Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kezelni azt, ha...

Hogyan kell kezelni azt, ha valaki kezd szenilis lenni?

Figyelt kérdés
Édesanyám még csak 56 éves,de látom rajta a szenilitás jeleit,és egyszerűen kiborulok azoktól a dolgoktól,amiket néha csinál.(Pl.összemossa a világos ruhákat a sötétekkel,és amikor kérdőre vonom,miért csinálta,akkor nem válaszol,elfordul..stb)Megfeledkezik fontos dolgokról,nem figyel rám,hanyagul főz,mindenbe dolgomba beleköt,és ha próbálok beszélni vele,egyszerűen nem lehet.Sajnos elköltözni egyelőre nincs lehetőségem,ezért valahogy meg kellene oldani a problémát,de tanácstalan vagyok.Van valaki hasonló helyzetben?
2009. ápr. 2. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Persze, mindenki akinek a családjában van idős ember találkozik ezzel a problémával. Nem értem, hogy miért kell "kérdőre vonni" olyan dologért amiről nem tehet. Azt sem tartom szép dolognak, hogy az elköltözést látod megoldásnak, tehát magára hagynád anyukádat. Ő felnevelt téged, most neked kéne róla gondoskodni.

Az idősek olyanok lesznek mint a gyerekek, és egyre inkább úgy is kell velük bánni. Gondoskodj, ne kérdőre vond, csak azt bízd rá, amit meg tud tenni. Ird fel papirra a fontos dolgokat, és ne borulj ki, ez az élet rendje (bár édesanyád azért még fiatal lenne ehhez), ő se borult ki amikor szétköpted a spenótot a szobában.

Vidd el orvoshoz, kicsit lehet lassítani a folyamatot.

2009. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Elmehetsz vele dokihoz megnézetni, és az, hogy felírod neki, ami fontos, jó ötlet lehet, magára ne hagyd, mert ha tényleg komoly szenilitás alakul ki nála, az súlyos következményekkel járhat. Most képzeld, ha nem anyukádról, hanem a főnöködről lenne szó (nekem volt ilyen, nehezebb, mint ha családon belüli).
2009. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én is így jártam

dédmamám majd 100 évesen halt meg,és tiszta volt

anyukám 70,és jelenleg egyébb sok betegség mellett,kb 5 éves gyermek szintjén van,de ez is haladás,mert volt rosszabb is. sokat foglalkozunk vele,amennyit csak időnk engedi,és elfogadjuk(ha nem is örülünk) ezt az állapotot.

sok türelmet neked,és kitartást

2009. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Sokat nem tehetsz! Feltétlen és folyamatosan TÜRELMESNEK kell lenned. Ezt a betegséget nem ő rendelte, a sors szánta neki, elég nagy csapás. De gondolj csak arra, hogy mivel Te vér szerinti gyermeke vagy, örökölheted ezt a hajlamot. És akkor mi lesz Veled?! Muszáj empatikusnak lenned és szeretettel segíteni neki ebben a nem mindennapi helyzetben. Gondoskodj arról, hogy az orvos által előírt gyógyszereket pontosan beszedje, így lassulhat a folyamat. Szeresd őt!
2009. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Erről az édesanyád nem tehet és tudomása sincs arról, amit tesz vagy épp nem tesz. Tehát kérdőre vonni nem kellene. Ha már ilyen szinten van, gyógyszerrel nem-igen lehet javítani rajta. El kell fogadni, hogy ez van, de azért konzultálhatsz egy orvossal. Sajnos van, akiknél ez ilyen fiatalon kezdődik. Segíts neki, amiben csak tudsz, ne hagyd teljesen magára, gondolj bele az ő helyzetébe...te is leszel anya és idős és veled is előfordulhat ez. Gondolom, nem esne jól, ha a gyermeked emiatt elfordulna tőled.
2009. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép, hgy mindenki azt írja, hogy édesanyád nem tehet a dologról, továbbá hogy igy meg úgy kell bánni az idős emberekkel. Felhívom szíves figyelmeteket, 56 évesen még nem idős az ember!!!!!! Természetesen fiatalkénak sem nevezném, de az 56 év még messze nem az időskor. Persze 16 évesen az ember egy 25 évest is a sír szélén állónak lát.

Nos azt gondolom, édesanyád nem szenilis, hanem egyszerűen van valami gondja. Lehet hogy valami nyomasztja,ezért szétszórt és figyelmetlen. Megjegyzem, ha ilyen nagyon idegesít a "szenilitása", és már a költözésen gondolkozol, nos akkor nagyon sajnálom az ...Édesanyád. mert mire VALÓBAN öreg és szenilis lesz, Te már rég nem leszel sehol.

2009. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előttem szóló, nem kívánom, hogy megéld, amikor 42 éves nagybátyád Alzheimer kóros lesz és 50 éves korára már nem ismeri meg a gyerekeit sem. Sajnos nemcsak öregkori szenilitás van hanem más betegségek is, amelyek kihatnak az agy működésére.
2009. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azon még el sem gondolkodtam igazából,hogy mi van,ha ez nem is szenilitás.De köszönöm,hogy felhívtátok rá a figyelmem!És igen,lehet,hogy valóban nyomasztja valami,és nekem elsőre az ugrott be,hogy lehet,hogy azt gondolja,hogy a munkája és a törődése nem ér semmit,nem becsülik meg a családtagok,ezért nem is tesz ki magáért,a lelkesedése lanyhul..
2009. ápr. 3. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!