem azt írta mindenki hogy "ángyom",és nem nagynéni.Nagynéni a szülő lánytestvére.
2011. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11:52-essel értek egyet. Az anyukád öccse neked nagybátyád, de a felesége nem vérrokon, tehát nem nagynéni, "csak" ángyika. Más kérdés, hogy manapság ezt az elnevezést nem igazán használják, kicsit régies :) Helyette azonban nem igazán van más.
2011. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
valóban eredetileg nem nagynéni, de már sokan nevezik így, ezért lehet így hívni.
2011. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

tudom, h nem vérrokon.

az "ángyom"-ra gondoltam, mert tudtam, hogy vmi régi magyaros kifejezés az, csak nem jutott az eszembe a szó.

köszönöm a válaszokat! :)

2011. júl. 19. 18:51
 9/9 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Az a bizonyos ángyika, akinek a "térgye kaláccsát" szokták emlegetni. Van, aki humorosnak tartja, de én is körül voltam ángyikákkal, csak lassan már kihalnak.
2017. júl. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!