Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régebben jobban nevelték a...

Régebben jobban nevelték a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy látom, manapság a szülők egy része nem neveli a gyereket, hanem azon van, hogy "túlélje" a hisztiket. Ez most azzal kapcsolatben merült fel, hogy olvastam itt egy kérdést, hogy illik-e strandon a kisgyerekeknek meztelenkedni, a többség szerint nem, de volt aki azt írta, hogy akinek nincs gyereke, az nem tudja milyen, amikor a kicsi ordít, hogy "nem veszem fel". Persze nem egyedüli eset. Tömegközlekedésen, boltban, utcán, túl sok olyan eseményt látok, ahol a szülő képtelen kezelni a gyerekét. Vajon mi ennek az oka?
2011. júl. 19. 13:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%

Véleményem szerint (nincs gyerekem) azért lehet, mert már kiskorában el kell kezdeni nevelni... apróságok. Például nem szabad Pistike játékát elvenni tőle, vagy ne rágd szét a papucsot...

Mert ha akkor nem mondjuk meg a gyereknek, "ezt nem szabad, ezért és ezért..." akkor később kezelhetetlen lesz.

Hát régen jól nevelték őket, annyira nem is volt rossz a módszerük, de én nem lettem volna a helyükben.

2011. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindenki másképp kezeli a hisztit.


1:nem törödsz a hisztiző gyerekkel majd abbahagyja-Mindenki azt gondolja rólad hogy nem foglalkozol a gyerekkel


2:Megadod a gyereknek amiért hisztizik-mindenki azt gondolja rolad hogy elkényezteted a gyereked


3:lecsapsz neki egy kisebb pofont fegyelmezesképp-Mindenki azt gondolja rolad hogy egy állat vagy,fel kellene jelenteni


Szóval érted,mindenki ugy csinálja ahogy neki tetszik,másoknak ugysem fog.

2011. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem régen nem nevelték se jobban, se rosszabbul, csak most rengeteg inger éri a gyerekeket. Most kevesebb idő van rájuk, mert sokan hajszolják a munkát.Más munkaidő van, az emberek nem mernek szabit kivenni, és a nagymamák is dolgoznak.
2011. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az embereknek sokkal több gondja van, mint régen, mindenki stresszes, fáradt, kevés az idejük... Vagyis nem mindenki, de aki ilyen a gyerekével, az esetleg emiatt lehet ilyen.
2011. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó Kérdés. Szerintem nem nevelték jobban, inkább máshogy. Persze itt is a mai világban (és az akkoriban) közrejátszott a társadalom. Tehát elég erősen beleszól mind a szülők, mind a gyerekek felfogásába, vagy neveltetésébe. Tehát szerintem a mai világban némely területeken igen rossz, más területeken pedig fejlődött. De szerintem végülis ez mind mind csak nézőpont kérdése.
2011. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem nevelték régebben sem jobban a gyerekeket.

Csak akkor volt FEGYELEM.

2011. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a baj, hogy sokan azon az elven vannak, hogy egy gyereke legyen, de annak adjon meg mindent. Nah az ilyenekből lesznek az elkényeztetett, mindent megkapó kölkök.
2011. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Jobban nevelték őket, de nem azért, mert jobb szülők voltak, hanem mert könnyebb volt nevelni egy gyereket. Ma a kisgyerek látja ezeket a reklámokat a tévében, amik úgy hatnak rá, hogy követeli a szüleitől az édességeket, játékokat stb. és azt képzeli, megkaphat mindent. Aztán rájön, hogy mégsem, és hisztizik. Régen könnyebb volt nevelni a gyerekeket, mert nem volt ilyen pénzközpontú minden és nem hatottak ezek a dolgok a gyerekekre is.
2011. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
...és nem a félórás szabadidejükben tudták le, hanem folyamatosan próbáltak személyiséget formálni.
2011. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a hisztit nem kezelik,de sokan a gyerek hülyeségeit sem:strandon-kulturált strand,tehát nem a régi tipusu-gyerek a homokozóban sarazik,és a gyerekmedencéböl viszi a vizet üvegben,persze sáros a lába,ugy megy bele,tresz homokot az üvegbe,ugy teliti meg a medence vizéböl,és égen földön sehol a szülei akik rászoltak volna h ezt nem igy kéne....


igen,nyilvános helyen probálom kerülni a hisztit,na de ha valamit meg kell csinálni az alol nincs kibúvó.ha fel kell venni a nacit akkor fel kell venni,ugyanis én se szeretem a strandon a meztelenkedést,épp multkor egy 5 éves forma gyereket láttam a strandon aki ruha nélkül volt,és a szülők beszélgetését hallva,csakis azért mert nem akarta felvenni a fürdőnacit.Nem értem ezt hisz a pár hóson is ott van az úszónadrág!!!(ja! nekem is van gyerekem,aki 3 éves lesz)

2011. júl. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!