Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire válhat be Kanadába,...

Mennyire válhat be Kanadába, illetve USA-ba költözés ha vannak kint rokonaim?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok én is és a barátom is. Nekem bolti eladói szakmám van, ő játékteremben dolgozott mint krupié. Az egyik unokatestvérem New Yorkban lakik, neki pedig a bátyja Kanadában. Melyiket választanátok kiköltözésként? Mikre kell felkészülni, egyáltalán mennyre valószínű hogy beválik majd? Tapasztalatok érdekelnének.
2011. júl. 18. 22:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

En az USA-ban elek es kerdezz nyugodtan, ha van kerdesed!


Illegaliskent nem eri meg, legaliskent megeri. Tanuljatok tovabb kelendo teruleten es akkor nagyon jo eletetek lesz. Egeszsegugyi szakmaval barhol el lehet helyezkedni. Kanadaba konnyebb a bevandorlas, de csak a kepzett embereknek.


Akkor valik be, ha belefektettek kello energiat es idot, hogy felkeszuljetek. Tanultok es tamogatjatok egymast. Emellett minden evben van az un. zoldkartya lotto, amire ingyenes a jelentkezes es az altal ki lehet koltozni, ha megkapnatok. Mivel ketten vagytok, dupla eselyetek van. Ha osszehazasodnatok, mindketten mehetnetek, ha egyik megkapja (a lotton csekely az esely, de tobb, mint a semmi).


A lenyeg, hogy ne menjetek bele illegalitasba!

2011. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
USA esetében többnyire attól függ, melyik államról lenne szó, illetve melyik városról. Nagy különbségek lehetnek. Kanada esetében nem tudom hogy van.
2011. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Inkább Dubai-t válaszd! Most a Dubai-ozás a legmenőbb!
2011. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Azért mert rokonok élnek kint,semmivel sem lesz könnyebb kiköltözni.Nekem a nővérem New Yorkban él,mégsem költözhetek ki csak úgy.A szabályok rám is vonatkoznak.Csak annyi előny van ebből,hogy megvan oldva a szállásom.

Szóval megfelelő nyelvtudás,jó szakma,és ha kell engedélyek..Ha ezek megvannak lehet menni a rokonhoz.

2011. júl. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
pontozz fel és kifizetem a repjegyed
2011. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
1%

Én eleve nem értem, miért akar valaki kiköltözni külföldre, pláne fiatalon.


Én is éltem kint fél évet Németországban, aztán hazajöttem több okból kifolyólag, pedig jó dolgom volt.

Én ide tartozom, és bárhová is költözködöm a nagy világban, ott örökké csak kívülálló leszek - ezt a németeknél különösen éreztem. Hiába a perfekt nyelvtudás, sosem fogsz tudni 100% beilleszkedni, mert nem a te kultúrád, nem a te nyelved, nem a te természetes környezeted, NEM A TE HAZÁD! Baromi nehéz lesz megszokni, nagyon apró dolgokat is, pl a sarki közértben a nénit, a másfajta közlekedést, másfajta mentalitást, miegyéb. Ott is keresnek kell majd egy jó orvost, fodrászt, bevásárló centert, teljesen új életet kell kezdened! Kint is szerezhetsz barátokat, de az itthoniakkal mi lesz? És a családdal?

És ha bármi történik itthon, hogyan ruccansz haza Amerikából?


Tényleg nem elkeseríteni szeretnélek, de gondold át ezerszer, mielőtt lépsz!

2011. júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

Én meg pont az illegalitást javaslom.

Két barátom is illegálisan vannak kint és élnek, mint hal a vízben.

Menj Florida államba, ott könnyű illegális melót találni, főleg szállodáknál. Persze szar melók (takarítás, mosogatás stb.).

Ketten tudtok keresni kb. 3000 dollárt havonta, amivel el lehet lenni.

Egy dologra kell nagyon ügyelni, NEM SZABAD MEGBETEGEDNI!!!

2011. júl. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
00:50: ja, nem szabad megbetegedni...nem a te eleted, igy konnyu mondani, hogy legyen illegalis. Aztan ha kidobjak az orszagbol, pisloghat, de az meg a legkisebb gondja, mert semmire sem lesz jogosult. Nagyon szep elet az am. Az illegalisban benne van, hogy nem legalis, ergo torvenytelen. Kell valakinek kulon magyarazni, hogy ez nem jo? Es meg ajanlgatja...:S
2011. júl. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem értem, miért kell Magyarország szépségéről papolni. Olyan kis utálatos hely. Kérdező menj, ha menni akarsz!
2011. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
15%

Baromi egyszerű, kedves utolsó kettő!


Aki menni akar, menjen, de szerintem annyira nem kell túldramatizálni, itt Magyarországon is lehet tisztességes munkával elegendő pénzt keresni.

2011. júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!