Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen dolgoztál elösször...

Hány évesen dolgoztál elösször (akár nyári diákmunka is)? Mi vitt rá arra hogy dolgozz (pl. unalom, pénzhiány stb. )?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 23:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
16 évesen mekiben, suli mellett heti ~20 óra, 17 évesen nehéz fizikai munka ~1 hónap, napi 10-12 órában, most 18-19 évesen építkezésen nehéz fizikai munka szintén. Úgy gondolom, hogy a szórakozásomat sokkal jobb érzés a saját fizetésemből fedeznem, mint szüleiméből. Meg az sem mindegy azért, hogy mennyit tudok költeni egy este alatt. Másrészt unaloműzésnek is jó, na meg megtanulja az ember, hogy a tanulás nem hülyeség :)
2011. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
75%

még nem dolgoztam, viszont jövő nyárra szeretnék egy kis diákmunkát. :) unalom céljából, meg hát fizetnek is érte. :D

15/L

2011. júl. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
75%

15

asszem nem akartam hogy szüleim fizessenek a szórakozásomért

2011. júl. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
82%
13-14 évesen málnát szedtem, de azt nem nevezném munkának. 15 voltam kb. amikor nyáron asztalosműhelyben dolgoztam. Oka? Apám azt mondta, hogy majd akkor lesz acélbetétes bakancsom meg bőrdzsekim ha megkeresem az árát. :)
2011. júl. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%
17 (idén nyáron). Azért mert nyaralni megyünk a barátnőkkel, és tudom, hogy a szüleim adnak valamennyi pénzt, de azt is tudom, hogy abból nem tudnék olyan színvonalon nyaralni, amilyenen szeretnék. Szóval kell egy kis kiegészítés.
2011. júl. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
16 évesen, mert anyáméknak kellett még egy kereset:(
2011. júl. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
75%
16 évesen, mert 3 testvérem volt és nem futotta a szüleimnek ruhára, ezért azért kezdtem dolgozni, hogy lehessenek ruháim és ne csak 2-2 ruhadarabom minden ruhatípusból. Minden nyarat átdolgoztam, és végigdolgoztam a főiskolás éveimet is, mert ott is mindent magamnak kellett állnom, mert ennyi testvér mellett "luxus" volt a felsőoktatásom. A Sors fintora, hogy most meg munkát nem kapok csak magam mellett még a fiamért is felelősséggel tartozom. Jobban éltem főiskolásként, mint felnőtt nőként. Ez van.
2011. júl. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
7 éves koromtól kötelező volt a málnaszedés.
2011. júl. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
15 éves korom óta minden nyáron melózok, most meg állandó munkahelyet keresek, idén vizsgáztam, és eddig két munkahelyről is visszahívtak, ma dől el, hova kell mennem. 15 éves koromban zsebpénz kiegészítés volt az oka, idén az, hogy fél éven belül szeretnék összeköltözni a párommal. Annyival könnyebb a helyzetünk, hogy neki már van saját lakása, szóval az alapok megvannak:-) 23/N
2011. júl. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
84%
15 évesen kezdtem dolgozni. (nyári munka) és 20 évesen helyezkedtem el teljesidős állásban. Most főiskolára is járok mellette. Hogy miért mentem dolgozni??? Mert nem bírok megülni nyugton, ha nem csinálok valamit úgy érzem értelmetlen az élet.
2011. júl. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!