Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kívülállók hogyan látják ezt...

Kívülállók hogyan látják ezt a kérdést? (párkapcsolat)

Figyelt kérdés
Ha évek óta úgy érzem, hogy nem halad, nem fejlődik a kapcsolatunk semerre, mit tehetnék a váláson kívül? Az ugye a legvégső, drasztikus lépés lenne. A problémákat nem tudjuk igazán megbeszélni, mert úgy van, hogy én (a nő) mondom, hogy mi a baj, a párom meg (a férfi) megsértődik, hogy felhozok ilyen dolgokat. Felhúzza az orrát. Tehát nem az van, hogy elismeri, hogy igen, tenni kéne valamit, hanem pukkancskodik. Egyébként 10 éve vagyunk együtt és most jöttem rá, hogy egy borzasztó kényelmes ember, akivel nem lehet semerre haladni, csak egy helyben álldogálni, vagy visszalépni. Ez engem lassan megbetegít. Nekem több igényem van. (és itt nem arra kell gondolni, hogy a szomszéd kocsija jobb és nekünk is legyen jobb) Nem lehetek a kapcsolatunk motorja, mivel nem partner a vágyaimban a párom. Úgy érzem, hogy tehetetlen vagyok. Mi a fenét csináljak? Teszem azt, felhozom, hogy meg kéne szerelni az ingyombingyomot, akkor azt mondja, hogy "jó, akkor majd megszerelem". Aztán eltelik fél év és nem csinál semmit. Persze sok dolgot én is megcsinálok, de itt olyan dolgokról van szó, ami nem valami női meló. Ő ellenne langyiban, csak éldegél a kis szegényes szükségleteivel, de én egyre jobban rájövök, hogy nem így akarok élni. :((
2011. szept. 29. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan vannak neki is gyengébb pillanatai, egy ilyen pillanatban ültesd le és beszélj vele. Ideje elmondanod neki, hogy neki is tennie kell a kapcsolatotokért, és h túl természetesnek veszi azt h vele vagy. Állj a sarkadra! 10 év hosszú idő, ennyi idő alatt jól kiismerhetted, de itt az ideje, hogy változásokon menjetek keresztül!
2011. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon egyszerű... Már belekényelmesedett a mostani életébe és úgy érzi hogy már nem kell tennie semmit a kapcsolatotokért. Na itt jön az hogy tedd féltékennyé de érezze hogy neked csak ő kell de azért lenne rád más jelentkező is... Egyből minden érdekelni fogja veled kapcsolatban... Hidd el.. Kicsit fájdalmas a pasinak de ez van. Midig csak a krízishelyzetek hoznak változást, a mindennapi mondóka nem ér semmit.

F36

2011. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nàlunk is ez van, hogy én szeretném a motort jobban beinditani, de nem rajtam mùlik.

pl. van egy vasràcs hónapok óta kérem, hogy rakassa fel. Azóta is ùgy van.

2011. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenki azt tanácsolja, hogy beszéljétek meg. Igen, a kommunikáció nagyon fontos, DE nem mindegy HOGYAN.


Már a kezdeti lépés is meghatározza a végső kimenetelt: nem mindegy, hogy úgy mész oda hozzá, hogy "szeretném, ha meghallgatnál" vagy hogy "szeretnék elmondani neked valamit".


Az elsőnél kényszeríted, és ő máris a kibúvókon gondolkodik, hogy miért ne kelljen téged sokáig hallgatnia, míg a második esetben készségesen meghallgat, mert ő a jófej és megértő férj. Egyáltalán nem egyszerű.


Aztán, nem szabad belefutni ilyenekbe sem, mint a

"szerintem jobban tennéd, ha ..."

"szerintem neked azt kellene tenned, hogy..."

"meg kellene már végre változnod"

"azt gondolom, hogy neked így-meg úgy"

jellegű megmondomneked üzenetekbe, amelyek tartalmilag az én tudom, te meg hülye vagy, én jól csinálom, neked meg meg kell változnod üzenetek.

A férjed egyetlen dolgot szeretne: ne változzon semmi és főleg neki ne kelljen változnia. Persze, óhajai lehetnek, de tenni nem akar semmit, ahogy leírod. Ebből kell kiindulnod.


Ha jól fogalmazol (folyamatosan, nem csak az egyszeri, mindent tisztázó beszélgetés alkalmával) ő maga fog dolgozni azon, hogy változzon. - Thomas Gordon szerint legalább is.

2011. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy eltelt 1 év és a helyzet még mindig ugyanez. :((
2012. okt. 10. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Bonyolódj viszonyba valakivel, de mindenféle elkötelezettség nélkül. Eleinte élvezni fogod, a fellegekben jársz majd, de egy idő után meg fogod bánni, és onnantól kezdve a párodra is másképp fogsz tekinteni. Hidd el nekem, néha valóban a hűtlenség az egyetlen mentsvára a kapcsolatoknak.
2013. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!