Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyelnem kellne a származáso...

Szégyelnem kellne a származásomat? Cigány vagyok. Ez ok arra, hogy egy életen át próbáljam eltitkolni, megmásítani?

Figyelt kérdés

Én szeretem és a végletekig tisztelem a családomat. A nagyszüleim még igazi, vérbeli kis mauglik voltak, a falu szélén sátrazó, putrikban élő, erdőben felcseperedő vadócok. Őket az 50es évek környékén, szó szerint beterelték az iskolába. Szerencsére a teljesen írástudatlan, vándorló életet élő dédszüleim ez ellen nem lázadoztak, beletörődtek a sorsukba. A nagypapám elvégezte a 8 általánost, majd vasmunkás lett.A nagymamám szintén elvégezte a kötelezőt, majd igazi cigányasszonyhoz méltó módon, élete végéig háztartásbeliként élt. Szegények voltak, de becsületesen felneveltek 6gyereket. Édesapám már tanulhatott, ő volt lakatos, villanyszerelő, később pedig elvégzett egy hiradásipari technikumot is. 2nagybátyám tanárember lett, 3nagynéném közül egy körzeti orvos, egy énekesnő, egy pedig kereskedelmi dolgozó.

Mi hárman vagyunk testvérek. Én volnék a rangidős, másodéves hallgató az ELTE Jogi Karán. Az öcsém gimnazista a kishugom pedig 8-os lesz szeptemberben.

Ha összejövünk, igazi hangos, főzőcskézős, néha-néha veszekedős cigányok vagyunk. :)

Édesanyám pedig magyar lány. Testvérei és szülei sz első pillanatban ugyan, de megdöbbentek a választásán. Aztán rájöttek, apám ugyanolyan ember, sőt sokkal különb, mint sokan mások a világosabb bőrszínűek között.

Apai nagyapám, legnagyobb örömömre, még él. Amit ők véghezvittek a mamával, a legnagyobb elismerésre ad számot. Számomra és a családom számára mindenképp.


2011. júl. 19. 20:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:

Kedves Jobbikos testvérem!

Valóban, sok mindenben igazad van. Annyiban, hogy a beilleszkedés, némi kivánnivalót hagy maga után. :)

Az alapvető probléma ott kezdődik, hogy a rendszerváltás óta felnőtt úgy egy generáció, hogy nem is kellett dolgoznia! Sem a szülei, sem ő nem dolgozott soha! Mert az állami apanázs elég volt a megélhetéshez. Sem a tanulás, sem a munka nem motiválja ezeket a cigánygyerekeket. Mélyszegénységben élnek, tudatlanok-és... ők a büszke cigányok.

Velük kellene szót érteni, nekik kellene utat mutatni, de ebbe mindenki bicskája beletört. Most bekeményített a világ, a csóró még csóróbbá vált, a villany nélküli putriban tengődőnek pedig esélye sem maradt a kilépésre.

Ismerek egy nagyon okos, az általános iskolát kiváló eredménnyel elvégző fiút. Ő nem tanult tovább, igaz nem szabad akaratából. A többi gyerek valósággal kiutálta, mert neki nem volt csak egy ruhája, nem tudott drága ajándékokat venni, nem tudott zsúrokat, bulikat rendezni, moziba menni. Pedig tiszta és rendezett volt mindig.

Most munkanélküli és reménykedik. Miben?

2011. júl. 19. 21:48
 52/72 anonim ***** válasza:
59%

Valakiknek el kellene kezdeni büszkének lenni a cigány származásukra, mert különben mindig az lesz a természetes, hogy ez egy szégyellni való dolog...


Ha egy "sima" magyar tesz valami elítélni valót, senki nem a származását emlegeti, senki sem gondolja, hogy amiatt tette, amit tett.

2011. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
100%
A családodat ne szégyelld! Gratulálok hozzá . De az már inkább szégyenre méltó hogy a cigányok a magyarokon élősködnek !!!!!
2011. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
66%

Kérdezem én,hogy mi miért tegyünk különbséget cigány és cigány között ha ők sem tesznek különbséget magyarok között.Leköpnek minket,meglopnak,megvernek,megaláznak.(és még sokan büszkék is rá)

Én személy szerint esélyt sem adok most már egynek sem hogy megismerjem,és hátha változna a véleményem,mert már nagyon sokszor eljátszották velem.

Ha olyan helyen élnél mint én,a saját fajtádat megutálnád,mert itt nem nézik hogy milyen származású,agyon ütnének.A saját anyjukat eladnák egy forintért.

Akármit is mondasz,és írsz és akárhogyan öltözöl,akármilyen jómódú vagy a fajtádat nem tudod letagadni.

Remélem el jön az a világ,hogy nektek kelljen félni a magyaroktól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi a megoldás, adófizetők százmilliói ment már a felzárkóztatásra, még rosszabb lett, de ha a nagyszüleidnek ment, soknak miért nem megy. Megmondjam, mert a legtöbb egy báb. Ott fent nem embernek nézik őket, hanem 4 évente előrángatható szavazóra. Nekik jól jön, hogy tudatlan lekenyerezhető nép.
2011. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
58%

A cigányság fogalma tényleg összeforrt egy életformával. Te nem azt az életet éled, úgyhogy az én szememben nem is vagy cigány. Fiatalkoromban nem ismertem a rasszizmus fogalmát, vidéken éltem, és a faluban lakó roma családokról mindenki tudott mindent, voltak közöttük dolgosak és linkek, de bajt nem kavartak, hiszen akkor kivetette volna őket a közösség. Mikor bekerültem pestre, egymás után értek az atrocitások, beszólogattak, rámakaszkodtak, mindezt úgy, hogy nem adtam rá okot, hiszen nem voltak velük szemben ellenérzéseim. Azóta vannak..

Ha a helyedben lennék, büszke lennék a családomra, amiért ilyen életet építettek fel, és büszke lennék saját magamra is, amiért a társadalom előítéletei nem győzték le bennem a küzdőszellemet. Jártam több egyetemre, és összesen egyetlen hely volt, ahol cigány is előfordult az évfolyamban, pedig felvételinél nem szelektálnak bőrszín szerint.. kevesekben van meg viszont a tudásszomj és tenni akarás. Kevesen vagytok, az a baj. A helyedben én nem vallanám magam cigánynak, csak cigány származásúnak: a kettő nem ugyanaz. Azt kellene inkább szégyellened, amiért mások okot adnak rá, hogy téged is megkülönböztetésben részesítsenek. Talán egy szervezetbe kellene tömörülnötök a hasonló gondolkodásúakkal, hogy felhívjátok a figyelmet: vannak olyanok is, mint ti. Legalább támogathatnátok egymást, ha úgy hozza a sors.. De a többség érdekeit nem érdemes képviselni, szerintem maradj inkább a családjognál. Magad is beláthatod, nem lenne jó valóban cigány mentalitású személyek kereszttüzében élni az életedet..

2011. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
53%

Nem olvastam a válaszokat, szóval lehet, hogy ismétlek valakit. :)

Szégyelned semmiképpen nem kell, ez butaság, annyi a lényeg, hogy ne kürtöld szét, hogy te bizony cigány vagy, és különb, bár nem látok rajtad efféle hajlamot, csak mondom. :)

Én nem szeretném idehozni a cigányhelyzetet (persze, ide lehet hozni, mások biztos megtették, megteszik), mert bár van köze hozzá, de ez kissé dzemélyesebb.

Az biztos, hogy sokszor többet kell majd küzdened mások bizalmáért, de úgy gondolom, sikerülhet, sőt, a családodra is büszke lehetsz. Annyi a lényeg, ha netán falakba ütközöl, sokszor akár durvaságba is (sajnos esélyes), akkor ne keseredj el, hanem továbbra is legyél ilyen. :)


21/L

2011. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére vannak ilyenek. Egyszer megkérdeztem egy politikust, vendégem volt, hogy miért kell segéllyel támogatni, hogy a semmire szüljenek, a válasza, hogy ne szedjék le a fiam lábáról a cipőt. Na ezek oldják meg a problémát.
2011. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim válasza:
39%

nem olvastam az eddigi válaszokat, szóval bocsi, ha megismétlek vkit. Te, és a családod jó példa vagytok arra, hogy mekkora hülyeség embereket a származásuk miatt megítélni. Az írásod alapján tisztességes, dolgozó, adófizető emberek vagytok, így aztán senkinek nincs joga elítélni titeket a bőrszínetek miatt.

Nekem 2 olyan iskolatársam is volt gimnáziumban, akiknek a tiédhez hasonló a származása. Mind2en nagyon jó felvételit írtak, és végig a legjobb tanulók közé tartoztak, és mindkettőjükkel jóban voltam, eszem ágában sem volt lenézni őket vagy ilyesmi, csak azért, mert barnábbak mint én.

Szerintem csak a szánalmas, buta emberek ítélnek el csak azért, mert cigány vagy. Ne törődj velük. A származásodat pedig nincs semmi okod szégyellni, légy büszke arra, amit a családod elért az életben. Példát mutathattok a segélyeket élő, putris cigányoknak és magyaroknak egyaránt.(mert nem csak cigányok élnek széteső házban, és szülnek 10 gyereket minél több segélyért, hiába fogják rá ezt csak a cigányokra)

a jobbikosok meg ott rohadjanak meg ahol vannak, szégyellem hogy ilyen emberekkel élek egy országban.

2011. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

Én sem olvastam az előzőket.

Szerintem egyáltalán nem kellene szégyelned a származásodat. A leírtak alapján te szerencsére tisztességes, munkával kenyérkereső családból származol. A baj az, hogy az emberek általánosítanak, ha meghallják a cigány szót. Ami eszükbe jut: lop csal hazudik öl stb. Pedig hány, de hány magyar is van ilyen ?! Éld az életed, ahogyan eddig és ne vedd fel a becsmérlő szavakat. Légy büszke arra amit te és a családod elértetek, mutasd meg, hogy nem minden cigány egyforma.

2011. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!