Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor most mit akarhat valójáb...

Akkor most mit akarhat valójában a férjem?

Figyelt kérdés

Pár hónapja felvetődött a baba téma. Vállalkozni szeretnék, de nem szeretném egy gyerek miatt feladni, ha beindul. 25 vagyok, mondhatom, még semmiről sem késtem le.

Leültünk a férjemmel, és átbeszéltük a dolgot. Két tevékenységet szerettem volna csinálni, de az egyiket nem lehet baba mellett, ezért úgy döntöttünk, inkább ráfekszünk a másikra. A másikba pedig majd később vágok bele.

Voltam dokinál, írattam fel vitamint, mivel előtte legalább 2 hónapig szeretném szedni. Úgy beszéltük meg, október-november környékén kezdünk el próbálkozni, addig meglátjuk, a vállalkozás beindul-e vagy sem. Mellesleg munka mellett csinálnám.

Kb. 2 hete könyvesboltban voltunk, és felvetettem, vegyünk valamilyen könyvet a terhességről. Hát, majdnem leszedte a fejem, mondván, nem kell az nekem. Pár napja sétálni mentünk, és a parkban volt egy csomó anyuka-apuka, akik a gyerekükkel játszottak. Kérdeztem, mi is így fogunk majd velük játszani? Csak annyit válaszolt, hogy ja. Kérdeztem tőle mi a gond, nem akarja, vagy bármi más, de azt mondta, minden oké, ő vágyik a babára. De valahogy érzem, hogy ez még sincs így, valamiért habozik. Amíg beszélünk róla, addig tök lelkes, de pl amikor hazavittem a vitaminos receptet, valóságos rémület ült a szemében.

Nagy nehezen kinyögte, hogy az anyagiak miatt fél, úgy érzi, hogy gyerekünk lesz, csődbe fogunk menni. Pedig nyugodtan mondhatom azt, az átlagnál jobban élünk. Mindketten dolgozunk, és az én fizetésem bőven elég a rezsire, a kajára, sőt marad is belőle. Az övé egy az egyben megy egy számlára, ahol a pénzt gyűjtjük. Két lakásunk van. Igaz, az egyiken hitel van, de a másik ki lett adva albérletbe, amiből a hitelt fizetjük. Van autónk. Igaz, már nagyon öreg, de eljutunk vele A-ból B-be. Nem hiszem, hogy egy gyerek anyagilag tönkretenne.

Tegnap este nagyon faggattam, míg végül elkezdett üvölteni, hogy értsem meg, ő nem akar most még gyereket. Teljesen ledöbbentem, mert nem arról volt szó, hogy most, hanem legkorábban október-november. Ráadásul nem is én hoztam fel a témát, hanem ő. Azt mondta, 30 elmúlt, itt az ideje, nem akar nagypapa korában apa lenni.

Szóval most nem értem, mi van. Azt mondja, szeretne apa lenni, szeretne már egy babát, de ha a tettek mezejére kell lépni, azonnal meggondolja magát.

Hiába faggatom, nem mond semmit. Mi lehet vele?


2011. júl. 19. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Berezelt,van ez igy.Mindenesetre én jegelném addig a témát még ténylegesen bele nem vágtok a dologba.Ha eldöntitek hogy nem védekeztek azaz majd oktober körül akkor meglátod mi lessz.
2011. júl. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 napietus ***** válasza:
a férjednek aggályai vannak, talán nem érzi stabilnak még a helyzeteteket, ami egy most induló vállalkozással nem is csoda. szerintm pihentesd még ezt a témát, most láthatóan nem alkalmas.
2011. júl. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De akkor miért hozta fel?

Nem a vállalkozás az egyetlen bevételünk, mellette munkám is van. Egyszerűen csak sok a szabadidőm, amit szeretnék hasznosan eltölteni, ezért döntöttem a vállalkozás mellett.

2011. júl. 19. 09:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja, szeretne apa lenni, szeretne már egy babát, de ha a tettek mezejére kell lépni, azonnal meggondolja magát.


Még nem vagytok a tettek mezején,igy nem tudtatok mi lessz akkor.

2011. júl. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem bepánikolt, nem gondolta, hogy te komolyan gondolod, és most, hogy itt az idő, megijedt.
2011. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja mit akar. Én is így voltam vele, nagyon vágytam a gyerkőcre, párom is nagyon szeretne már babát. Aztán amikor eljutottunk oda, hogy na most már tényleg élesben próbálkozunk, akkor nagyon megijedtem. Bennem is felmerült, ez a mi lesz ha meglesz a baba stb. kellett 1-2 hét mire feldolgoztam a dolgot, hogy igen, most már úgy vagyunk, hogy akár a következő teszt is pozi lehet. Babás barátnőim azt mondják, szinte mindenkinél van egy ilyen "tejóég mi lesz" pont, kinél még a babavállalás elején, de volt aki mondta, hogy nála a várandósság 5. hónapjában jött elő.

Szerintem hagyd egy kicsit a párodat, had eméssze a dolgot, hiszen tényleg akar gyereket, csak az agya pörög mindenfélén.


25/N

2011. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Most pihentesd a témát, vágj bele a vállalkozásba, minél előbb látszik ott az eredmény, annál kevésbé fog félni az anyagi gondoktól.
2011. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Még csak barátkozik a gondolattal! Adj neki még időt, de ne nyaggasd.
2011. júl. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

amikor mi eldöntöttük hogy akkor most már jöhet a gyerek akkor nem tűztünk ki időpontot hogy majd fél év múlva meg ilyenek, hanem rögtön bele is vágtunk és az első hónapban sikerült is.

Nem értem miért kell várnotok októberig, ha ő már egyszer felhozta a témát akkor már bele is kezdhettetek volna, és ha októberben is úgy gondolja hogy még várjatok akkor majd márciusba próbáljátok meg. Ha meg van az anyagi háttér és a biztos munka akkor fölöslegesnek tartom halogatni.

2011. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Még tényleg fiatal vagy..Elkapkodni nem szabad a gyermekvállalást így,mert csak egyedülálló anya lesz belőled.

Ha a férjed azt mondja,hogy megérett rá,most jöhet a baba akkor nagy az esélyetek,hogy együtt is fogjátok felnevelni és együtt is fogtok unokázni,ha kierőszakolod a gyereket akkor nem(nagyon sok ilyen házasságot/kapcsolatot láttam ezért felbomlani).

Ha már 30 leszel és akkor sem akar gyereket,akkor döntsd el mi legyen,anya akarsz lenni(gyerek vállalás) vagy anya akarsz lenni(a férjednek anyára van szüksége és ezt benned megtalálta),de akkor gyermektelenül.

2011. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!